Kucka zachránil remízu AC Milán, Fiorentina přišla o druhé místo

9. 1. 2016 23:09
Juraj Kucka sdílí radost z gólu se spoluhráčem Carlosem Baccou.
Juraj Kucka sdílí radost z gólu se spoluhráčem Carlosem Baccou. | Foto: Reuters

Řím - Fiorentina prohrála v 19. kole italské fotbalové ligy na domácím stadionu s Laziem 1:3. Tým z Florencie zároveň vinou horšího skóre přišel o druhé místo v tabulce Serie A na úkor Neapole, kterou zápas 19. kola čeká až v neděli. AS Řím remizoval s AC Milán 1:1.

Fiorentina nepotvrdila roli favorita. V prvním poločase domácí branku nejprve ohrozil Balde Keita, kterého ale vychytal Tatarusanu, v nastaveném čase už ale rumunský brankář proti Keitově další šanci nestačil. Hostující útočník si narazil s Djordevičem a poslal míč přesně k tyči.

I zbylé góly zápasu padly v nastaveném čase, ale až ve druhém poločase. Domácí sice měli po přestávce herní převahu, ale nebezpeční příliš nebyli. Lazio naopak v závěru začalo hrozit z protiútoků. V první šanci ještě neuspěl Matri, o chvíli později už ale Milinkovič-Savič přidal druhý gól. Naději Fiorentině vrátila střela Roncaglii, jenže o další minutu později přidal třetí gól hostů Felipe Anderson.

První poločas utkání mezi AS Řím a AC Milán zvládli lépe domácí, které mohl hned v první minutě poslat do vedení Sadiq Umar, ale proti Donnarummovi neuspěl. Ve 4. minutě už ale AS vedl, po centru Pjaniče se prosadil Antonio Rüdiger. Německý obránce mohl dokonce přidat druhý gól, tentokrát byl ale Donnarumma úspěšnější a hlavičku Rüdigera vytáhl na břevno.

Do druhé půle vstoupil naopak lépe AC, už po čtyřech minutách si na centr Hondy naběhl Juraj Kucka a hlavou vyrovnal. Slovenský záložník mohl o deset minut později přidat druhý gól, ale z deseti metrů poslal míč těsně nad. Ještě blíže byl o chvíli později Carlos Bacca, který mířil do břevna.

Římané jsou v tabulce pátí stále o pět bodů před AC. Milánský klub si sice o jedno místo polepšil, v neděli ho ale mohou přeskočit Sassuolo i Empoli.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Carpi - Udine 2:1 (26. Pasciuti, 70. Lollo - 72. A. Zapata), Fiorentina - Lazio Řím 1:3 (90.+5 Roncaglia - 45.+1 Keita, 90.+3 Milinkovič-Savič, 90.+6 Anderson), AS Řím - AC Milán 1:1 (4. Rüdiger - 50. Kucka).