Kweukeho oběť: Dosoudil po operaci, mimo hru bude 8 měsíců

Luděk Mádl Luděk Mádl
9. 5. 2013 10:45
Brutální zákrok sparťana Kweukeho zlomil boleslavskému Dosoudilovi ve skutečnosti jen jednu kost. Léčba potrvá zhruba osm měsíců
Radek Dosoudil má po Kweukeho zákroku zlomenou holenní kost, lýtková vydržela
Radek Dosoudil má po Kweukeho zákroku zlomenou holenní kost, lýtková vydržela | Foto: CPA

Mladá Boleslav - První odhady mluvily o dvojité fraktuře nohy a roční pauze. Pro Radka Dosoudila, obránce Mladé Boleslavi, to nakonec dopadlo o malinko lépe.

Ale opravdu jen o malinko.

Brutální faul sparťana Lea Kweukeho (video zde) nakonec Dosoudilovi zlomil jen jednu kost. "Zlomenou má holenní, zatímco lýtková kost chválabohu vydržela," říká Jiří Koros, mluvčí boleslavského klubu.

"Radka už ve středu večer operovali v motolské nemocnici. Pozitivním zjištěním bylo i to, že zlomenina není tříštivá, zlom je čistý. Minimálnín dobu rekonvalescence odhadují lékaři na osm měsíců," dodává Koros.

K brutálnímu střetu došlo zkraje druhého poločasu odvetného pohárového utkání mezi Spartou a Boleslaví (více o utkání zde). Po odehrání míče šel Kweuke brutálně do šlapáku, podrážkou proti Dosoudilově stojné noze.

Webové stránky Sparty dnes zveřejnily Kweukeho omluvu:  „Moc mě to mrzí, je mi to opravdu líto. Chtěl bych se Radku Dosoudilovi omluvit, rozhodně jsem mu nechtěl ublížit. Šel jsem do souboje s cílem hrát míč."

Magerovy praskly křížové vazy

"Byla to nebezpečná hra podrážkou, takhle by do toho asi hráč jít neměl. Kweuke je ještě fyzicky tak disponován, že jeho šlápnutí bude asi třikrát horší než od jiného hráče," hodnotil faul bezprostředně po utkání boleslavský kouč Ladislav Minář (více zde).

"Leův faul patrně vycházel z přemotivovanosti. Je to však neomluvitelné a chtěl bych se Mladé Boleslavi a hlavně Radkovi Dosoudilovi za tento zákrok omluvit za celou Spartu," reagoval na situaci kouč Sparty Vítězslav Lavička (více zde).

Boleslavský kouč v zápase přišel o dva hráče, křížové vazy totiž praskly i Lukáši Magerovi. "Dnes či zítra půjde na magnetickou rezonanci, předběžná prognóza také mluví o osmi měsících bez fotbalu," říká mluvčí Koros.

Boleslavský klub na na velmi těžká zranění neuvěřitelnou smůlu. Zkraje sezony se zranili dva stopeři Smejkal a Rolko, vzápětí i útočník Chramosta.

Ten už na rozdíl od zmíněné dvojice obránců hrává a jeho góly pomohly Boleslavi dostat se přes Spartu do pohárového finále, ve kterém klub 17. května čeká Jablonec.

Kweuke: trest až na osm měsíců

Předtím však ještě Boleslavské čeká nedělní ligový duel, opět na Spartě, ve kterém jim bude scházet i ve středu vyloučený Johana.

Na dlouhodobé rekonvalescenci je po únorové operaci levého kolena další defenzivní hráč Tomáš Janíček. Podle webu Mladé Boleslavi pak zranění kromě již jmenovaných doléčují i Kysela, Zahustel, Šírl a Brunclík. Lazaret první kategorie...

Na druhé straně každopádně nenastoupí vyloučený Leonard Kweuke. Podle informací Aktuálně.cz by mu dnes disciplinární komise FAČR měla zastavit činnost a pozvat si ho na projednání případu na příští týden.

Při trestání faulů, jejichž následkem došlo ke zranění hráče, "které mělo za následek jeho odstoupení ze hry, zejména mělo-li za následek pracovní neschopnost postiženého", mluví disciplinární řád o zastavení činnosti na šest týdnů až osm měsíců.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 55 minutami

Dortmund suspendoval záložníka Sancha za pozdní příchody

V sestavě Borussie Dortmund v sobotním bundesligovém šlágru proti Mönchengladbachu překvapivě chyběl anglický záložník Jadon Sancho. Devatenáctiletého fotbalistu vedení klubu suspendovalo za pozdní návrat z reprezentace, s níž v minulém týdnu prohrál v Praze s českým výběrem 1:2 a v pondělí v Sofii deklasoval Bulhary 6:0.

"Bylo to jen na jeden den, na Ligu mistrů bude zpátky," řekl sportovní ředitel Michael Zorc. Borussia nastoupí ve slávistické skupině F ve středu v Miláně proti Interu.

Podle britských médií se Sancho vrátil do Dortmundu téměř o 24 hodin později, než měl a čas nedodržel opakovaně. Na hřišti se přitom mladému Angličanovi daří, v sedmi bundesligových zápasech dal tři góly. Borussia v sobotu i bez něj porazila lídra tabulky Mönchengladbach 1:0.

Další zprávy