Kubíček on-line: Košťál rozhodl. Zvolí se Chovanec

Red Spo
11. 7. 2008 12:15
Místopředseda ČMFS odpovídal na vaše dotazy
Jiří Kubíček
Jiří Kubíček | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Již příští týden, po čtvrtečním zasedání Výkonného výboru ČMFS, může mít česká reprezentace nového trenéra. Stačí, aby se na jeho jméně shodlo třináct mocných mužů českého fotbalu.

Jedním z nich je také sportovní ředitel Sigmy Olomouc Jiří Kubíček, jenž ve vedení fotbalového svazu plní pravidelně roli hlavního oponenta bývalého reprezentačního manažera Vlastimila Košťála.

V poslední době mu vyčítá zejména nedostatky provázející výběr nového kouče národního týmu, který podle něj Košťál zcela nezvládl.

Čtěte také: Volba trenéra: Chybí koncepce. Ale Košťál nemá čas

"Vzhledem k postupu VV a pana Košťála ve výběru trenéra jsme se ocitli ve složité situaci," říká Kubíček v on-line rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz.

Olomoucký funkcionář se netají tím, že podle něj je ideální variantou setrvání dosavadního trenéra Karla Brücknera. "Brückner je prověřená záležitost," vysvětluje svazový místopředseda.

Čtěte dále: Kdo chce Brücknera? Košťál ne, uvítal by ho Kubíček

Pro koho ale zvedne příští čtvrtek ruku Kubíček prozradit nechce. "Rozhodnu se podle toho, s jakými kandidáty a koncepcemi přijde pan Košťál. V tuto chvíli, ač jsem místopředseda svazu, jsem nebyl přizván ani k jediné debatě od svého zvolení do funkce před třemi roky," podotýká k dotazu jednoho čtenáře.

Košťál si Chovance vymyslel a prosadí ho

Ale nového trenéra prý reprezentace mít bude. "Další blamáž již pan Košťál nemůže dopustit," myslí si Kubíček. A dodává, že se koučem stane Jozef Chovanec. Ačkoliv si nad jeho nominací spousta lidí klepe na čelo.

"Napadlo to pouze jednu osobu, ale ta mu zajistí nadpoloviční většinu hlasů, a proto bude Jozef Chovanec od příštího čtvrtka trenérem národního mužstva," předpokládá svazový místopředseda a neskrývá své zklamání.

Šéf ligové Olomouce se také zamyslel nad kvalitou české nejvyšší soutěže. "Co se týká tréninkového procesu, taktiky a strategie, tam si myslím, jsme na výši a s "druhou garniturou" děláme někdy zázraky," míní.

"Úspěšnost mladých ukazuje na skvělou práci v klubech do 19ti let, ale pak díky nekoncepčnosti manažerů a snahy co nejvíce vydělat mizí tito hráči bez prověření v české soutěži v průmeřných klubech. Výjimky potvrzují pravidlo," tvrdí Kubíček.

Přečtěte si všechny odpovědi Jiřího Kubíčka:

Odpovězeno: 11. 07. | 11:22Autor: Tiibii

Otázka: Proč chcete nechat u týmu p. Brůcknera, po dvou velkých neúspěších za sebou, je třeba zkusit taky něco nového, jiný styl hry a jinou taktiku. Myslím si, že by nebyl od věci trenér ze zahraničí.

Jiří Kubíček: Dobrý den, zdravím čtenáře Aktuálně.cz!

Vzhledem k postupu VV a pana Košťála ve výběru trenéra jsme se ocitli ve složité situaci a trenér Bruckner je prověřená záležitost.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:26Autor: Košťál ven!

Otázka: Pane Kubíčku, Košťál podle Vás výběr trenéra nezvládá (podle mě teda taky). Jak byste postupoval Vy, být na jeho místě?

Jiří Kubíček: Rozhodování o trenérovi nemůže a nesmí záviset na jedné osobě! Již 26.3. jsem to zdělil všem členům VV. Už tři měsíce rovněž žádám Českou televizi o zprostředkování odborné debaty k získání široké podpory při výběru trenéra. Bohužel moji kolegové se mi vysmáli a Ota Černý nereagoval. Postup: Analýza stavu, odborný seminář a okruh možných uchazečů, výběr osob, které povedou pohovory, stanovení tří kandidátů, jejich představení veřejnosti s předložením koncepce a realizačního týmu a poté rozhodnutí celého VV hlasováním.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:27Autor: stařec

Otázka: Jirko, ty fotbalu rozumíš, byť taky nejsi žádný Mirek Dušín. Spojte se s Haškem a vyžeňte už ty prasata z vedení ČMFS. Vždyť dělají jen ostudu za ostudou, stačí se jen podívat na probíhající výběr trenéra…

Jiří Kubíček: S Ivanem Haškem si často voláme a je pro mě v tuto chvíli největší osobností pro český fotbal, která může spojit opozici s koalicí a sjednotit Čechy s Moravou. Vždyť byl jejich kandidátem. Všechno má svůj čas...

Odpovězeno: 11. 07. | 11:29Autor: fanoušek

Otázka: Pracujete ve vedení fotbalové Olomouce 25 let, můžete prozradit kolik jste za tu dobu rozdal rozhodčím na úplatcích?

Jiří Kubíček: Ne, kdyby to číslo existovalo, už bych přece ve fotbale nepracoval...

Odpovězeno: 11. 07. | 11:30Autor: Jarda

Otázka: Tváříte se teď jako svatoušek, podle mě jste ale pouze ukřivděný, že vás Košťálovci taky nevzali mezi sebe a teď kolem sebe kopete. Co vy na to?

Jiří Kubíček: Děkuji za otázku. Pošlete mi adresu a já Vám obratem zašlu knihu Den volby, kterou jsem napsal před valnou hromadou 15.4.2005. Z ní pochopíte, že jsem jak říkáte s nimi, mohl být, ale nespojil jsem se z důvodu neslučitelnosti filozofií práce mé a některých kolegů.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:31Autor: Jozef Chovanec

Otázka: Pro koho budete příští týden hlasovat? Nebo máte nějaký jiný plán?

Jiří Kubíček: Rozhodnu se podle toho, s jakými kandidáty a koncepcemi přijde pan Košťál. V tuto chvíli, ač jsem místopředseda svazu, jsem nebyl přizván ani k jediné debatě od svého zvolení do funkce před třemi roky.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:32Autor: Sázkař

Otázka: Nebylo by v této chvíli lepší zvolit trenérem reprezentace přímo Košťála, ať se ukáže, co v něm je?

Jiří Kubíček: Teď už to není legrace! Národní mužstvo je vizitka státu, ukázka jeho síly, možnosti a inteligence. A na tuto funkci pan Košťál nemá.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:35Autor: damenico

Otázka: Dobrý den, pane Kubíčku!
Chci se zeptat na Váš názor na kvalitu české ligy a na to, jestli by v reprezentaci nemělo hrát víc hráčů z domácí ligy a mladí hráči, kteří vozí medaile z evropských a světových mistrovství.
Díky za odpověď. Sigmě a Melinhovi přeju dobrou sezónu.

Jiří Kubíček: Česká liga má maximální úroveň na své možnosti. Uvědomme si, že ekonomické možnosti klubů udržet nejlepší hráče jsou mizivé, a proto z české ligy pokračuje exodus zejména talentovaných hráčů. Co se týká tréninkového procesu, taktiky a strategie, tam si myslím, jsme na výši a s "druhou garniturou" děláme někdy zázraky. Úspěšnost mladých ukazuje na skvělou práci v klubech do 19ti let, ale pak díky nekoncepčnosti manažerů a snahy co nejvíce vydělat mizí tito hráči bez prověření v české soutěži v průmeřných klubech. Výjimky potvrzují pravidlo.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:37Autor: Martin

Otázka: Dobrý den!
Po odmítnutí Ivana Haška je dle mého nejlepším kandidátem Zdeněk Zeman. Žadný z nabízeného tria nemá ani zdaleka jeho kvality. Souhlasíte? Děkuji za odpověď!

Jiří Kubíček: Ano, souhlasím. I když pan Zeman, kterého znám jen z telefonických hovorů a vyprávění Martina Pulpita má určitě svá specifika a je otázkou, jak by jeho přístup vyhovoval většině hráčů. Těším se, že se s ním ve čtvrtek setkám v Mariboru a budu šťastný, když mně po utkání věnuje rozhovor.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:39Autor: lojza

Otázka: Zbavte se Košťála..dokud tam bude on tak to bude stát za pěkný PRD.

Jiří Kubíček: Absolvuji řadu valných hromad okresů, krajů a mluvím s desítkami lidí. Dokud nebude shoda na konání mimořádné valné hromady a jistoty, že je dostatek osob, které jsou schopny dohodnout se na společné strategii pro lepší fotbal, je složité hnát se do rizika opětné blokace valné hromady a tím znejistění i takového kandidáta, jakým je Ivan Hašek.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:41Autor: Sam

Otázka: Připadá mi vaše snaha jako u jednoho Cervantesova románu. Až na to,že tam hrdina byl blázen.Vy blázen nejste, ale stejně jenom chcete ke korytu.Doufám, že si nemyslíte, že vám ty storky žereme... Ale chci se zeptat na tohle, proč pořád jenom kritizujete, rejpete a nic kloudnýho jste neudělal. Proč?

Jiří Kubíček: Znovu odkazuji na svou knihu Den volby, protože na širší odpověď není prostor. Ale zkuste si uvědomit, že nesu hlavní sportovní odpovědnost v profesionálním klubu, jsem 15 let členem výkonného výboru bez haléře odměny, podílím se na tvorbě desítek svazových norem a navíc chci dobře pracovat jako místopředseda Moravy. Ano, z tohohle pohledu jsem blázen, což si musí myslet minimálně moje rodina.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:42Autor: jindra

Otázka: sami kokoti sou tam kdyby nebyly tak by byl trenerem hasek a bylo by to

Jiří Kubíček: Super otázka! Prosím zakupte si v knihkupectví trilogii Xaviera Crementa Válka kokotů, Jak přežít kokoty a Kokoti jsou věční. Tam najdete odpověď na všechny otázky.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:43Autor: čert

Otázka: kdy se vám podaří tu pražskou mafii rozprášit.A Chovance nevolte co třeba tak Večeřa aj

Jiří Kubíček: Karel je vynikající trenér a můj kamarád. Zrovna včera jsem si spolu hodinu povídali. Jeho čas přijde, teď by byl vynikajícím asistentem.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:44Autor: Kaja

Otázka: Trosku dotaz mimo repre. Kostal rekl, ze nezazil uplatky a pak priznal ze to byla lez. CO vy??? Taky reknete neco o cistote? A kdyz jsme u ty spiny, co fotbalisti, co rikate na ty jejich nocni akce...? To je priklad mladezi, co....

Jiří Kubíček: Jako hráč jsem zažil také různé akce, jen tehdy nebyl bulvár a tolik paparazzi. Myslím si, že to souvisí i s přirozenou inteligencí jednotlivých hráčů. Není možné říkat reprezentanti a na jedné straně myslet Čecha a na druhé příznivce nočních tahů. Z klubu bych mohl vyprávět...

Odpovězeno: 11. 07. | 11:46Autor: dufina

Otázka: Nejhorší na tom všem je to , že zase jde jen o prachy a ne o sport. U nás je první myšlenka za kolik. Nemyslíte, že na tom něco je?

Jiří Kubíček: Trenér reprezentace není o penězích. Špičkový kouč je nezaplatitelný a nýmand má hodně, i když bude mít 10 tisíc měsíčně. Problém peněz je však dnes v možnostech ČMFS, protože jsme všechny své záložní zdroje prohospodařili a v tuto chvíli je před námi minimálně na dva roky nedobrý výhled. Musíme šetřit a snížit náklady. To se nám nemůže podařit s trenérem, který nezná hranice.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:47Autor: Jura

Otázka: Vážený pane Kubičku, slyšel jste někdy pana Brücknera přiznat alespoň kousek viny za zbabrané koučování na MS a ME a za zcela okaté nadržování svým vyvoleným Barošovi, Plašilovi a Grygerovi ?!?!?!

Jiří Kubíček: Ano, minulé pondělí. Ale proto, že Karel má obrovské ego, nikdy by to veřejně nepřiznal. I to je vlastnost velkých trenérů. Ale právě velcí trenéři hned po utkání ví, v čem chybovali a poučí se z chyb.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:50Autor: dekl

Otázka: Nechápu, jak můžete tvrdit, že by se asistenti něco naučili od trenéra Brucknera. Vždyť se podívejte, jak neatraktivní fotbal naše reprezentace poslední 2 roky hraje! Jsem rád, že Bruckner skončil, nedokázal sledovat aktuální trendy moderního fotbalu.

Jiří Kubíček: Teď jste mě rozesmál. Bruckner je největší stratég a taktik v Evropě. Podívejte se, co dokázal s neznámými hráči v Olomouci v devadesátých letech. Nebo jak otočil utkání s Holandskem na Euru v Portugalsku. Netušíte, kolik desítek, možná stovek hodin, věnoval taktické přípravě a rozborům na tento zápas. Je v tomto geniální a přirovnal bych ho k Fergusonovi. Samozřejmě, že nikdo není dokonalý a chyby jsou vidět více než skrytá práce.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:51Autor: Hrak

Otázka: Co si o sobe myslite? Celej narod nadava na dvojku Kostal, Bruckner a vy tam chcete Brucknera nechat? S prominutim, je to senil a uz davno neni tim trenrem co byl. Tak se proberte, vy hvezdnej sefe, kterej mel u tymu takovyho vola jako Pulpit...

Jiří Kubíček: Na Karla Brucknera už jsem odpovídal a co se týče Martina Pulpita, tak ten je velmi pracovitý a zodpovědný trenér. Bohužel neumí v sobě přibrzdit rozjetý setrvačník a poté se dostává do složitých situací. Časem zmoudří a bude dobrým trenérem.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:53Autor: gaizka

Otázka: Proč nejste připravený na výběr trnéra? Věděli ste dlouho že pan Brukner odejde!!!

Jiří Kubíček: Od 26.3. zasypávám své kolegy žádostmi o zodpovědný výběr trenéra. Řeknu vám tři jména, která opakuji stále - Zeman, Jarolím, a hlavně Hašek, kdybych mu nepřál spíš post předsedy svazu, jsou vhodní kandidáti. Bohužel díky přístupu pana Košťála se možnosti vést reprezentaci v tuto chvíli vzdali.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:55Autor: Strejda Patrik

Otázka: Dobry den pane Kubicku,jsem velky fanousek fotbalu,nemuzu pochopit co se deje!!!pan Kostal by uz nemel vubec nic resit,ohledne trenera reprezentace uz vubec ne.
Prosim Vas hlavne nezvolte Radu a Chovance to se nic nezmeni,nemuzete navrhnout pana Zemana,PROSIM !!!!!!

Jiří Kubíček: Ve výkonném výboru je úzká skupina lidí, která velí, pak většina, co musí zvedat ruku a poté dva, co jsou v opozici. To je pan Kučera a já. Rozhodující je 7 hlasů z 13, dokud nerozhodne hnutí o jiné skladbě VV, je potřeba se s tím smířit.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:55Autor: svatap

Otázka: Dobrý den pane Kubíček.Myslíte si,že některý z nynějších kandidátů na trenéra má ve čtvrtek šanci na zvolení a komu dáte hlas Vy nebo máte snad nějakého jiného kandidáta?

Jiří Kubíček: Ve čtvrtek bude zvolen trenér. Další blamáž již pan Košťál nemůže dopustit. Tím neříkám, že ten koho zvolíme, nebude blamáž.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:57Autor: pepone11

Otázka: nevim ale hledani kouce je fraska.pan petrzela je podle meho jediny kouc ktery postevy ty nase ozraly do late.dekuji

Jiří Kubíček: Mám Vlastu rád a zažil jsem s ním loňskou sezonu. Zachránil mně doslova život. Ale také je složitá povaha a otázka vést reprezentaci patří pouze jemu. Poté by musel předložit své návrhy a čekat, jak o něm bude rozhodnuto. Nevím, jestli by toto chtěl podstoupit.

Odpovězeno: 11. 07. | 11:59Autor: Marek

Otázka: Je možné že se stane trenérem ČR Karel Bruckner?

Jiří Kubíček: Nikdo se mnou tuto věc nekonzultuje, pouze čtu noviny. A dnes jsem se dočetl, že pan Bruckner se vrátí do funkce konzultanta ČMFS, tzn. post bez odpovědnosti za peníze. A to Karel vezme. I když v pondělí mu plálo z očí, když cítil, že by mohl odčinit Turecko...

Odpovězeno: 11. 07. | 11:59Autor: čertice

Otázka: Celé vedení by mnělo odstoupit a zvolit do vedení odborníky kterým jde o fotbal a ne o peníze.

Jiří Kubíček: Souhlasím.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:00Autor: Petr

Otázka: Dobrý den, proč kluby řeší otázku večerních nedělních zápasů a nezajímají se o začátky pondělních západů v době, která nemůže pracujícím lidem vyhovovat?

Jiří Kubíček: Rovněž já to nechápu. Navrhoval jsem pátky a pondělky, ale neprošlo to. Na LS se nemyslí na většinu klubů v ČR v nižších úrovních.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:01Autor: maniac

Otázka: Dobrý den pane Kubíčku,
chci se zeptat proč Vás tam nahoře napadlo opět prosadit Jozefa Chovance do čela národního mužstva? Jako by nestačilo, že před panem Brücknerem už trénoval, ale jak ukazují statistiky, vůbec nic neudělal.Vždyť i na tom ME sem se za naše kluky styděl..

Jiří Kubíček: Napadlo to pouze jednu osobu, ale ta mu zajistí nadpoloviční většinu hlasů, a proto bude Jozef Chovanec od příštího čtvrtka trenérem národního mužstva.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:02Autor: Lukas

Otázka: Budete navrhovat Zdenka Zemana? kdyz ne myslite , ze ma sanci na post hlavniho trenera reprezentace?

Jiří Kubíček: Šanci určitě má, ale ne teď. Navrhovat ho tím pádem nebudu, ublížil bych mu. Navíc podepsal smlouvu v CZ Bělehrad.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:02Autor: Moskal

Otázka: Dobrý den!Ač máte kontroverzní pověst,je očividné, žefotbalu rozumíte. V tomto kontextu mi ale přijde nepochopitelné, jak můžete podporovat Josefa Chovance?Kdys sice dobrého hráče,ale jinak trenérskou nulu bez výsledků, bez osobitého stylu, bez odborosti!Jaké k tom máte důvody?

Jiří Kubíček: Nepodporuji ho. Zvláště po tom, co napsal v rozhovoru v pondělním Sportu.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:03Autor: Petr

Otázka: Proč se Sigma chce za každou cenu zbavit Lukáše Bajera? Podle mého názoru byl na jaře jedním z mála hráčů Sigmy, který se vyznačoval fotbalovým myšlením.

Jiří Kubíček: Sigma se Lukáše zbavit nechce, naopak. Ale Lukáš chce jít za každou cenu do zahraničí. Nechceme mu to zkazit.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:04Autor: zbyna olomouc

Otázka: Do jaké míry je výběr nového reprezentačního kouče limitován finančními prostředky? Je to hlavní důvod proč nebyli osloveni přední evropští trenéři? Vždyť reprezentace je v aktuálním žebříčku FIFA na osmém místě a má dobrý mezinárodní kredit, o trénování by byl mezi zahraničními trenéry zřejmě zájem

Jiří Kubíček: Velmi. V tuto chvíli je základní plat trenéra 300 tisíc měsíčně. Na počátku měl Bruckner dokonce 200 tisíc. Přes tuto částku by svaz riskoval, že se může dostat do složité finanční situace. V zahraničí totiž již prostředky nemáme.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:05Autor: carlx

Otázka: Dobrý den chci se zeptat proč prosazujete trenéry Radu a Chovance jako trenéry reprezentace, když ani jeden z nich poslední dobou neudělal se svým klubem žádný velký úspěch. Pan Chovanec dokonce ani dlouho netrénoval.Nevim proč nezvolíta Zemana, který je zkušenější než ty dva zmínění.

Jiří Kubíček: Už jsem odpovídal.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:05Autor: LODYHA

Otázka: Proč máte názor zachovat trenéra Brůcknera když i on se nemalou měrou zasloužil o propadáky na MS a ME.Ale souhlasím pan Chovanec NE.

Jiří Kubíček: Výsledek mužstva je kolektivní záležitost a trenér nese jen část viny. Vždyť hráči, kteří chybovali, také nebudou vyloučeni.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:06Autor: zdrza

Otázka: myslíte ,že do 17.července bude už trenér reprezentace?A kdo to podle vás bude?

Jiří Kubíček: Ano, bude to Chovanec.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:07Autor: 3 - 7

Otázka: Jako olomoučák se nemohu nezeptat na to, jestli si uvědomujete,že určitým rebelantstvím a neustálými výpady na vedení ČMFS poškozujete i zájmy naší SIGMY?!Svazové vedení v čele Košťálem a jeho loutkovým divadlem mi k srdci nepřirostlo,ale repre u nás nehraje,občas nějaký zářez....

Jiří Kubíček: Ano, Sigma je tím velmi poškozena. Ročník 06/07 budiž mementem a Sigma jej prohlásila za neregulérní vzhledem k 13 zápasům, ve kterých jsme byli poškozeni. Opakovaně jsem nabídl rezignaci, abych neškodil. Ale myslím si, že už i rozhodčí pochopili, že nemohou realizovat pokyny, které se jim vrací přes novináře a veřejnost do zad.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:08Autor: Michal

Otázka: Nechápu,proč když je doporučení na českého trenéra, Košťál jedná s cizincem?

Jiří Kubíček: To jsme dva.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:08Autor: Michal

Otázka: Můžete říci, kolik emailů s jmény různých trenérů Vám na svaz přišli a nezasloužili jste si to?

Jiří Kubíček: Nevím, pan Mokrý se mnou od 21.10.2005 na odborné téma nepromluvil.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:09Autor: Martin

Otázka: Dobrý den chci se jen zeptat zda je nějaká možnost že by post trenéra zaujal třeba jaroslav Straka nebo nějaký trenér o kterém se vtéto souvislosti skoro nemluví??

Jiří Kubíček: Myslíte pravděpodobně Frantu Straku. V každém případě by to byl oheň, když by vzplál olivový olej a vzduch provoněl česnek :-)

Odpovězeno: 11. 07. | 12:10Autor: RocostyFredy

Otázka: Pane Kubíček, pořád platí, že v případě, že Sigma skončí huře, než osmá, klub opustíte?

Jiří Kubíček: Ano.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:10Autor: XEXPERT

Otázka: Dobrý den , nic ve zlém , ale není náhodou čas na to abyste se všichni ( myslím výkonný výbor ČMFS ) "sbalili" a přestali škodit fotbalu .

Jiří Kubíček: Zítra je pozdě.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:12Autor: Alaca

Otázka: Dobrý den,
docela mě zkalmal způsob výběru nového trenéra. Vy opravdu nevíte jak je který trenér kvalitní a koho vybrat? Pan Chovanec přece již zklamal a nikde pořádně netrénoval a nikdo ho vlastně nikde nechtěl. Tak jak ho můžete vybrat za trenéra reprezentace?

Jiří Kubíček: Chtěl jsem, aby se na diskuzi o trenérovi podílela celá veřejnost a prosil jsem o dvouhodinový pořad na ČT4, když první hodina by byla odborná debata za účasti vedení ČMFS, trénérů a novinářů a druhá by pak tvořily odpovědi na otázky veřejnosti. Jako koncesionář položte tuto otázku šéfredaktorovi sportu ČT Otovi Černému.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:13Autor: roman

Otázka: Máte koncepci,jaké konkrétní změny by se v českém fotbale měly stát, aby se ve nedělo to, co sledujeme v posledních letech? Korupce, nekoncepčnost,pochybné vedení, syndrom nyjsme tu pro lidi, ale lidi pro nás apod. PS:kolik lístku na Euro šlo opravdu mezi obyčejné lidi a ne sponzorům a svazu?

Jiří Kubíček: Ano, s Ivanem Haškem často diskutujeme o stínovém volebním programu, který zasahuje všechny oblasti ČMFS včetně mládeže. Podobné téma o 15ti bodech s ním projednávala Morava před třemi roky, když si jej poté vybrala jako kandidáta na post předsedy.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:15Autor: expert

Otázka: Dobrý den,nemyslíte že by bylo lepší zvolit zahraničního trenéra,když už podle mě žádný kandidát od nás není vhodný.Snad tam nechcete Chovance nebo Radu.To byste mě osobně zklamal.

Jiří Kubíček: Ne. Národní mužstvo je podobný útvar jako provinční klub. Své úspěchy musí stavět na vlastních mládeže a zejména repre 20 a 21. A tu nejlépe znají čeští trenéři. Vždyť díky Brucknerovi, který tyto výběry vedl, jsme souvisle od roku 2000 postupovali na vrcholné akce. Samozřejmě s výjimkou MS v roce 2002.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:16Autor: Ondra89

Otázka: Pane Kubicek opravdu si myslite ze se z volby noveho trenera ceske reprezentace musi udelat takova fraska..??? A nechapu vas postoj k tomu aby nadale zustal reprezentacnim trenerem Karel Bruckner..vsechna cest pro to co dokazal..ale myslim ze uz je cas na zmenu..

Jiří Kubíček: O frašce nehovořím já, za tu se stydím. O ní hovoří všechna naše média. A protože znám kvalitu sportovních novinářů, myslím si, že mají pravdu.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:18Autor: Petr

Otázka: Dobry den pane Kubicek, prijde mi ze jste hodne dlouhou dobu plaval ve stejne rece po proudu jako lide, proti kterym nyni stojite a najednou ste otocil a plavete proti proudu? Libi se mi to, ale jak vyvratite nazor, ze tim jdete proti vlastnimu klubu a delate to jen pro sve vlastni zviditelneni?

Jiří Kubíček: Od 21.10.2005 jsem neudělal v touto proudu jediné tempo... Minulý VV měl jiné složení, Morava držela basu a z Čech až neskutečně konzultovali vývoj ve fotbale pánové Brabec, Severýn, Chvála a budete se divit, scházel se s námi i Saša Károlyi.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:20Autor: RocostyFredy

Otázka: Dobrý den, Ing. KoŠťál řekl, že se nebude po vypršení svého mandátu místopředsedy ucházet o žádnou svazovou funkci. Nechcete se také stáhnout do ústranní a pracovat ve prospěch Sigmy? Energie vkládaná do boje se svazem vám v práci v klubu pak určitě schází.

Jiří Kubíček: O tom, jestli se stáhnu, nebo nestáhnu, nerozhodují já, ale ti, kteří mě nejprve osloví, zda bych nevzal nějakou funkci a poté mě zvolí. Rozdíl mezi mnou a panem Košťálem je v současné době v tom, že i když oba cítíme, že se blíží konec tohoto VV, záchytné body (například v klubu) máme každý nastaveny rozdílně.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:21Autor: Petr

Otázka: Na Sigmu jiz chodim cca k 20 letum, myslite, ze se v pristich 20 letech dockam toho, ze Sigma vyhraje titul?

Jiří Kubíček: Sním o tom už 25 let. A vzhledem k tomu, že nám dorůstá ročník žáků, který vyhrál již šestkrát titul v republice, není to možná nereálné. Viz Baník.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:22Autor: Toumeck

Otázka: Myslím si, že skončí p Bruckner jsme věděli. Bohužel se mi ovšem zdá, že pan Košťál je ale současnou volbou zaskočen a v případě, že nikoliv a do pozice hlavního trenéra se jmenuje p. Chovanec a celé divadlo bylo děláno úmyslně.Budu smutný nejen já ale hlavně celý fotbalový národ.Jaké jsouVašeDojmy?

Jiří Kubíček: Nenechte se mýlit. Prohlášení pana Košťála o ukončení funkce manažera reprezentace bylo jen kouřovou clonou. Jeho počínání přece dokazuje opak.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:24Autor: Ing. Petr Král

Otázka: Dobrý den! Otázka č.1: Chci se zeptat proč stále odmítáte spolupráci s HFK Olomouc? Já jako fanoušek Sigmy bych tuto spolupráci například ve formě hostování hráčů velice rád přivítal...Otázka č.2: Jaké máte plány s tribunou Jih na Andrově stadionu až začne výstavba nové tribuny? Děkuji

Jiří Kubíček: Vážený pane naopak, od roku 2000 je naše spolupráce s Holicí více než kvalitní. Množství hráčů na hostování do Holice a množství peněz za přestupy pro Holici (Kazár, Kašťák) je nezpochybnitelné. To, že si pan Dostál vysnil dostat se bez řádné volební valné hromady díky podpoře Brna na post místopředsedy a poté k ní nedošlo, není problém Sigmy. V případě, že si podepíše kteréhokoliv hráče z naší transferlistiny, dáme mu ho za naprosto stejných podmínek, jako mají ostatní druholigové kluby.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:25Autor: Ivan

Otázka: Proč chcete k nároďáku zpět Karla Brücknera? Vždyť může za neúspěch Eura 2008 a MS 2006. Za ostudný krach na MS by každý jiný trenér každé země dostal vyhazov. Vy jste mu dovolili ostudu zopakovat na letošním Euru.

Jiří Kubíček: Odpovězeno. Podotýkám, podívejte se na práce Karla Brucknera komplexně a zjistíte, že zejména kolegové z branže sami tvrdí, že podobný trenér s výjimkou Ivana Haška zde momentálně není.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:28Autor: Kšanda Fero

Otázka: Vaše největší fotbalová lež? Díky

Jiří Kubíček: 22.8.1988 při výslechu na policii v Olomouci, když nás všechny na základě tehdejšího problému Bohemians pozavírali a celý den nás vyslýchali. Nikomu to nepřeju, bylo to potupné a byla to tehdejší hra mocných komančů. Něco podobného museli zažít kolegové v korupční aféře 2004. Fotbal není a nikdy nebude čistý. Tak jako prostředí v České republice a na celém světě. Všechno je o lidech a já si jen přeju, aby ti, co myslí normálně, byli ve většině.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:29Autor: Alky

Otázka: Dobrý den!
1) Kam chcete dovést Sigmu Olomouc. Poslední roky to je velký ústup "ze slávy".
2) Řekněte jméno trenéra, které by pro vás bylo pro reprezentaci za současné situace nejpřijatelnější.

Jiří Kubíček: 1) Prošli jsme složitým obdobím, i vzhledem k mé pozici. Chceme do pohárů.
2) Ivan Hašek, ale kdyby se mě zeptal, tak bych ho poprosil, aby na dva roky raději zvolil cestu kandidáta na předsedu ČMFS.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:30Autor: Laco

Otázka: Můžete říci, kdo vládne ČMFS a to nemyslím dle funkce. Díky

Jiří Kubíček: Triumvirát Vacek, Košťál, Károlyi. V rozdělených sekcích.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:30Autor: Ja

Otázka: Proč nechcete trenera z brazilie, který trenoval Fluminense jeden z nejlepších týmů jižní ameriky.

Jiří Kubíček: Vím, co to je, komunikovat s Brazilci.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:31Autor: T.o.mek

Otázka: prvne by mel odejit kostal,ten tam kazi atmosferu,uz by se melo vic verit mladym hracum,a dat jim vetsi sance,nejlepsi by bylo zkusit noveho trenera,ktery nepujde ve stopach brucknera,nejelpsi byb asi byl torres..uvazte to

Jiří Kubíček: Žádný učený z nebe nespadl a bez zkušeností se řídit nedá. Jestli jsou cennější odborné znalosti nebo charakter, mám jasno.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:32Autor: RocostyFredy

Otázka: Jako sportovní ředitel Sigmy máte dost špatné vztahy s bývalými hráči, nemyslíte? Rozloučení s Hapalem, Látalem, Romanem Hubníkem... Heinz dal také přednost při návratu do Česka ostravskému Baníku. Nemyslíte, že byste měl být více diplomat?

Jiří Kubíček: Naopak, to jen psí hlavu mi někdo občas nasadí přes média.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:32Autor: Jan Šotek

Otázka: Dobrý den,
jsem předsedou OFS Jičín a jsem velmi rozčarován celkovou situací ve fotbale. Je úplně jedno, jestli bude reprezentaci trénovat Petr nebo Pavel, ale bude důležité, jestli pod novým trenérem budou chtít hráči hrát. Navíc nesmyslné odměny hráčů a spol. = nejsou peníze na mládež v okresech.

Jiří Kubíček: Souhlasím, vždyť jsme na jedné vlně. Moji korespondenci pravidelně dostáváte.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:32Autor: dexter

Otázka: Setkal jste se nekdy behem sve funknc. kariery s korupci?Osobne.

Jiří Kubíček: Ano.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:33Autor: kokut

Otázka: Zdravím,zajímalo by mně,jestli jste skutečně rozhodnut podpořit p. Chovance? Dle mýho by byl trenér ze zahraničí v současné chvíli nejlepší volbou. P. Chovanec ne,to by se taky mohly nominace do repre odvíjet od toho,koho zrovna potřebují ve Spartě prodat a asi by to nebylo dobře pro čes. fotbal...

Jiří Kubíček: Do čtvrtka na to nebudu odpovídat, děkuji za pochopení.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:34Autor: Pažout

Otázka: Zdravím. Je pravda, že budete volit Chovance jako kouče národního týmu, tak jak psal Novák na Idnesu?

Jiří Kubíček: Ne, nikdy jsem to neřekl, pouze jsem Jaromírovi sdělil, že si Chovance vážím jako fotbalovou osobnost. A většinu kolegů jsem obeznámil mailem s pravdivým stavem svých názorů.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:34Autor: MiH

Otázka: Myslím, že prosazování zahraničního trenéra je spíš móda, v případě rejdů pana Košťála ale také z nouze ctnost, protože těch, kteří by s ním byli ochotni jednat, je u nás už asi poskrovnu. Myslíte si, že v případě změny vyjednavače by se dala předpokládat i větší ochota oslovených ČESKÝCH trenérů?

Jiří Kubíček: Samozřejmě.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:35Autor: lap

Otázka: Dobrý den.Dušan Uhrin nesplňuje kritéria pro repre. trenéra?Proč se o něm nejedná?Děkuji

Jiří Kubíček: Nevím. Technická komise ho stejně jako Chovance doporučila.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:35Autor: Vladimir

Otázka: Pane Kubíčku nemyslíte,že do podnikání je potřeba nejdříve investovat a pak čekat výsledek?Proč tedy nakupujeme trenera "u vietnamců"aby nás moc nestál a nechceme kvalitního drahého zahraničníh?Není to tím,že bafuňáři se bojí,že by na něho neměli svůj vliv?Vy víte,že prachy na svazu byly.

Jiří Kubíček: Investice do trenéra je tou nejlepší vhodnou investicí klubu či svazu. Tedy v případě, že je kvalitní.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:36Autor: Jaroš Jiří

Otázka: Dobrý den pane Kubíček mám jen jeden dotaz: Už mám v deníčku podepsaný skoro celý výkonný výbor.Jediný podpis který mi chybí je ten váš.Nemohl by ste se se mnou sejít a splnit mi můj sen?

Jiří Kubíček: Jestli jste spokojen s dosavadními podpisy, pak lituju Vaše sny. Rád se vám podepíši třeba i na košili.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:37Autor: jura-jx2

Otázka: Dobrý den, také máte názor, že je případné zvolení p. Chovance volbou menšího zla a proč se ignoruje návrh trénovat repre p. Komňackým? Děkuji.

Jiří Kubíček: V podstatě souhlasím. Františka znám dobře a nechápu, když jej Zlín navrhl na LS, proč nebyl osloven.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:39Autor: Bezdomovec

Otázka: Dobrý den...Proslýchá se, že peníze z Eura 2004 a MS 2008 už ČMFS všechny rozkradl. Je to pravda? Existuje transparentní vyúčtování obou akcí? Děkuji.

Jiří Kubíček: Nerozkradl, vyúčtování existuje a mám ho k dispozici. Pouze jsme byli obrovsky nehospodární a tím utratili nejen na turnajích, ale i v režii ČMFS všechny získaní zdroje z UEFA a FIFA a dnes v podstatě máme prostředky pouze na vykrytí roku 2008.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:39Autor: Jakub L.

Otázka: Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jaký bude nový trenér České reprezentace??Proč neoslovíte třeba znovu Karla Brucknera?At žije Bruckner,nejleší trenér jaký vždy byl,jestli nebude Bruckner pokračovat,tak český fotbal půjde hodně dolů,myslím tím reprezentaci.Děkuji nashledanou

Jiří Kubíček: Už jsem odpovídal.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:39Autor: kuba

Otázka: Jste spíše dolňák nebo horňák?

Jiří Kubíček: Horňák a vy?

Odpovězeno: 11. 07. | 12:40Autor: Prd

Otázka: Kdo je podle vás na svazu největší zloděj?

Jiří Kubíček: Zloděj? To slovo vzhledem k sazbám disciplinární komise raději nepoužívám, ale přemisťovatelů je tam několik.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:41Autor: fandasrdcař

Otázka: Dobrý den,prosím Vás, nedopusťte, aby byli zvoleni Chovanec či Rada.To by znamenalo zastavení vývoje českého fotbalu na několik let.Na zahraničního kouče nemáme to víme.Ale máme skutečně fundované odborníky - (Hašek zatím nemůže)Hřebík,Sčasný,Lička,Táborský.Proč nezazněla tato jména?

Jiří Kubíček: Na zastavení myšlenek Frontmana nemám, k tomu je potřeba Čínská zeď. Ale tento názor budu na VV tlumočit.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:42Autor: Petr Nagy

Otázka: Dobrý den, pane Kubíček, já jsem příznivec SK SIGMA OLOMOUC a jezdím k Vám na každé utkání až z Kroměříže společně ještě z dalšími třemi lidmi, máme permanentní vstupenku.Proč chcete aby se hrálo v neděli ve 20:15? V zimě např.listopad, únor je to na stadionu o zdraví a cestou zpátky je to o život.

Jiří Kubíček: 20:15 je pouze televizní utkání. Ale asi jste nezaznamenal můj jasný názor. Navrhl jsem za Sigmu pro TV utkání pondělí 17:15 a pátek 17:30-18:00. V případě neděle pak 19:00. Souhlasím, že 20:15 je nesmysl.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:44Autor: Přemda

Otázka: Dobrý den, jaký máte názor na trenéra Dušana Fitzela s kterým vedení svazu neskutečně zatočilo a podle mého zbytečně zbavilo? Jaký je Váš názor na jeho likvidaci? Nesplňuje podle Vás p. Fitzel parametry reprezentačního kouče "A" týmu? Díky za odpověď a ať se Vám na Hané daří.

Jiří Kubíček: Jsme kamarádi, často mu na Maltu volám a zatínal jsem pěsti, když s ním bylo v roce 2005 "vymeteno". Dušan postavil strukturu reprezentačního oddělení mládeže dobře a dodnes z něj ČMFS sbírá úspěchy.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:45Autor: T.o.mek

Otázka: prosimvas at neni zvolen rada,ptz by sel ve stopach brucknera,a cesky tym chce neco noveho

Jiří Kubíček: K panu Radovi se s dovolením nebudu vyjadřovat.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:45Autor: Jirikk

Otázka: Proc neni ve vyberu Frantisek Straka ? Vzdyt vedeni reprezentace je o duchu a vedeni tymu, v cemcz je Franz jednoznacnou jednickou ?

Jiří Kubíček: To je otázka pro pana Košťála.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:46Autor: Daniel z Kyselovic

Otázka: Dobrý den, doufám že v Olomouci konečně budeme hrát o poháry, já jsem Váš příznivec.Proč nezůstane u reprezentace Karel Bruckner když tu nikdo lepší není? Já myslím že pan Bruckner by zájem měl kdyby ho měl i pan Košťál s Mokrým a neprotlačovaly tam Chovance.Dík za odpověď.

Jiří Kubíček: Děkuji za dotaz a přízeň. A i pro ostatní pisatele nabízím spojení osobním mailem, kde budu schopen odpovědět více. [email protected]

Odpovězeno: 11. 07. | 12:48Autor: Jura

Otázka: Můžete , prosím, znovu národu zopakovat, jakou odměnu si přidělil trenér Brückner po ME v Portugalsku, po MS v Německu a nyní!!! Ať to fanoušci vědí a udělají si svůj vlastní názor !!!

Jiří Kubíček: Kompletní odměny byly zveřejněny po Portugalsku v měsíčníku Hattrick 12/04 a po Německu a R-Š ve Sportu. Já jsem příznivcem nižších základů a 50% podílu hráčům a real. týmu na ziscích. V Sigmě to máme podobné. Vyděláš=máš.

Odpovězeno: 11. 07. | 12:51Autor: Kolísek Jan

Otázka: Počítá se s Lukášem Bajerem do základní sestavy Sigmy na podzim, pokud neodejde do zahraničí? Takového hráče přece potřebujeme. Děkuji.

Jiří Kubíček: Finalizuje se jeho hostování v VK Kootrijk a rozhodnutí padne v neděli. O jeho dalším působení by pak rozhodl trenér. Prozatím vypadá ale dobře záložník Melinho a domluvili jsme se, že si navzájem uděláme v této sezoně radost. On nám výkony a my mu penězi.

Děkuji všem pisatelům za dotazy a rád odpovím i dalším na svém mailu. Fanděte fotbalu, bude líp. Loučí se J. Kubíček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy