Španělé a Italové jsou po pěti zápasech kvalifikace stoprocentní

Aktualizováno 5. 9. 2019 23:03
Španělští fotbalisté zvítězili i v pátém duelu v kvalifikaci o postup na evropský šampionát 2020. V Rumunsku triumfovali 2:1, ačkoliv od 79. minuty hráli bez vyloučeného obránce Diega Llorenteho. Stoprocentní úspěšnost si udrželi také Italové, kteří po obratu v Arménii uspěli 3:1. Triumf Italů, kteří celý druhý poločas hráli v početní převaze, zařídil dvěma góly útočník Andrea Belotti.
Fotbalisté Itálie slaví vítězství v kvalifikaci Eura 2020 na půdě Arménie
Fotbalisté Itálie slaví vítězství v kvalifikaci Eura 2020 na půdě Arménie | Foto: Reuters

Španěly poslal v Bukurešti do vedení v 29. minutě z penalty kapitán Ramos. Bek Realu Madrid proměnil v kvalifikaci už třetí pokutový kop a celkově se radoval ze čtvrté trefy. Na rozdíl dvou branek zvýšil dvě minuty po pauze Alcácer, který stál na konci pohledné kombinace.

Utkání zdramatizoval v 59. minutě Andone. O dvacet minut později vyloučil rozhodčí Llorenteho, ale Rumuni krátkou přesilovku nezužitkovali. V základní sestavě domácích nastoupil slávistický záložník Stanciu, zatímco sparťanský brankář Nita zůstal na střídačce.

Na druhé místo se na úkor Rumunů posunulo Švédsko, které přehrálo Faerské ostrovy 4:0. Dvakrát se prosadil útočník Isak. Před Rumuny se dostalo i Norsko, jež doma přehrálo Maltu 2:0.

Arménie šla proti Italům do vedení v 11. minutě po Karapetjanově trefě. Vyrovnání obstaral po necelé půlhodině hry Belotti. V závěru úvodního poločasu dostal Karapetjan za úder loktem druhou žlutou kartou, ale outsider v oslabení favorizovaným hostům vzdoroval až do 77. minuty. Jenže poté Pellegrini vstřelil rozdílovou branku a tři minuty po něm se podruhé v utkání prosadil Belotti.

S tříbodovým odstupem za Itálií jsou Finové, kteří v Tampere porazili Řecko 1:0. V 52. minutě se o čtvrtou výhru Seveřanů z pěti duelů postaral z pokutového kopu útočník Pukki. Finové udělali další krok k historickému postupu na ME, na němž nikdy nestartovali. Díky výhře si udrželi pětibodový náskok na Bosnu a Hercegovinu, jež si poradila s Lichtenštejnskem 5:0. Mezi 80. a 89. minutou vsítili domácí čtyři branky.

Irové remizovali v Dublinu se Švýcarskem 1:1. Hosté vedli od 74. minuty po gólu Schära, jenže v 85. minutě rozhodl o dělbě bodů McGoldrick. Švýcaři ztrácejí na vedoucí Iry šest bodů, mají ale dvě utkání k dobru. Tři body za Irskem jsou po výhře 6:0 nad Gibraltarem Dánové, kteří navíc sehráli o duel méně. Dvě penalty proměnil Eriksen a dvakrát se mezi střelce zapsal Gytkjaer.

Ve skupině G Izrael doma remizoval se Severní Makedonií 1:1.

Program a výsledky kvalifikace najdete zde:

před 15 minutami

Mistr světa ve skeetu Nýdrle je nejlepším českým střelcem roku

Nejlepšími českými střelci roku 2019 jsou brokaři. Svazovou anketu vyhrál mistr světa ve skeetu Tomáš Nýdrle před evropským šampionem v téže disciplíně Jakubem Tomečkem. V kategorii juniorů těsně zvítězil juniorský světový šampion ve skeetu Daniel Korčák. Do hlasování se zapojilo 44 členů výkonného výboru a trenérů Českého střeleckého svazu.

Jednatřicetiletý Nýdrle prožil životní sezonu, ve které poprvé vybojoval individuální medaile na velké světové akci. Skončil druhý na Evropských hrách v Minsku a pak získal světový titul na šampionátu v italském Lonatu. To se před tím žádnému českému skeetaři nepovedlo. Ve stejném italském městě v září pomohl českému družstvu k obhajobě evropského titulu. Tomeček si z ME odvezl double, protože tam poprvé vybojoval evropské individuální zlato.

Za oběma skeetaři skončil v domácí anketě nejlepší světový střelec z libovolné malorážky Filip Nepejchal. Stříbrný medailista z mistrovství Evropy a vítěz tří závodů Světového poháru včetně finále v čínském Pchu-tchienu obsadil navíc těsně za Korčákem druhé místo mezi juniory.

Talentem roku byla vyhlášena bronzová medailistka z juniorského mistrovství světa v trapu Zina Hrdličková, šestnáctiletá dcera olympijského vítěze z Barcelony 1992 Petra Hrdličky.