Kweuke do Turecka? Sparta transfer popírá

Sport Sport
24. 8. 2012 12:47
Kamerunský útočník letenského celku podle vyjádření personálního ředitele není na prodej.
Leonard Kweuke v akci.
Leonard Kweuke v akci. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Kamerunský forvard fotbalové Sparty Leonard Kweuke, který se v posledních zápasech těší náramné formě, se na odchod z Letné nechystá.

Prohlásil to pro oficiální webové stránky Sparty Jakub Otava, personální ředitel klubu.

„Sice víme, že je na tureckém trhu o Lea dlouhodobý zájem, v tuto chvíli nás však žádný klub neoslovil a nejedná s námi,“ prohlásil Jakub Otava.

Zprávy o transferu Kweukeho do turecké Superligy rozvířila tamější média, která jako cílovou destinaci hvězdy Letenských určila Trabzonspor, kde působí například Ondřej Čelůstka.

Pravdu je, že Kweuke na startu sezony pálí ostrými. V šesti zápasech nastřílel pět branek a byl hlavním tahounem Sparty jak v lize, tak v předkole Evropské ligy s Admirou Víděň.

Na Letné má vytáhlý Kamerunec smlouvu do roku 2014

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy