Kruté vystřízlivění v poháru. Čech třikrát inkasoval, končí i Chelsea

27. 10. 2015 23:13
Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance vypadli v osmifinále Ligového poháru po jasné porážce 0:3 s druholigovým Sheffieldem Wednesday. K překvapivému vyřazení aktuálně druhého týmu Premier League přispěl i Daniel Pudil, který přihrál na první gól.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance vypadli v osmifinále Ligového pohárupo jasné porážce 0:3 s druholigovým Sheffieldem Wednesday. K překvapivému vyřazení aktuálně druhého týmu Premier League přispěl i Daniel Pudil, který přihrál na první gól. Neuspěla ani Chelsea, která podlehla Stoke na penalty poté, co v 91. minutě vydřela remízu 1:1.

Sheffield je sice v druhé lize devátý, ale do zápasu s Arsenalem nastupoval se sérií osmi zápasů bez porážky v zádech. Za senzačním postupem vykročil v 27. minutě, kdy po Pudilově centru otevřel skóre střelou k tyči Ross Wallace.

Tou dobou už měli hosté za sebou dvě vynucená střídání svých ofenzivních hvězd. Už v páté minutě opustil hřiště kvůli zranění Alex Oxlade-Chamberlain, kterého nahradil Theo Walcott, ale i ten musel po čtvrt hodině z utkání odstoupit.

"Tohle pro nás byl hodně špatný večer. Přišli jsme na začátku o dva klíčové hráče, bez kterých jsme pak už nedokázali hrát na potřebné úrovni," řekl trenér Arsenalu Arséne Wenger.

Na 2:0 zvýšil ještě před koncem prvního poločasu Lucas Joao, jenž si naskočil na centr autora první branky Wallace a hlavou překonal Čecha podruhé. Vyprodaný stadion Hillsborough znovu rozjásal krátce po změně stran Sam Hutchinson, jenž se prosadil po standardní situaci.

Sheffield vyřadil již druhého soupeře z nejvyšší soutěže, v 3. kole zvítězil 1:0 nad Newcastlem.

Wenger: Bránili jsme naivně

"Hodně jsme drželi míč, ale moc jsme toho s ním nepřevedli. Nic jsme si nevytvořili a naivně jsme bránili. Musím říct, že úroveň druhé ligy šla nahoru," prohlásil Wenger a posteskl si, že mu zranění dalších hráčů komplikují situaci. "Šest hráčů jsem nechal doma a ještě jsem o dva přišel. Pro mladé to dnes bylo moc náročné, na takovouhle úroveň ještě nejsou připravení. Zranění nás dostávají do úzkých, je to pro nás velká rána," uvedl kouč Arsenalu.

Ligový pohár skončil i pro bývalý Čechův tým. Chelsea se trápí v lize, v níž obhajuje titul, a mluví se o možném konci trenéra Josého Mourinha. Pohárový duel ve Stoke portugalskému kouči příliš nepomohl. Hosté prohrávali od 52. minuty a jejich porážku v normální hrací době odvrátil až v nastavení Loic Remy.

Stoke pak přišlo o vyloučeného Phila Bardsleyho, ale Chelsea v prodloužení početní převahu nevyužila. V rozstřelu uspělo devět hráčů, až ten desátý Eden Hazard ztroskotal na domácím brankáři Jacku Butlandovi.

Dalším neúspěšným zástupcem nejvyšší soutěže se stal Leicester, který po bezbrankovém utkání podlehl Hullu rovněž na penalty.