Kriminalisté pátrají po chuligánech z Letné, kteří vtrhli na trávník v utkání se Suboticí

Pražská policie zveřejnila na svých webových stránkách fotografie devíti fanoušků Sparty, kteří narušili utkání 2. předkola Evropské ligy se Suboticí.
Fanoušci na hrací ploše
Fanoušci na hrací ploše | Foto: ČTK

Praha - Některé chuligány, kteří minulý týden vtrhli na letenský trávník, už policisté identifikovali, v případě zbylých se obrátili na veřejnost se žádostí o pomoc. Jejich fotografie pověsili na webové stránky.

Fanoušci Sparty přerušili odvetu 2. předkola Evropské ligy se Suboticí poté, co v 76. minutě za stavu 2:1 pro domácí tým vtrhli na hřiště. Nepokoje fanoušků vyvolala penalta, po které hosté snížili na 1:2, což jim přineslo postup. Autor gólu Bojan Čečarič navíc běžel slavit přímo před tvrdé jádro fanoušků Sparty, kteří ho zasypali kelímky s pivem. Následně seběhli z horních pater tribuny ke hřišti a v jeho rohu prolomili bariéru.

Malý počet pořadatelů před nimi musel couvat a dával hráčům najevo, ať opustí hrací plochu. Sudí po chvíli dal pokyn, aby se hráči uchýlili ke střídačkám, ale Josefu Šuralovi se mezitím podařilo fanoušky přesvědčit k návratu do hlediště.

"Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a zhlédli celou řadu kamerových záznamů, které policie získala vlastním přičiněním nebo v úzké spolupráci s AC Sparta Praha. Jejich vyhodnocením se podařilo některé z podezřelých osob ztotožnit. Ve zbývajících případech se nyní vyšetřovatelé obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci s identifikací," uvádějí policisté v tiskové zprávě.

Vůči části svých fanoušků hodlá nekompromisně postupovat i samotná Sparta, kterou zřejmě čeká tvrdý trest od evropské federace UEFA. 

"Bude to velký problém směrem k UEFA. Počkáme na zprávu delegáta, disciplinární řízení s námi ale asi bude zahájeno. Za poslední dva roky s námi bylo řízení zahájeno několikrát, což nám určitě nepomůže," připustil mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Klub hned po utkání spolu s policií začal vyhodnocovat záběry z kamer na stadionu. "Začalo se to ihned vyhodnocovat. Na základě záběrů budeme zvažovat další kroky. Budeme vyhodnocovat veškeré dění. Že bychom jako klub zápas podcenili, to vylučuji," dodal Kasík.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy