Krejčí zažil vítěznou ligovou premiéru v Boloni, neuznali mu gól. Schick hrál půl hodiny

Aktualizováno 21. 8. 2016 23:45
Dva čeští fotbalisté se nově uvedli v italské Serii A. Ladislav Krejčí odehrál v dresu Bologni celý zápas a dokonce vstřelil regulérní branku, kterou ale rozhodčí neuznali pro údajný ofsajd. Sampdoria porazila Empoli 1:0, v 61. minutě nastoupil poprvé v Serii A český útočník Patrik Schick. V prvním kole italské ligy hostil AC Milán fotbalisty Turína. Zápas rozhodl hattrickem Carlos Bacca.
Ladislav Krejčí.
Ladislav Krejčí. | Foto: Milan Kammermayer

Řím - Vítěznou premiéru zažil v italské fotbalové lize Ladislav Krejčí. Boloňa porazila Crotone 1:0, českému hráči navíc kvůli ofsajdu rozhodčí neuznali gól. AC Milán vstoupil do nové sezony vítězstvím 3:2 nad FC Turín. Největší zásluhu na výhře domácích měli střelec hattricku Carlos Bacca a mladý gólman Gianluigi Donnarumma, jenž v nastaveném čase zneškodnil penaltu turínského útočníka Andrey Belottiho.

Záložník Krejčí byl při vítězné ligové premiéře za Boloňu blízko i další radosti. Poté, co se prosadil v soutěžním debutu za nový klub v poháru, povedlo se mu dostat míč do branky i při první ochutnávce italské ligy. Gólové oslavy však byly předčasné, jeho zásah nebyl uznán kvůli spornému ofsajdu.

Zklamaný však Krejčí být nemusel. Odehrál celých devadesát minut a jeho spoluhráč Mattia Destro v závěru zápasu zařídil vítězství 1:0.

Také druhý bývalý hráč pražské Sparty v italské lize Patrik Schick slavil výhru. Zápas v Empoli začal pouze na lavičce Sampdorie, ale v 61. minutě se dostal na hřiště. To už jeho tým vedl díky brance Luise Muriela ze 37. minuty a náskok udržel až do konce utkání.

Bacca otevřel skóre zápasu AC Milán s FC Turín v 38. minutě, po přestávce sice odpověděl Belotti, ale v 50. minutě vrátil milánskému celku vedení druhým gólem Bacca. Po hodině hry završil svůj výkon proměněnou penaltou. Naposledy se tři góly v prvním kole Serie A podařilo nastřílet Davidu Trezeguetovi za Juventus v ročníku 2007/08 proti Livornu.

Milánský celek dvoubrankový náskok dlouho držel, ale v první minutě nastavení poslal zápas do dramatického finiše Daniele Baselli. Následně fauloval ve vápně Gabriel Paletta, po druhé žluté kartě byl vyloučen a sudí nařídil penaltu.

K té se postavil autor úvodní turínské branky Belotti. Teprve sedmnáctiletý brankář Donnarumma však zvolil správnou stranu, střelu zneškodnil a zachránil AC Milán vítězství.

Spolu s kolumbijským kanonýrem Baccou tak svému týmu pomohl překonat hned dvojnásobnou bídnou bilanci. V předcházejících pěti letech AC Milán v úvodním zápase italské ligy zvítězil jen jedinkrát a třikrát prohrál, těsná výhra byla navíc prvním domácím vítězstvím v lize od února, kdy porazil právě FC Turín.

Vicemistři z Neapole se překvapivě trápili na hřišti Pescary, po prvním poločase prohrávali o dvě branky. V 53. minutě se však do zápasu dostal střídající Dries Mertens, po šesti a půl minutách na hřišti snížil a o další dvě minuty později vyrovnal. V závěru zápasu se Neapol dožadovala penalty, kterou nejprve sudí skutečně nařídil, po konzultaci s kolegy však pokutový kop odvolal. Výsledek zůstal 2:2.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

AC Milán - FC Turín 3:2 (38., 50. a 62. z pen. Bacca - 48. Belotti, 90.+1 Baselli), Bergamo - Lazio Řím 3:4 (63. a 67. Kessie, 90.+1 Petagna - 15. Immobile, 20. Hoedt, 33. Lombardi, 89. Cataldi), Boloňa - Crotone 1:0 (86. Destro), Chievo - Inter Milán 2:0 (49. a 81. Birsa), Empoli - Sampdoria Janov 0:1 (37. Muriel), FC Janov - Cagliari 3:1 (78. Ntcham, 79. Laxalt, 88. Rigoni - 66. Borriello), Palermo - Sassuolo 0:1 (31. Berardi z pen.), Pescara - Neapol 2:2 (8. Benali, 35. Caprari - 60. a 63. Mertens).

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.