Ladislav Volešák zaplatí za simulování 30 tisíc korun

ČTK ČTK
22. 3. 2012 17:15
Záložník Slovácka simuloval v zápase s Bohemians
Ladislav Volešák (vlevo) v souboji s jabloneckým Vítem Benešem
Ladislav Volešák (vlevo) v souboji s jabloneckým Vítem Benešem | Foto: ČTK

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky potrestala záložníka Slovácka Ladislava Volešáka pokutou 30 tisíc korun za simulování v utkání s Bohemians 1905.

Rovněž udělila pokuty Ostravě a Slovácku za nedostatečnou pořadatelskou službu. Ze stejného důvodu zahájila řízení se Spartou.

Volešák se provinil v duelu s Bohemians 1905, kdy přihrál faul Jiřího Kaufmana a pro Slovácko tak získal výhodu pokutového kopu a vyrovnání na 1:1. Slovácko poté vyhrálo 3:2.

Čtěte také:
Pilař zaplatí za nafilmovanou penaltu 30 tisíc
Kovařík si po chybách na Spartě čtyři zápasy odpočine

"Hráč nasimuloval podle názoru komise rozhodčích pokutový kop. Disciplinární komise shlédla dvě videa a také fotografie a jednomyslně se shodla na tom, že došlo k přifilmování pádu," uvedl předseda disciplinární komise Jiří Golda.

"Jde o podobný případ jako u hráče Jablonce Lafaty na podzim nebo nedávno u plzeňského Pilaře. I výše pokuty tomu odpovídá," dodal.

Za pyrotechniku byl potrestán Baník a Slovácko

Pokutu 30 tisíc korun dostal také ostravský klub, jehož pořadatelská služba při utkání s Českými Budějovicemi nezabránila fanouškům v tom, aby vhazovali předměty na hrací plochu.

Na trávník přilétla plastová sedačka a trenér Budějovic František Cipro byl zasažen kelímkem s tekutinou.

Poloviční pokutu dostalo Slovácko rovněž za nedostatečnou pořadatelskou službu, kvůli čemuž muselo být utkání s Bohemians 1905 na dvě minuty přerušeno.

Na příštím zasedání komise se bude z nedostatečné pořadatelské služby zpovídat také Sparta, při jejímž duelu s Baníkem Ostrava bylo použito značné množství nedovolené pyrotechniky.

Jeden z fanoušků dokonce hodil dělbuch pod nohy sparťanského záložníka Ladislava Krejčího.

Nešpor dostal dvojzápasový trest

Komise dnes rovněž udělila dvouzápasový nepodmíněný trest útočníkovi Bohemians 1905 Martinovi Nešporovi za vyloučení v utkání s Hradcem Králové.

Kvůli čtyřem žlutým kartám mají stop na jedno utkání Filip Rýdel z Českých Budějovic, žižkovští hráči Jiří Valenta a Daniel Bartl, mladoboleslavský Marek Kulič a ostravští hráči Pavol Poliaček a Ondřej Cverna.

Ve druhé lize si za vyloučení dvakrát nezahraje Dzimitry Liancevič z Bohemians Praha a jedno utkání vynechají Petr Kunášek z Čáslavi a Tomáš Jursa z Karviné.

Čtyři žluté karty nasbírali Roman Polom (Sparta Praha B), Milan Zachariáš (Ústí nad Labem) a Petr Lisický (Třinec). Osm žlutých a automatický zákaz na dva duely má Vít Vrtělka ze Sokolova.

 

Právě se děje

Další zprávy