Křetínský gratuluje Plzni: Porazila nás dvakrát, a to férově

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 5. 2015 12:45
Vlastnk fotbalové Sparty Daniel Křetínský uznal, že Plzeň byla v této sezoně lepší ve férově hraných soubojích
Daniel Křetínský, vlastník Sparty, s černou koženou taškou.
Daniel Křetínský, vlastník Sparty, s černou koženou taškou. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Daniel Křetínský, vlastník AC Sparta Praha, uznal, že Viktoria Plzeň přehrála jeho klub ve dvou přímých férových soubojích a pogratuloval jí k úspěchu.

Sparta podle všeho ztratila titul, nicméně její majitel dal najevo, že tentokrát za tím nevidí spiknutí temných sil.

"Viktoria Plzeň nás v této sezoně v přímém, férovém souboji dvakrát porazila s celkovým skóre 4:0. Titul a sportovní gratulace tak oprávněně patří jí," řekl Křetínský.

Na podzim vyhrála Viktoria ve Štruncových sadech 2:0, v sobotu to před vyprodanou Letnou zopakovala, zásluhou branek Holendy a Hubníka.

Na podzim 2012 zvažovali činovníci Sparty, že v Plzni odvolají tým ze zápasu už v poločase. To kvůli výkonu sudího Matějka, Limberského pádu a neodpískané penaltě na Krejčího.

Následovala akce s koženou taškou, případ Chřestýš, dokonce i soudní přelíčení. Sparta pracovala s předpokladem, že sudí naklánějí v lize rovinu ve prospěch Plzně a v neprospěch jí samotné. A vyvinula mocenský tlak, aby tomu zamezila.

Neúspěch Sparty v soutěžním ročníku, který právě vrcholí, už tedy Křetínský pokřivenému zákulisí nepřičítá.

Paclík: Titul bez Ligy mistrů je neúspěch

Satisfakci musí prožívat Tomáš Paclík, vlastník Viktorie Plzeň. Jeho klub potřebuje k zisku titulu získat ve zbývajících třech kolech tři body.

"Zatím ještě titul nemáme. Nicméně bereme to tak, že skutečná zkouška čeká náš klub, trenéra i mužstvo v kvalifikaci Ligy mistrů. Případný zisk titulu bez postupu do Ligy mistrů by byl neúspěchem," zdůrazňuje Paclík, že titul je jen předpokladem k možnosti hrát kvalifikaci Ligy mistrů a v případě úspěchu v ní vydělat stamiliony korun.

Českého šampiona čeká tzv. mistrovská větev kvalifikace Ligy mistrů, druhého v tabulce nemistrovská, v níž může narazit například i na týmy z Německa, Španělska, Itálie či Anglie.

Sparta ovšem nemá jistou ani tu druhou příčku, Jablonec na ni v Synot lize aktuálně ztrácí jen tři body.

"Naším jasným úkolem a povinností je teď udržet v Synot lize druhé místo a navzdory obtížnější kvalifikaci zabojovat o Ligu mistrů z této pozice," říká k tomu Daniel Křetínský.

Více o souboji Sparty a Plzně, potažmo Daniela Křetínského a Tomáše Paclíka, a jeho ekonomickém pozadí čtěte zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Podíl energie z obnovitelných zdrojů v EU roste, Česko zaostává

Podíl energie z obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě elektřiny v Evropské unii se v roce 2020 zvýšil na 37 procent z 34 procent v roce 2019. V dnešní zprávě o tom informoval statistický úřad Eurostat. Největší podíl energie z obnovitelných zdrojů na spotřebě elektřiny v rámci EU vykázalo Rakousko, zatímco Česká republika patřila mezi pět zemí s nejnižším podílem.

V Rakousku obnovitelné zdroje v roce 2020 pokrývaly spotřebu elektřiny ze 78 procent. Nad hranicí 70 procent bylo vedle Rakouska v EU pouze Švédsko. V České republice činil podíl obnovitelných zdrojů 15 procent. Nižší podíl v rámci EU vykázaly pouze Lucembursko, Maďarsko, Kypr a Malta.

Více než z poloviny pokrývaly spotřebu elektřiny z obnovitelných zdrojů kromě Rakouska a Švédska také Dánsko, Portugalsko, Chorvatsko a Lotyšsko. V Německu činil podíl obnovitelných zdrojů 45 procent, na Slovensku 23 procent a v Polsku 16 procent.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Firma podnikatele Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3

Společnost Blueberg Media českého podnikatele Michala Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3. Televize o tom dnes informovala na svém webu. Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi už v prosinci dala souhlas ke změně majitele firmy C.E.N., která vlastní licenci na vysílání TA3. Televizi dosud ovládala skupina Grafobal slovenského podnikatele Ivana Kmotríka.

TA3 začala na Slovensku vysílat v roce 2001, v zemi nepatří k nejsledovanějším televizním stanicím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy