Kuka chce v Praze uspořádat mistrovství fotbalových veteránů

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
26. 5. 2015 10:07
Pondělní velký zápas fotbalových veteránů by nemusel být jediným v historii.
Pavel Kuka
Pavel Kuka | Foto: Milan Kammermayer

Praha - 14 tisíc fanoušků, půl milionu korun na charitativní účely a hlavně spousta fotbalové radosti. To všechno přinesla pondělní odveta Eura 1996 v pražském Edenu, kterou vyhráli Češi nad Německem 6:3.

A to by mohl být jen začátek. Jeden z hlavních aktérů a organizátorů pondělního večera Pavel Kuka novinářům po utkání přiznal, že tohle snad byla první vlaštovka mnoha dalších velkých zápasů fotbalových veteránů.

"Plány máme obrovské, UEFA totiž začíná podporovat podobné projekty, snaží se prodlužovat ten aktivní marketingový a fotbalový věk hráčům, kteří třeba v 35 letech skončí," řekl.

A zároveň dodal, že už se mu v hlavě rodí jeden takový odvážný nápad. "Proč třeba neuspořádat v Praze takové malé mistrovství hráčů nad 35 let, na to bychom si klidně mohli troufnout. Umím si představit takových šest top mančaftů Evropy, které by se toho mohly účastnit. Máme několik nádherných stadionů, na kterých by se určitě mohla taková akce prezentovat," prozradil.

Kouba: Hlavně jsem myslel na zdraví

Konkrétní obrysy nového projektu ale zatím nejsou. Protentokrát si Kuka jen užíval vítěznou odvetu nad Německem, kterému dal dokonce dva góly. K tomu nejspíš přispěl fakt, že před duelem prý ani nebyl nervózní.

"Věkem se člověk zklidní, takže před zápasem, ani na hřišti v šancích tu nervozitu nevnímá, spíš jsem se to snažil si užít," prohlásil s úsměvem.

Podobně k utkání přistoupil Petr Kouba, který odchytal první půlhodinu zápasu a jako jediný z českých brankářů nedostal ani gól.

"Hlavně jsem doufal, aby to všechno dopadlo dobře po zdravotní stránce. Jinak, myslím, bylo vidět, že nás průběh zápasu vtáhl do hry. Je to generace, kterou fotbal bavil, baví a snad i bavit pořád bude," zhodnotil utkání.

Zároveň přiznal, že nečekal, že by výsledek mohl být pro české barvy tak jednoznačný. Vždyť ono slavné finále ve Wembley rozhodl až zlatý gól v prodloužení.

Maier: Normálně hraju v útoku

"Opravdu jsem to nečekal. ale zlomilo se to až potom, co Láďa Maier vychytal tutové šance soupeře. Do té doby to bylo pořád o gól. Nakonec jich padlo devět, což je fantazie a já jsem nadšený z toho, jak to lidi vzali. Přiznám se, že jsem se trochu bál, aby fotbal měl trochu tempo, aby se líbil. Ale bylo to úžasné," rozplýval se nad atmosférou.

Slova chvály pak měl i pro další hvězdu zápasu - Pavla Nedvěda. "Jeho výkon? To víte, když někdo umí, tak se to nezapomíná," byl stručný Kouba.

Spolu s ním na sebe strhl pozornost také brankář Maier, který na Euru 1996 sice dělal až trojku, ale v pondělí byl hrdinou, který v posledních třiceti minutách podržel český tým a dotáhl ho k vítězství.

"Spíš mě trefovali. Musím říct, že moc netrénuji. Před rokem byla exhibice Rapidu Vídeň v podobném duchu, ale od té doby jsem v bráně nestál. Když hraju za veterány, tak jsem obvykle v útoku," prozradil Maier.

Kdo se naopak trochu trápil, byl útočník Jan Koller, který se dostal do nominace až dodatečně, protože na Euru 1996 nebyl. "Minulý týden jsem si natáhl tříslo, takže jsem byl trochu eliminován a herně to nebylo ono, ale i tak jsem si to užil," řekl.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy