Atlético po remíze se Sevillou zůstalo druhé, poprvé pod Zidanem ztratil Real

Aktualizováno 24. 1. 2016 22:41
Zaváhání Atlética nevyužil městský rival Real, který na hřišti Betisu Sevilla také jen remizoval 1:1.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid se nevrátili po 21. kole do čela španělské ligy. S FC Sevilla pouze remizovali 0:0 a jsou druzí o skóre za Barcelonou, která má navíc zápas k dobru. Zaváhání Atlética nevyužil městský rival Real, který na hřišti Betisu Sevilla také jen remizoval 1:1.

Brankář Atlética Jan Oblak v pátém utkání za sebou udržel čisté konto. Jeho tým se pyšní suverénně nejlepší obranou v La Lize, když v 21 zápasech inkasoval pouze osm gólů.

Příliš velkých šancí diváci na stadionu Vicente Calderóna neviděli, nejblíže gólu byl v 53. minutě útočník Atlética Griezmann, který po Cokeho centru hlavou trefil tyč. Atlético nevyužilo ani půlhodinovou přesilovku po vyloučení Vitola, Sevillu několikrát podržel brankář Rico.

Betis Sevilla a Real Madrid šly o poločase do šaten za překvapivého stavu 1:0 pro domácí, o který se v osmé minutě krásnou ranou zpoza vápna postaral Cejudo. Po změně stran Real zvýšil aktivitu a v 71. minutě se dočkal vyrovnání, když po Rodríguezově přihrávce zakončil akci střelou do odkryté branky Benzema a oslavil 17. gól v sezoně.

Obrat mohli následně dokonat Rodríguez i Benzema, domácí ale podržel gólman Adán. Real tak prodloužil sérii bez prohry na šest zápasů, Betis poosmé v řadě nezvítězil.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Vallecano - Vigo 3:0 (21. Miku, 26. Tito, 36. Jozabed), Bilbao - Eibar 5:2 (12. a 52. Aduriz, 27. Merino, 40. Laporte, 80. vlastní Dos Santos - 4. a 50. z pen. Bastón), Atlético Madrid - FC Sevilla 0:0, La Coruňa - Valencie 1:1 (27. Pérez - 90.+3 Negredo), Betis Sevilla - Real Madrid 1:1 (8. Cejudo - 71. Benzema)

před 2 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.