Kustod John, který ukradl bagr, v reprezentaci skončil

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 2. 2012 16:30
Jakub Dovalil se stane na Euru Bílkovým asistentem

Praha - Jaroslav John skončil ve funkci kustoda české fotbalové reprezentace.

Vedení české Fotbalové asociace ČR (FAČR) mu neprodloužilo smlouvu, která mu skončila na konci minulého roku, protože John čelí obvinění, že v minulém roce odcizil z míst nedaleko sídla asociace v Praze na Strahově bagr.

O jeho nástupci se zatím nerozhodlo, v prvním letošním přípravném utkání v Irsku (29. února) jej proto nahradí některý ze zaměstnanců asociace s podobným pracovním zaměřením.

Čtěte také:
Policie: Kustod fotbalové reprezentace John ukradl bagr
Kouzla kolem Bílkovy smlouvy: platí jen do konce Eura
Kučera zůstává na svazu, i když je obviněn z uplácení

"Post kustoda bude řešen po dohodě s manažerem reprezentace," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Jaroslav Kolář.

Dovalil bude na Euru Bílkovým asistentem

Další novinkou, která byla zveřejněna po úterním zasedání výkonného výboru FAČR, je, že se novým asistentem Michala Bílka u seniorské reprezentace stal Jakub Dovalil, který ale dál zůstane ve funkci hlavního trenéra reprezentace hráčů do 21 let.

Jakub Dovalil
Jakub Dovalil | Foto: Aktuálně.cz

Dovalil nejdříve povede jednadvacítku v červnových zápasech evropské kvalifikace proti Černé Hoře a v Andoře, poté se však připojí k seniorskému týmu před Eurem v Polsku a na Ukrajině.

O Dovalilově dalším působení v A týmu se rozhodne po šampionátu. Podle předsedy FAČR Miroslava Pelty je však vyloučeno, aby Dovalil i po šampionátu zastával obě funkce.

Známo už je také jméno soupeře, se kterým se reprezentace utká 26. května v rámci soustředění v Rakousku. S největší pravděpodobností by Češi měli hrát proti reprezentaci Izraele.

Vedle duelů v Irsku a s Izraelem se Češi před šampionátem utkají ještě v Praze na Letné s Maďarskem (1. června), což bude generálka před úvodním duelem na Euru proti Rusku (8. června).

"Chceme to (zápas s Maďarskem) věnovat oslavě fotbalu, pozvat bývalé internacionály, udělat velkou autogramiádu. A také to pojmout jako omluvu fanouškům, kteří tým kritizovali po jeho návratu z barážového utkání v Černé Hoře," řekl novinářům Pelta.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Čínský prezident znovu podpořil správkyni Hongkongu, ocenil ji za odvahu

Čínský prezident Si Ťin-pching znovu vyjádřil podporu hongkongské správkyni Carrie Lamové, jejíž odstoupení požadují v Hongkongu v posledních měsících tisíce demonstrantů. Na schůzce v Pekingu rovněž ocenil odvahu Lamové vládnout Hongkongu v nynější "výjimečné době". Šest měsíců trvající protesty uvrhly oblast do největší krize od roku 1997, kdy se tato bývalá britská kolonie vrátila pod čínskou správu.

Lamová přicestovala na návštěvu pevninské Číny poprvé od hongkongských listopadových voleb do místních rad, v nichž jasně zvítězili prodemokratičtí kandidáti. Tyto rady sice nemají velkou reálnou moc, hlasování bylo ale považováno za neoficiální referendum o vládě Lamové a demokratických reformách, které prosazují demonstranti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy