Kulič zase skóroval, Mladá Boleslav - Olomouc 2:2

14. 9. 2009 19:32
Mladá Boleslav - Olomouc 2:2
Marek Kulič v zápase proti Olomouci
Marek Kulič v zápase proti Olomouci | Foto: Josef Mašek

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi po dvou porážkách zabrali. V pondělní dohrávce sedmého kola Gambrinus ligy se jim ale nepovedlo doma porazit Sigmu Olomouc, s níž jen remizovali 2:2.

Středočeský tým se přesto posunul na šesté místo a na vedoucí Teplice ztrácí čtyři body. Hanáci jsou po čtvrtém nerozhodném výsledku dvanáctí, když po reprezentační pauze utekli Slovácku.

Čtěte dále: Teplice po výhře nad Slováckem vedou tabulku ligy

Do vedení poslal aktivnější domácí celekl ve 23. minutě Marek Kulič, jenž dal již čtvrtý gól v boleslavském dresu.

Kúdela na pravé straně zachránil balon, stihl ho poslat na nabíhajícího útočníka a ten potvrdil, že po návratu ze Sparty má zase formu. Míč poslal přesně pod padajícího brankáře Drobisze a rozradostnil tři tisícovky diváků.

Boleslavi hrálo vše do karet, zvláště když se o deset minut později nechal hloupě vyloučit hostující Michal Hubník, který ve vápně srazil domácího obránce Djaloviče, načež hlavnímu rozhodčímu Příhodovi vše prozradil asisent u pomezní čáry.

Jenže místo tlaku se museli svěřenci Dušana Uhrina mladšího bránit. Nejdříve Dreksa trefil tyč, poté dokonce dali Hanáci gól. Onofrejův pas prodloužil Janotka na Jakuba Petra, jenž s trochou štěstí vyzrál na gólmana Vorla.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Olomouc vedení neudržela

Podobná situace se opakovala deset minut po přestávce. Tentokráte na hranici vápna přizvedl centr domácí obránce, míč spadl přesně na hlavu Tomáše Janotky, který bez problémů vystřelil Olomouci vedení 2:1.

Boleslav se potřebovala dostat do tlaku, ale Sigma pozorně bránila.

S postupem času ale docházely hostům čím dál více síly a šancí na straně domácích přibývalo. Jako třeba když se míč po Mendyho centru doslova dokutálel do tyče a poté se odrazil do hřiště.

Parádní akci předvedli domácí v 82. minutě, Táborský utekl na levé straně a poslal rychlý centr po zemi do vápna. Tam stál Pecka, jenž ještě přihrál Kuličovi, ale jeho nepříliš povedenou ránu zlikvidoval Drobisz.

Důležitý moment se udál o čtyři minuty později. Onofrej se v podřepu opřel o míč ve vápně a celý stadion zvolal ruka. Sudí Příhoda po malém zaváhání odpískal penaltu, kterou Ivo Táborský snadno proměnil.

A Mladá Boleslav mohla ještě vyhrát. Kulič se řítil na Drobisze, hlavičku však namířil vedle. V ještě větší šanci byl v poslední minutě střídající Chramosta, ale ten zase pálil nad břevno.

FK Mladá Boleslav - SK Sigma Olomouc 2:2 (1:1)
23. Kulič, 86. Táborský z pen. - 41. Petr, 55. Janotka. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Košec. ŽK: Otepka, Onofrej. ČK: 33. Hubník (Olomouc). Diváci: 3280.
Mladá Boleslav: Vorel - Kúdela, Rajnoch, Janíček, Djalovič (72. Opiela) - Mendy, Sylvestre, Procházka (53. Chramosta), Poláček (78. Táborský) - Pecka, Kulič. Trenér: Uhrin ml.
Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Otepka (90. Vepřek), Kaščák (65. Štětina), Bajer - Janotka, Petr (68. Ordoš), Hubník. Trenér: Psotka.