Kubíček odchází ze Sigmy. Opustí i post v ČMFS?

ČTK ČTK, Red Spo
16. 5. 2010 16:30
Jiří Kubíček opouští Sigmu po 26 letech
Jiří Kubíček
Jiří Kubíček | Foto: Ludvík Hradilek

Olomouc - Dlouholetý šéf olomouckého fotbalu Jiří Kubíček nezměnil své rozhodnutí a po 26 letech v Sigmě končí. Pokud by mu navíc v úterý nevyslovil důvěru výkonný výbor ČMFS, bude muset opustit i své místo v legislativní radě svazu.

Disciplinární komise olomouckému sportovnímu řediteli udělila důtku za to, že zveřejnil nahrávku svého telefonátu s členem výkonného výboru Petrem Voženílkem. Ten v něm líčil údajné praktiky v klubu Bohemians Praha, jenž Sigmu v březnu obvinil z korupce.

Čtěte také: Tvrdé tresty pro ´Střížkov´: 6 milionů a odečet 20 bodů

"Odsoudili mě důtkou, i když nebyl jediný důkaz, že bych nahrávku zveřejnil, a doporučili, abych svoje jméno očistil tím, že požádám výkonný výbor o důvěru. I když to žádný předpis neříká. Přesto jsem napsal dopis (předsedovi svazu) Ivanu Haškovi, ve kterém ho žádám o důvěru výkonného výboru," řekl novinářům Kubíček.

Pokud by mu v hlasování byla vyslovena nedůvěra, musel by opustit legislativní radu ČMFS a tím i pozice v českém fotbalu. "V případě, že neobdržím důvěru, svět se nezboří. Bude to něco podobného, co mě potkalo v klubu," řekl Kubíček.

Na své působení v Sigmě rezignoval v tomto týdnu. Jako hlavní důvod označil zhoršené vztahy ve vedení klubu.

"Když naplňujete svou funkci a zodpovědnost k tomuto klubu a nemáte oporu v některých lidech, kteří stojí za vašimi zády, nemůžete riskovat to, že po vás jiní budou plivat. Už rok pozoruji, že nemám důvěru, a proto odcházím," uvedl Kubíček s tím, že v příštích dnech složí funkci místopředsedy představenstva i sportovního ředitele.

Kubíček přiznal, že měl neshody i s trenérem Zdeňkem Psotkou.

"Není možné, abych přikázal trenérovi, aby mně zdůvodnil, proč Rossi nehraje záložníka nebo stopera a za mými zády mu bylo řečeno: vykašli se na to, on (Kubíček) je momentálně narušen, protože neustál pozici v ČMFS. Takový trenér není schopen přenášet pokyny sportovního ředitele na hřiště. Těch situací bylo více," řekl Kubíček.

Přestože v minulých dnech se vyrojily spekulace, že by mohl pracovat třeba ve Slavii, Kubíček to popírá. "Nevyužiji žádnou nabídku, které mi chodí. Položím své funkce a budu půl roku na dovolené," dodal Kubíček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Vláda je připravena zastropovat energie pro velké firmy do konce roku, řekl Fiala

Vláda je připravena do konce letošního roku zavést cenové stropy na energie pro velké firmy. Mělo by to být na podobné úrovni jako pro domácnosti a malé firmy. Premiér Petr Fiala (ODS) to řekl CNN Prima News. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli v České televizi řekl, že v polovině minulého týdne evidovalo jeho ministerstvo přes 1000 žádostí velkých firem o podporu kvůli vysokým cenám energií.

"Museli jsme si pro to připravit evropské rozhodnutí, abychom to mohli udělat. To se nám podařilo. Dnes je tedy možné provést i zastropování pro velké firmy, což dříve možné nebylo," uvedl premiér.

Možnost zavést horní hranice cen elektřiny a plynu i pro velké firmy se dostala ve Sněmovně do již přijaté novely energetického zákona, která zejména zavedla výrobcům elektřiny povinnost platit odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Podobu zastropování cen by měl kabinet stanovil svým nařízením. Také Síkela v neděli na ČT hovořil o tom, že by nařízení mohla vláda vydat do konce roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy