Rusové slaví. Po Češích si smlsli i na Ronaldovi

FOTO Ronaldo skrýval slzy, způsobil je ruský medvěd
První vážnější komplikaci položili do cesty na světový šampionát Portugalcům Rusové. Cristiana Ronalda a spol. porazili v Moskvě 1:0.
O jedinou branku zápasu se postaral Alexandr Keržakov. Rusové zůstávají stoprocentní, naopak Portugalci poprvé prohráli.
Rusové se po promarněném mistrovství Evropy dostali do rukou Fabia Capella a ten ambicózní tým dokázal proti semifinalistům Eura pořádně namotivovat.
Z vítězství se v české skupině radovali Italové, kteří vyhráli v Arménii 3:1. Jednoduchý zápas to ale pro ně nebyl. Domácí zlomila až branka de Rossiho v 64. minutě.
12. 10. 2012 18:54
Portugalci v kvalifikačním utkání nestačili na Rusko, jemuž brankou Keržakova podlehli 0:1.

Moskva - Ruský fotbal dnes má co slavit. Po vítězství výběru do 21 let, který dnes v baráži o mistrovství Evropy porazil Čechy na jejich půdě 2:0, se totiž radoval i A tým, jenž v kvalifikaci o mistrovství světa 2014 doma porazil Portugalsko 1:0.

O jedinou trefu zápasu se postaral již v šesté minutě utkání Alexandr Keržakov.

Rusko, vedené někdejším koučem Anglie Fabiem Capellem, tak zaznamenalo třetí výhru v řadě, a navíc znovu neiknasovalo ani jeden gól. Rázně vykročilo směrem k šampionátu v Brazílii.

Naopak Portugalsku nepomohl ani rozjetý kanonýr Cristiano Ronaldo, jenž skóroval v pěti posledních zápasech v řadě.

Favorité si zastříleli

Roli favoritů beze zbytku splnili fotbalisté Španělska, kteří rozstříleli Bělorusko 4:0. Postaral se o to hlavně Pedro, který si v utkání připsal hattrick.

Ještě větší brankostroj rozděli Němci v Irsku. Ti totiž zvítězili 6:1. Po dvou gólech si připsali Reus a Kroos. Pětkrát se trefila další fotbalová velmoc a to Anglie. Doma roznesla trpaslíka ze San Marina 5:0. Tam zazářil dvěma góly Rooney.

Zajímavé utkání se hrálo ve Finsku. Domácí tam od 58. minuty hráli o deseti a ještě prohrávali 0:1. Ale i v početním oslabením dokázali vyrovnat a připsat si do tabulky první kvalifikační bod.

To jejich severští sousedé ze Švédska si poradili s Faerskými ostrovy. Proti outsiderovi se ale natrápili a vyhráli 2:1. Rozdílový gól vstřelil Zlatan Imbrahimovič.

Skvělou formu předvádí ve skupině D Rumunsko, které má ze tří zápasů devět bodů. Tentokrát jediným gólem porazilo na venkovní půdě Turecko.

Slovensko také slaví tři body. Proti Lotyšsku mu vyšel úvod zápasu, když v 9. minutě vedlo už 2:0. V závěru hosté sice snížili, ale výběr trenéra Weisse náskok udržel.

Utkání kvalifikace MS 2014 ve fotbale:

Skupina A:

Bělehrad: Srbsko - Belgie 0:3 (0:1)

Branky: 34. Benteke, 68. De Bruyne, 90. Mirallas. Rozhodčí: Královec (ČR).

Skopje: Makedonie - Chorvatsko 1:2 (1:1)

Branky: 16. Ibraimi - 33. Čorluka, 60. Rakitič. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.).

Cardiff: Wales - Skotsko 2:1 (0:1)

Branky: 81. z pen. a 89. Bale - 27. Morrison. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Skupina C:

Tórshavn: Faerské ostrovy - Švédsko 1:2 (0:0)

Branky: 57. Baldvinsson - 65. Kacaniklic, 75. Ibrahimovic. Rozhodčí: Sidiropulos (Řec.).

Astana: Kazachstán - Rakousko 0:0

Rozhodčí: Bognar (Maď.).

Dublin: Irsko - Německo 1:6 (0:2)

Branky: 90.+1 Keogh - 32. a 40. Reus, 61. a 83. Kroos, 55. Özil, 58. Klose. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Skupina D

Turecko - Rumunsko 0:1 (0:1)

Branka: 45+1. Grozhav Rozhodčí: Webb (Angl.)

Rotterdam: Nizozemsko - Andorra 3:0 (2:0)

Branky: 6. Van der Vaart, 14. Huntelaar, 50. Schaken. Rozhodčí: Kulbakov (Běl.).

Tallinn: Estonsko - Maďarsko 0:1 (0:0)

Branka: 47. Hajnal. Rozhodčí: Liani (Izr.).

Skupina E:

Tirana: Albánie - Island 1:2 (1:1)

Branky: 29. Cani - 19. Bjarnason, 81. Sigurdsson. Rozhodčí: Asumää (Fin.).

Bern: Švýcarsko - Norsko 1:1 (0:0)

Branky: 79. Gavranovic - 81. Hangeland. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.).

Maribor: Slovinsko - Kypr 2:1 (1:0)

Branky: 38. a 62. Matavž - 83. Aloneftis. Rozhodčí: Kružliak (SR). ČK: 89. Cesar (Slovin.).

Skupina F:

Moskva: Rusko - Portugalsko 1:0 (1:0)

Branka: 6. Keržakov. Rozhodčí: Kassai (Maď.)

Lucemburk: Lucembursko - Izrael 0:6 (0:3)

Branky: 27., 74. a 90. Hemed, 4. Radi, 12. Ben Basat, 61. Melikson. Rozhodčí: Trattu (Kypr).

Bratislava: Slovensko - Lotyšsko 2:1 (2:0)

Branky: 5. Hamšík z pen., 9. Sapara - 84. Verpakovskis z pen. Rozhodčí: Mekkelie (Niz.).

Skupina G:

Vaduz: Lichtenštejnsko - Litva 0:2 (0:0)

Branky: 51. a 75. E. Česnauskis. Rozhodčí: Vinčič (Slovin.).

Pireus: Řecko - Bosna a Hercegovina 0:0

Rozhodčí: Damato (It.).

Skupina H:

Kišiněv: Moldavsko - Ukrajina 0:0

Rozhodčí: Turpin (Fr.).

Londýn: Anglie - San Marino 5:0 (2:0)

Branky: 35. z pen. a 70. Rooney, 37. a 72. Welbeck, 77. Oxlade-Chamberlain. Rozhodčí: Mazeika (Lit.).

Skupina I:

Helsinky: Finsko - Gruzie 1:1 (0:0)

Branky: 62. Hämäläinen - 56. Kašia. Rozhodčí: Aranovskij (Ukr.). ČK: 59. A. Eremenko (Fin.).

Minsk: Bělorusko - Španělsko 0:4 (0:2)

Branky: 20., 69. a 72. Pedro Rodríguez, 12. Alba. Rozhodčí: Gumienny (Belg.).