Kubánců bylo na Honduras jen deset. Ostatní emigrovali

roj
14. 3. 2008 20:07
Fotbalisty Kuby srazila v boji o OH emigrace
Kubánský fotbalista Raicel Mazquia Pozo (vlevo) drží s reprezentačním brankářem státní vlajku po porážce od Hundurasu v olympijské kvalifikaci v Tampě.
Kubánský fotbalista Raicel Mazquia Pozo (vlevo) drží s reprezentačním brankářem státní vlajku po porážce od Hundurasu v olympijské kvalifikaci v Tampě. | Foto: Reuters

Tampa - Kubánští fotbalisté napodobili praktiky svých baseballových kolegů a při výjezdu k zápasům do USA ani nečekali na všechna svá utkání. Rozhodli se opustit tým a emigrovat.

Sedm členů reprezentace Kuby, která se v úterý utkala v olympijské kvalifikaci s USA, opustilo mužstvo před duelem s Hondurasem. V něm měl poté kubánský kouč k dispozici pouze deset hráčů, s nimiž prohrál 0:2.

Pět hráčů zmizelo už po remíze s USA v úterý v noci. Oficiálně nebyla jména uprchlých fotbalistů oznámena, nicméně na tréninku chyběli Jose Manuel Miranda, Erlys Garcia Baro, Yenier Bermudez, Yordany Alvarez a Loanni Prieto.

Další dva fotbalisté Yendry Diaz a Eder Roldan napodobili své krajany ve středu.

Na základě politiky USA vůči uprchlíkům z Kuby, mohou utečenci, kteří se dostanou na americkou půdu, zůstat v USA a žádat po roce o povolení k pobytu.

Nicméně mluvčí tampské policie Andrea Davisová oznámila, že neobdržela od kubánského týmu žádné hlášení o zmizelých fotbalistech a policie nebyla přivolána do hotelu, v němž reprezentace sídlí, aby incident vyšetřila.

Plačícího kubánského fotbalistu Livana Vasconcelose uklidňuje kouč po porážce od Hondurasu.
Plačícího kubánského fotbalistu Livana Vasconcelose uklidňuje kouč po porážce od Hondurasu. | Foto: Reuters

"Máme před sebou velmi důležitý zápas a chceme se na něj koncentrovat," prohlásil ve středu prezident kubánského fobalového svazu Luis Hernandés před duelem s Hondurasem.

Na otázku, jak se tým vypořádá se ztrátou hráčů, odpověděl: "Vyhrajeme. S těmi pěti hráči, nebo bez nich, zkrátka vyhrajeme."

I přes kuriozní situaci má stále Kuba před sobotním zápasem s Panamou šanci na postup na olympijské hry. Nyní vedení reprezentace zjišťuje, zda může na soupisku dopsat další hráče.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Při pátečním náletu na věznici v Jemenu zemřelo nejméně 82 lidí

Při pátečním náletu Saúdskou Arábií vedené koalice na věznici, kterou v Jemenu spravují šíitští povstalci Húsíové zahynulo nejméně 82 lidí. S odkazem na povstalce a humanitární organizaci o tom informuje agentura AP.

Ve většině Jemenu nadále nefunguje internet. Nálety podle AP mezitím pokračují v hlavním městě Saná a v dalších částech země.

Páteční nálet v severní provincii Saada byl součástí intenzivní letecké a pozemní operace, která představuje eskalaci v jemenské občanské válce. V té Saúdskou Arábií vedená koalice bojuje proti šíitským povstalcům na straně mezinárodně uznané jemenské vlády. Koalice v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům v pondělí po útocích Húsíů na Spojené arabské emiráty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy