Favorité otáčeli, jen Plzeň ne. S Jihlavou pouze remizovala

5. 8. 2012 21:30
Sparta otočila zápas s Příbramí a vyhrála na svém hřišti 2:1. Výrazný podíl na výhře měl Leonard Kweuke. Mladá Boleslav předvedla ještě větší obrat z 0:2 na 3:2. Plzeň remizovala s Jihlavou 1:1.
Pavel Horváth za jednogólovou remízu v Jihlavě rád nebude
Pavel Horváth za jednogólovou remízu v Jihlavě rád nebude | Foto: Eduard Erben

Praha - Nedělní zápasy Gabrinus ligy nabídly obraty favoritů. Jen Plzni se to nepodařilo. Za remízu 1:1 v Jihlavě má jen bod.

Fotbalisté Sparty prohrávali a opět jim pomohl až kamerunský útočník Leonard Kweuke.

Ten totiž dal gól, kterým doma Letenští porazili ve 2. kole první fotbalové ligy Příbram 2:1.

Ještě větší obrat se podařil Mladé Boleslavi, která v poločase prohrávala s Českými Budějovicemi už 0:2. Třemi góly po přestávce ale zvrátila vývoj utkání na svou stranu a vyhrála 3:2.

Sparta se bez fanoušků trápila

Sparta k prvnímu domácímu utkání nastoupila bez fanoušků v zádech. Kvůli trestu za špatné chování příznivců Pražanů v minulé sezoně teď Letná zela prázdnotou.

A možná dobře, že fanoušci Sparty neviděli minelu, kterou hned v úvodu zápasu s Příbramí vyrobil Tomáš Vaclík.

Při rozehrávání malé domů domácí gólman doslova namazal Krbečkovi, který pak nahrál před prázdnou bránu Petru Trappovi. Mnoho snadnějších gólů záložník hostující z Plzně nejspíš nedal.

Domácí se celou první půli trápili, scházel jim pohyb a prakticky se nedostávali do zakončení. Příbram naopak dobře bránila a pouštěla se do rychlých kontrů.

Jarošík má dvě asistence

Trenér Vítězslav Lavička se po přestávce rozhodl sestavu Sparty oživit a nasadil do druhé půle Leonarda Kweukeho, který tak nahradil neviditelného Kadlece.

Kamerunský hrot od prvních minut hru Letenských výrazně rozproudil. Spolu s ním zlepšilo pohyb i celé mužstvo Pražanů a rázem bylo před brankářem živo.

Netrvalo dlouho a domácí slavili vyrovnání. V 50. minutě Jarošík ve vápně hlavou prodloužil centr na Pavla Kadeřábkaa ten dostal míč do sítě.

O čtvrt hodiny později Sparta dokonala obrat. Jarošík tentokrát našel Kweukeho, který hlavou domácím vystřelil tři body. V minulém kole gólem zachránil Letenským bod na Dukle, teď jeho trefou domácí slaví výhru.

Strůjcem obratu Boleslavi byl Sivrić

Hrozivou první polovinu zápasu předvedli doma i Mladoboleslavští. Po dvou gólech budějovického Miroslava Markoviče odcházela do kabin za stavu 0:2.

Středočeši podobně jako Sparta na Letné reagovali střídáním a i v tomto případě to vyšlo. Na hřiště totiž přišel Matej Sivrić a začal velký obrat Mladé Boleslavi.

Nejprve proměnil přímý kop Jakub Mareš a po něm už se prozoval jen Sivrić. Nejprve překonal Daňka po efektní zasekávačce a pak v 81. minutě obstřelením budějovického golmana zajistil domácím tři body.

Plzeň veze z Jihlavy jen bod

To hráči Viktorie Plzeň se po devadesáti minutách radovat nemohli. Jihlava je zaskočila v 15. minutě, když po standardní situaci Šourek vyhrál na hranici faulu hlavičkový souboj nad Bakošem, přihrál tak vzduchem míč Karolu Karlíkovi a ten otevřel skóre.

Hosté vyrovnali o čtvrthodinu později. Bakošovu střelu Blažek jen vyrazil a Daniel Kolář zblízka vyrovnal. Nutno ovšem říct, že plzeňský střelec stál pravděpodobně v ofsajdu.

V druhém poločase nováček ligy upustil od aktivní hry a soustředil se na obranu. Hosté útočili do plných a kombinací se do větších příležitostí nemohli dostat.

Všechny tři body měl v nastavení na hlavě hostující Ševinský, ale z rohu poslal balon jen do tyče. Viktoria tak z Moravy veze remízu a v souboji favoritů srovnala krok se Spartou, která má ze dvou zápasů také čtyři body.

2. kolo první fotbalové ligy:

Jihlava - Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)

Branky: 15. Karlík - 30. Kolář. Rozhodčí: Bílek - Košec, Tacina. ŽK: Tecl, Jungr, Josl, Sedláček - Horváth, Ďuriš, Rajtoral. Diváci: 4150.

Sparta Praha - 1. FK Příbram 2:1 (0:1)

Branky: 50. Kadeřábek, 65. Kweuke - 5. Trapp. Rozhodčí: Adam - Štěrba, Dobrovolný. ŽK: Hušbauer, Balaj (oba Sparta). Bez diváků.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 3:2(0:2)

Branky: 60. a 82. Sivrič, 57. Mareš - 13. a 35. Markovič. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Jiřík. ŽK: Táborský, Johana - Rýdel, Lengyel. Diváci: 2863.

Zbrojovka Brno - FK Teplice 1:1 (0:1)

Branky: 67. Halaška - 45. vlastní Pašek. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Moláček. ŽK: Zavadil, Kaufman, Švancara - Čajič, Rosa, Melunovič. ČK: 81. Rosa (Teplice). Diváci: 5760

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 43. Škerle, 65. Ordoš z pen. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián. ŽK: Doležal, Petr - Martykán, Kubáň, Došek, Melichárek, Lukáš. ČK: 76. Dreksa (Olomouc). Diváci: 5171.