Krob: Přerušovat se nemělo. Sudí tím fanoušky jen nakopnul

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 5. 2014 14:30
Utkání, v němž Sparta mohla slavit mistrovský titul, se díky výtržnostem fanoušků Sparty zvrhlo ve frašku a bylo téměř neustále přerušováno.

Teplice - Hodně emocí na stranách obou týmů přinesl sobotní zápas 27. kola Gambrinus ligy mezi Teplicemi a pražskou Spartou (3:1). Utkání, v němž Sparta mohla slavit mistrovský titul, se díky výtržnostem fanoušků Sparty zvrhlo ve frašku a bylo téměř neustále přerušováno.

Na vlastní fanoušky se vedle trenéra Letenských Vítězslava Lavičky (více čtěte ZDE) zlobili i hráči Sparty, podle kterých díky neustálému přerušování zápasy hráči neustále vypadávali z potřebného tempa. 

"Fanoušci se určitě těšili, že s námi oslaví titul, nakonec nás ale vyvedli z tempa. Tohle se určitě nemá dělat, ale já nejsem ten kompetentní, kdo by to měl řešit," řekl novinářům po zápase záložník Sparty Lukáš Vácha.

"Měli bychom se zamyslet především nad tím, že tady šestnáct frajerů ve vestách stojí před naším kotlem a čeká na to, až doběhnu pro světlici na trávník já, abych ji zvedl. Nevím, od čeho tady jsou," poukázal na situaci ze závěru zápasu.

Vácha: Budou si dělat dál, co chtějí

Podle něj hráči ani realizační tým nemohou během zápasu své fanoušky nijak krotit, od toho jsou prý pořadatelé, potažmo policie.

"To přerušování vás vyvede z tempa nás, vyvede to z něj i soupeře. Mrzí nás to a navíc to nikdo nevyřeší. Je to nemilé. Ale já to tak neřeším. My můžeme za diváky chodit, jak chceme, můžeme je prosit, ať to nedělají, ale oni si stejně budou dělat, co chtějí," konstatoval smutný fakt Vácha.

Vinit však své fanoušky za prohru nechce, Sparta si prý prohrála zápas sama.

"Co vám na to mám říct? My chceme hrát fotbal, tak pro to musíme něco udělat. A když to neuděláme my hráči, musí to udělat někdo z vedení nebo někdo jiný. Co my můžeme ovlivnit?" dodal záložník Sparty.

Krob: Sudí nás nepustili za půlku

Naopak odchovanec pražské Sparty v dresu Teplic Jan Krob si vedle chování fanoušků Sparty stěžoval i na výkon rozhodčích vedených nezkušenějším českým sudím Pavlem Královcem.

"My jsme si to dneska užili opravdu moc. Jen škoda těch sparťanských fanoušků, to je normální ostuda a navíc si myslím, že Sparta má dost kvalitní kádr na to, aby zvládla zápas a nemusela si pomáhat nějakými třemi hráči navíc, kteří prokazatelně dokážou ovlivnit celé utkání," zuřil Krob.

"Za druhý poločas nás vůbec nepustili za půlku. Ale užíváme si tuhle výhru a jsme rádi, že jsme jediní, kdo Spartu v lize porazil," dodal levý bek Teplic.

I když odmítá, že rozhodčím vyčítá jejich výkon, z jeho slov bylo jasně patrné, že se mu jejich výkon nelíbil. 

"Já neříkal proti rozhodčím. Říkal jsem proti třem lidem navíc. Ale ať si to každý probere, jak chce, lidi ten zápas viděli. Některé zákroky se tam otáčely, to nemá s fotbalem nic společného. Sparta má dost silný a široký kádr, aby nás přehrála fotbalově, ne aby to bylo prokazatelně všechno vidět."

"Rozhodčí fanoušky jen nakopnul"

Nesouhlasí také s tím, aby rozhodčí za vulgární chování fanoušků a světlice na hřišti odváděli hráče do kabin.

"No, už to vypadalo, že se zápas přeruší, protože ty dýmovnice a vulgární nadávání, to k fotbalu nepatří. Vůbec to nechápu. Rozhodčí se rozhodl, jak se rozhodl, na chvilku přerušil. Myslím, že to není správné," mrzelo Kroba.

"Na rovinu, měl to přejít a mělo se hrát dál, tohle totiž ničemu nepomůže. Takhle je tím přerušením ještě nakopnul, vyprovokoval a samozřejmě pak budou řvát dál. Navíc byla zima, a když na deset minut přeruší utkání, my hráči vytuhneme a pro fanoušky to taky není dobré, když se hraje takhle večer v takovém počasí," shodl se s názorem kouče Teplic Zdeňka Ščasného.

Vulgární nadávky na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty sice neschvaluje, přerušování zápasů však podle něj není řešení.  

"Samozřejmě, s těmi vulgárními nadávkami se musí něco dělat, protože na fotbal chodí i děti a nadávky jejich uším jistě nepřísluší. Bohužel jsme takovej národ. Lidi tohle přerušování prostě vyprovokuje a budou to dělat dál a dál," doplnil Krob.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Vyčerpaného Čecha na ferratě v Rakousku zachraňoval vrtulník

Protože v té době na vrchol stoupalo vícero lidí, takže by pěší pomoc byla obtížná, vyzvedl 34letého Čecha vrtulník, napsal portál nachrichten.at.

Čecha postihlo vyčerpání v dolní čtvrtině trasy, která je považována za jednu z nejhezčích v Rakousku a kterou ročně projde na 10 tisíc lidí. Portál rakouské oblasti Solná komora, kde se neštěstí událo, uvádí, že ferrata neboli zajištěná cesta není příliš obtížná, přesto však vyžaduje dobrou kondici. Pro výstup je vyžadována kompletní horolezecká výbava včetně helmy.

Na stejné zajištěné cestě se již v pátek dostala do problémů 31letá Slovenka, která těsně před koncem dostala do rukou i nohou křeče, takže nemohla zdolat závěrečnou stěnu. Kvůli soumraku k ženě nemohl vyletět vrtulník, proto záchranáři museli na vrchol vystoupit normální cestou a poté Slovenku pomocí kladky přes stěnu vytáhnout. Turistce následně pomohli do údolí, kde v noci na sobotu záchrannou operaci ukončili.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Tenistka Hibinová získala v Hirošimě obě trofeje

Japonská tenistka Nao Hibinová ovládla domácí turnaj WTA v Hirošimě. Krajanku Misaki Doiovou porazila 6:3 a 6:2, společně pak vyhrály čtyřhru. Finálový zápas dvouhry mezi dvěma Japonkami se na okruhu WTA dnes uskutečnil po 22 letech.

 

Obě finalistky byly nenasazené a figurují ve druhé stovce světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá Hibinová, 146. tenistka žebříčku, v Hirošimě získala druhou singlovou trofej v kariéře. První vybojovala v říjnu 2015 v Taškentu.

 

S Doiovou, 107. hráčkou světa, v deblovém finále přehrály americko-ruskou dvojici Christina McHaleová, Valeria Savinychová 3:6, 6:4 a 10:4.

 

Tenisový turnaj žen v Hirošimě (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Hibinová - Doiová (obě Jap.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra finále:

Hibinová, Doiová - McHaleová, Savinychová (USA/Rus.) 3:6, 6:4, 10:4.

Další zprávy