Sparta je v osmifinále fotbalové Ligy mistryň, Slavia krutě vypadla

Aktualizováno 16. 12. 2020 22:47
Fotbalistky Sparty zvítězily v odvetě prvního kola Ligy mistryň na hřišti Glasgow City 1:0 a po výhře 2:1 z úvodního zápasu postoupily do osmifinále. Slávistky naopak vypadly s Fiorentinou po inkasovaném gólu v páté minutě nastavení.
Radost fotbalistek Sparty
Radost fotbalistek Sparty | Foto: Milan Kammermayer

O dnešní výhře Sparty rozhodla v 7. minutě gólem Lucie Martínková. V závěru byla vyloučena její kolegyně z útoku Pavlína Nepokojová, vítězství zachránila brankářka Hana Sloupová, která chytila v 90. minutě Rossové penaltu.

Osmifinále se bude hrát 3. či 4. března a o týden později, soupeře los sparťankám přidělí 16. února. Do této fáze Ligy mistryň postoupily po třech letech.

Slávistky na rozdíl od soupeřek nehrají kvůli opatřením proti šíření koronaviru už dva měsíce domácí soutěž, a tak jejich jediným zápasem v poslední době byl právě duel na hřišti Fiorentiny, kde remizovaly 2:2.

To bylo poznat především v první půli, kdy svěřenkyně trenéra Michala Kolomazníka čelily několika velkým šancím soupeřek. Sabatinová však dvakrát neuspěla, Mascarellová zase nechala vyniknout brankářku Sladkou, která oproti duelu v Itálii zastoupila zraněnou Votíkovou.

Pátý celek italské ligy mohl inkasovat krátce po přestávce, když hlavičku Necidové, sestry útočníka Bohemians 1905 Tomáše Necida, vykopla těsně před brankovou čarou Quinnová.

V závěru sice nejprve Pincová na poslední chvíli skočila do střely Bonettiové, v poslední minutě nastavení však na přímý kop vyskočila Sabatinová a hlavičkou k tyči rozhodla o postupu Fiorentiny.

Slávistky hrály Ligu mistryň posedmé za sebou, jejich maximem je účast ve čtvrtfinále. V 1. kole dosud vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal.

Odvetné utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

Glasgow City - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 7. L. Martínková. ČK: 87. Nepokojová (Sparta). První zápas 1:2, postoupila Sparta.

Sestava Sparty: Sloupová - Vyštejnová, Bertholdová, Odehnalová, Dlasková - Sonntagová, Pochmanová (90.+5 Kavalová), Bužková (67. Ondrušová) - Nepokojová, L. Martínková, Stárová (78. Křivská). Trenér: Masaryk.

Slavia Praha - Fiorentina 0:1 (0:0)

Branka: 90.+5 Sabatinová. První zápas 2:2, postoupila Fiorentina.

Sestava Slavie: Sladká - Jarchovská, Necidová, Pincová, Bartovičová - Perssonová, Cahynová - Divišová, Krejčiříková (86. Černá), Szewieczková (63. Šlajsová) - Kožárová (85. Veselá). Trenér: Kolomazník.