Real zvládl dramatický závěr v Las Palmas, rozhodl Casemiro

13. 3. 2016 22:44
Real Madrid v poslední minutě získal tři body z duelu s Las Palmas. Jeho ztráta na čelo ligy je ale i nadále propastná.
Sergio Ramos a Cristiano Ronaldo slaví branku Realu Madrid
Sergio Ramos a Cristiano Ronaldo slaví branku Realu Madrid | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v 29. kole španělské ligy na hřišti Las Palmas 2:1, na vedoucí Barcelonu ztrácejí znovu 12 bodů a za městským rivalem Atléticem zaostávají o čtyři body. O třetí výhře Realu v řadě rozhodl minutu před koncem Casemiro. FC Sevilla vyhrál 13. domácí utkání v řadě, když porazil 4:2 čtvrtý Villarreal a z pátého místa na něj ztrácí pět bodů. Villarreal z posledních tří duelů získal pouze bod a za Realem zaostává už o deset bodů.

"Bílému baletu" se v této sezoně daří skórovat ze standardních situací. Potvrdil to v 24. minutě zápasu v Las Palmas, kde po Iscově rohovém kopu hlavou překonal gólmana Varase kapitán Ramos.

Las Palmas, povzbuzené předchozími třemi výhrami, působilo aktivně a několikrát se dostalo do šance na vyrovnání, jenže hosty dlouho držel kostarický gólman Navas. Tři minuty před koncem ale vyrovnal Willian José, který v sezoně 2013/14 působil právě v Realu, ač hrál zejména druhou ligu za B-tým.

Dvě minuty nato ale vrátil vedení hostům znovu po rohovém kopu Casemiro, který vstřelil svůj premiérový gól v dresu Realu. Pro "Bílý balet" to byla 22. branka po standardce v této sezoně, víc jich nedokázal dát žádný jiný klub z pěti elitních evropských lig.

Sevilla se dostala do vedení v 23. minutě, když se po Gameirově pasu prosadil Iborra. Útočník Villarrealu Bakambu ale potvrdil dobrou formu a ke dvěma trefám ze čtvrtečního duelu osmifinále Evropské ligy s Leverkusenem (2:0) přidal stejný počet branek ještě v prvním poločase v Seville.

Další obrat ale následoval po změně stran. Vlastního brankáře nejprve nešťastně překonal obránce Villarrealu Ruíz, v 65. minutě pak vstřelil vítězný gól střelou z dálky ukrajinský reprezentant Konopljanka.

"Žluté ponorce" k vyrovnání nepomohla ani závěrečná přesilovka po Banegově vyloučení. V nastavení naopak pojistil tříbodový zisk domácích Reyes.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Levante - Valencie 1:0 (65. Rossi), FC Sevilla - Villarreal 4:2 (23. Iborra, 51. vlastní Ruíz, 65. Konopljanka, 90.+1 Reyes - 29. a 37. Bakambu), Bilbao - Betis Sevilla 3:1 (34. a 50. Sabin, 44. Rico - 85. Castro), Las Palmas - Real Madrid 1:2 (87. Willian José - 24. Ramos, 89. Casemiro).

před 1 minutou

Rychlobruslařka Hrůzová Sejpalová byla pátá na ME na krátké dráze

Nejlepší česká rychlobruslařka na krátké dráze Michaela Hrůzová Sejpalová obsadila na mistrovství Evropy v Gdaňsku páté místo v závodu na 1500 metrů a zaznamenala nejlepší individuální výsledek v kariéře. Zvítězila Suzanne Schultingová z Nizozemska.

Hrůzová Sejpalová postoupila do finále z druhého místa v semifinálové jízdě, v níž jí k úspěchu pomohl i pád tří soupeřek. V boji o medaile ji od bronzu dělila sekunda.

Mezi muži se Zdeněk Sejpal probojoval do finále B, ve kterém skončil šestý, a celkově obsadil 13. místo.

před 30 minutami

Sáblíková byla na SP v Heerenveenu devátá v závodu na 1500 metrů

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila 9. místo v závodu na 1500 metrů na Světovém poháru v Heerenveenu. Z vítězství se radovala Brittany Boweová z USA. Druhá Češka na startu Nikola Zdráhalová zajela šestnáctý čas.

Třiatřicetiletá Sáblíková se v premiérovém SP v této sezoně představila v páté rozjížďce společně s Isabelle Weidemannovou z Kanady, porazila ji a zároveň vylepšila své letošní maximum z minulého týdne z vícebojařského ME. Svěřenkyně trenéra Petra Nováka zajela čas 1:55,48 minuty.

O devět let mladší Zdráhalová nastoupila na led v komplexu Thialf hned po reprezentační kolegyni a příliš se jí nedařilo. Za výkonem z minulého týdne zaostala o 0,89 sekundy.

Boweová se jako jediná dostala časem pod hranici 1:54 minuty. Druhá skončila domácí hvězda Ireen Wüstová, jež před týdnem nestartovala na kontinentálním šampionátu, protože se neprobojovala do nizozemského výběru. Třetí skončila čerstvá mistryně Evropy Antoinette de Jongová.

před 31 minutami

Český dvojbob skončil v závodě SP v Königssee čtrnáctý

Dominik Dvořák s Dominikem Suchým v závodě Světového poháru dvojbobů v Königssee obsadili 14. místo a v novém roce stále čekají na umístění v nejlepší desítce. Pro desáté vítězství v sezoně si dojel Francesco Friedrich z Německa.

Dvořák ve dvou jízdách zaznamenal celkový čas 1:40,27 a na vítěze ztratil přes sekundu a půl. Od desátého místa osmadvacetiletého pilota dělilo 13 setin sekundy. Český dvojbob potřetí za sebou skončil mimo nejlepší desítku, ve které naopak v prosinci nechyběl ve čtyřech závodech za sebou. Jeho maximem v ročníku je čtvrté místo.

Nadvládu v dosavadním průběhu Světového poháru potvrdil Friedrich, který si v Königssee dojel pro desáté vítězství v jedenácti závodech. Dnes vyhrál o dvě desetiny před krajanem Johannesem Lochnerem, třetí říčku obsadil už s téměř sekundovou ztrátou Benjamin Maier z Rakouska.

SP v jízdě na bobech v Königssee (Německo):

Muži - dvojboby: 1. Friedrich, Margis 1:38,69 (49,40+49,29), 2. Lochner, Franke (všichni Něm.) -0,20 (49,45+49,44), 3. Maier, Hubar (Rak.) -0,96 (49,81+49,84), …14. Dvořák, Suchý (ČR) -1,59 (50,31+49,97).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Friedrich 2460 b., 2. Lochner 2269, 3. Vogt (Švýc.) 1794, 4. Dvořák 1688.

před 47 minutami

Norové při návratu do SP získali ve skiatlonu všech šest medailí

Norská reprezentace v běhu na lyžích při návratu do Světového poháru po téměř dvou měsících zcela ovládla skiatlon v Lahti. V závodě žen na 2×7,5 km zvítězila Therese Johaugová před Helene Marií Fossesholmovou a Heidi Wengovou. Jejich týmoví kolegové na dvojnásobné trati si rozebrali medaile v pořadí Emil Iversen, Sjur Röthe, Paal Golberg.

Závody SP v běhu na lyžích v Lahti (Finsko) - skiatlon:

Muži (2×15 km):

1. Iversen 1:10:18,4, 2. Röthe -0,4, 3. Golberg -6,6, 4. Krüger (všichni Nor.) -9,5, 5. Bolšunov (Rus.) -20,9, 6. Holund (Nor.) -28,7, 7. Cologna (Švýc.) -32,8, 8. Niskanen (Fin.) -33,0, 9. Burman (Švéd.) -35,8, 10. Moch (Něm.) -41,8.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 28 závodů): 1. Bolšunov 1391, 2. Jakimuškin (Rus.) 660, 3. Manificat (Fr.) 588, 4. Melničenko 571, 5. Bělov 562, 6. Malcev (všichni Rus.) 525, …42. Novák 105, 77. Šeller 24, 91. Pechoušek 10, 94. Černý 10, 95. Kalivoda 8, 102. Fellner 5, 103. Knop (všichni ČR) 5.

Ženy (2×7,5 km):

1. Johaugová 37:45,1, 2. Fossesholmová -28,1, 3. H. Wengová (všechny Nor.) -29,6, 4. Anderssonová (Švéd.) 29,7, 5. Digginsová (USA) -30,1, 6. Něprjajevová (Rus.) -1:02,5, 7. Kallaová (Švéd.) -1:02,8, 8. Stadloberová (Rak.) -1:02,8, 9. Pärmäkoskiová (Fin.) -1:02,8, 10. Kalvaaová (Nor.) -1:07,4.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 28 závodů): 1. Digginsová 991, 2. Brennanová (USA) 824, 3. Stupaková 802, 4. Sorinová (obě Rus.) 780, 5. Anderssonová 743, 6. Něprjajevová 715, …16. Razýmová 310, 38. Janatová 92, 46. Beranová 53, 65. Hynčicová 20, 73. P. Nováková (všechny ČR) 12.