Křetínský: Křivdu pořád cítím. Ale teď už je liga korektní

Luděk Mádl Luděk Mádl
3. 5. 2013 5:00
Šéf Sparty Křetínský přijme výsledek ligy, pokud sudí zůstanou korektní. Paclík vidí výhodu své Plzně v tom, že už nehraje domácí pohár.
Šéf Sparty Daniel Křetínský na zasedání disciplinární komise. I s nerozlučnou černou taškou
Šéf Sparty Daniel Křetínský na zasedání disciplinární komise. I s nerozlučnou černou taškou | Foto: CPA Erben

Praha, Plzeň - Vedou mezi sebou válku. Teď zrovna spíš tu fotbalovou.

Kožená taška leží v koutě, Daniel Křetínský a Tomáš Paclík, šéfové Sparty a Plzně, mají plnou hlavu toho, jak dosáhnout na pohár mistra ligy.

Deník Aktuálně.cz získal pět kol před koncem ligy exkluzivní vyjádření obou bossů na téma, jak silně vnímají šance svého klubu na to, že v koncovce soutěže svého rivala předčí.

Křetínský v podstatě vzkazuje směrem na západ, že zůstanou-li sudí korektní, ke starým půtkám už se nemíní vracet.

Ani Tomáš Paclík teď nevyhrožuje žádnými žalobami. Všechno se koncentruje na fotbalový boj. Plzeň vstoupí do 26. kola s náskokem dvou bodů v tabulce.

"Pořád ale platí, že kdokoli z nás může ztratit, rozhodovat budou detaily," míní Tomáš Paclík.

"Nezvládli jsme teď na jaře zápas na Spartě, ta se pak dostala do obrovské pohody, všechno jí vycházelo a hrála nádherný fotbal. Na nás se projevoval náročný program, velmi dlouho jsme hráli pravidelně v rytmu dvou zápasů za týden. Teď můžeme před zápasy celý týden trénovat a to se pozitivně projevuje," míní Paclík.

Křetínský: Vnitřně to přijmu

Ten zmínil jarní zápas obou rivalů, který Sparta vyhrála 1:0. To Daniel Křetínský se v myšlenkách pořád vrací k podzimnímu zápasu ve Štruncových sadech, kde jeho tým prohrál 0:1 gólem z nesprávně nařízené penalty. A Spartě se toho na podzim nelíbilo víc...

„Pokud se dívám na náš stávající bodový zisk, tak v sobě stále cítím křivdu z podzimní části Gambrinus ligy, to ano," připouští Křetínský.

"Momentálně ale považuji přístup rozhodčích za korektní, a pokud budou jejich výkony až do konce soutěže v pořádku, tak konečné postavení mužstev v tabulce vnitřně přijmu a nebudu se vracet k počátkům ligy," slibuje.

"To, že máme dvoubodový odstup od vedoucí Plzně, beru jako důsledek našeho výpadku v zápase s Jihlavou," dodává sparťanský boss.

Paclík odmítá spekulovat o tom, zda je pro jeho tým výhodou fakt, že v závěru ligy hraje tři zápasy doma a dva venku, zatímco soupeř to má obráceně.

Paclík: Víc ztrácíme se "záchranáři"

"Když se podíváte na naši bilanci, bodujeme na vlastním hřišti i cizích stadionech poměrně vyrovnaně. Nám se víc daří proti týmům z horní části tabulky než proti těm dole," upozorňuje na to, že Plzeň ztrácela body třeba s Hradcem, Příbramí nebo Ostravou. Dnes od 20.15 uvítá "záchranáře" z Českých Budějovic.

To Sparta se v sobotu od 16.35 představí na půdě úřadujícího mistra z Liberce. Situaci jí komplikuje fakt, že si tento ligový mač "obložila" pohárovým semifinále s Mladou Boleslaví. Z města automobilů si do odvety přivezla výsledek 1:1.

"V tom, že my už pohár nehrajeme, by pro nás jistá výhoda být mohla," připouští Paclík. "Té zátěže bylo moc, trenér v poháru postavil fotbalisty z lavičky, aby si také zahráli, s tím, že buď to zvládnou a budeme v této sestavě pokračovat, nebo to nezvládnou, což se stalo." Plzeň tak ve čtvrtfinále Česká pošta Cupu vypadla po dvou porážkách s Jabloncem.

V ligovém duelu proti tomuto protivníkovi ale v minulém kole na jeho hřišti zvítězila 3:1.

Taška, Chřestýš, policie...

Vztahy mezi Plzní a Spartou se ostře vyhrotily loni v září po jejich vzájemném utkání v Doosan Areně, kde se Sparta cítila být poškozena několika verdikty sudího Matějka, zejména pak nařízením pokutového kopu, z něhož do Vaclíkovy sítě padla jediná branka utkání.

Daniel Křetínský pak dva dny nato vzal do ruky koženou tašku a odjel na Strahov sdělit předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi, že má Sparta znepokojující informace o způsobu řízení profesionálních soutěží.

Posléze se objevily výpovědi rozhodčích Tomáše Adámka a Pavla Býmy, že se měl Martin Svoboda, řečený Chřestýš, dopustit korupčního jednání v souvislosti s ligovým zápasem Jablonec-Plzeň (0:2), který se hrál loni v březnu. Měl údajně Adámkovi slíbit a posléze i vyplatit 200 000 korun za výhru Plzně.

Případ zkoumá policie, která v souvislosti s Gambrinus ligou obvinila z trestných činů tři muže, odmítla však potvrdit, zda jde o Adámka, Býmu a Svobodu.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 27 minutami

V sobotu bude foukat silný vítr. Lidé by se neměli vydávat na horské túry, varují meteorologové

Východní polovinu České republiky zasáhne v sobotu silný vítr, který v nárazech může dosahovat až rychlosti 70 kilometrů v hodině. Na hřebenech hor může foukat až o síle kolem 110 kilometrů v hodině. Na západě a severozápadě Čech se čeká sněžení. Připadnout by mělo kolem deseti centimetrů sněhu, v Krušných horách kolem 15 centimetrů. Informoval o tom v pátek Český hydrometeorologický ústav.

Současně upozornil, že o víkendu se mohou zvednout hladiny řek v okolí Veselí nad Moravou v Jihomoravském kraji a ve Zlínském kraji v okolí Luhačovic, Uherského Brodu, Valašských Klobouk, Vizovic a Zlína. Voda by se ale neměla vylévat z břehů.

Se silným větrem by měli počítat lidé od půlnoci na sobotu do nedělního odpoledne na severovýchodě Pardubického kraje a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V sobotu dopoledne bude foukat i na východě Jihomoravského kraje a ve Zlínském kraji.

Podle meteorologů může silný vítr poškodit stromy a způsobit menší škody na budovách. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií, uvedli meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy