Real doma ztratil s předposledním Cádizem, střídající Jankto pomohl Getafe

19. 12. 2021 20:34
Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid v 18. kole překvapivě jen remizoval doma 0:0 s předposledním Cádizem. Reprezentační záložník Jakub Jankto pomohl jako střídající hráč k domácímu vítězství Getafe 1:0 nad Pamplonou. Třetí Betis Sevilla prohrál 2:3 na hřišti Bilbaa a přišel o čtyřzápasovou vítěznou šňůru. Deváté Bilbao ukončilo čekání na tříbodový zisk po osmi utkáních.
Jakub Jankto
Jakub Jankto | Foto: Reuters

Real vyhrál posledních deset soutěžních utkání, jeho série ale překvapivě skončila proti trápícímu se Cádizu. "Bílý balet" soupeře přestřílel 36:4 a míč držel 82 procent hrací doby, na druhou nejhorší obranu La Ligy ale nevyzrál. Ligový lídr má v čele šestibodový náskok před Sevillou, která má zápas k dobru.

Getafe ve čtvrtek utrpělo v poháru debakl 0:5 s třetiligovým týmem Baleares, v lize ale prodloužilo sérii neporazitelnosti na pět utkání a dostalo se o skóre ze sestupového pásma. Jankto přišel na hřiště v 73. minutě a o deset minut později ho následoval Poveda, jenž v nastavení hlavou rozhodl.

Betis v Bilbau brzy prohrával, ale Juanmi a Fekir vývoj utkání otočili. V 72. minutě ale skóroval podruhé v zápase Williams a v 89. minutě rozhodl De Marcos. Bilbao neprohrálo s Betisem páté vzájemné utkání za sebou.

Devětatřicetiletý útočník Granady Jorge Molina se stal nejstarším autorem hattricku v rámci pěti elitních evropských lig. Jeho tým porazil doma 4:1 Mallorcu a vyšvihl se na 15. místo o bod za dnešního soupeře.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Granada - Mallorca 4:1 (20., 61. a 90.+1 Molina, 90.+7 Puertas - 24. Rodríguez), Bilbao - Betis Sevilla 3:2 (2. a 72. Williams, 89. De Marcos - 6. Juanmi, 52. Fekir), Getafe - Pamplona 1:0 (90.+3 Poveda), Getafe - Pamplona 1:0 (90.+3 Poveda), Real Madrid - Cádiz 0:0.

1. Real Madrid 18 13 4 1 39:15 43
2. FC Sevilla 17 11 4 2 28:12 37
3. Betis Sevilla 18 10 3 5 32:21 33
4. Vallecano 18 9 3 6 26:18 30
5. Atlético Madrid 17 8 5 4 28:20 29
6. San Sebastian 18 8 5 5 20:20 29
7. FC Barcelona 17 7 6 4 28:21 27
8. Valencie 17 6 7 4 26:23 25