Krejčí je v nominaci lvíčat. Šanci na Euro ale neztrácí

Sport Sport
9. 5. 2012 12:40
Jakub Dovalil nominoval sparťana k zápasům lvíčat
Ladislav Krejčí je na jaře nejlepším sparťanem.
Ladislav Krejčí je na jaře nejlepším sparťanem. | Foto: Eduard Erben

Praha - Sparťanská kometa Ladislav Krejčí má stále velkou šanci na to, že ho kouč českého národního týmu Michal Bílek vezme na červnový evropskýšampionát.

A to i přesto, že se devatenáctiletý levonohý křídelník objevil v nominace české jednadvacítky na zápasy evropské kvalifikace s Černou Horou a v Andoře.

Euro nebo lvíčata? Podle trenéra jednadvacítky Jakuba Dovalila jsou Krejčího šance padesát na padesát.

"Může to mít ještě nějaký vývoj, ligové soutěže ještě neskončily a může se někdo zranit. Krejčí je zatím u nás, ale pokud se Michal Bílek

Povolání talentovaného fotbalisty by mohlo být největší senzací Bílkovy konečné nominace. Sparťan je v jarní části sezony jasně nejlepším hráčem letenského klubu a i kouč národního týmu připustil, že leváků je nedostatek.

"Takových v týmu moc nemáme. Dokáže se prosadit ve hře jeden na jednoho i v koncovce. Je oporou Sparty," pochválil Krejčího Michal Bílek.


Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na zápasy evropské kvalifikace s Černou Horou (1. června) a v Andoře (5. června):

Post

Jméno a příjmení

Klub

Brankáři

Marek Štěch

West Ham

Roman Valeš

Jablonec

Tomáš Koubek

Hradec Králové

Obránci

Pavel Čmovš

Nijmegen

Marek Kysela

Inter Milán

Tomáš Kalas

Arnhem

Michal Frydrych

Ostrava

Jan Lecjaks

Young Boys Bern

Milan Nitrianský

Slavia

Filip Novák

Jablonec

Tomáš Přikryl

Sparta

Záložníci

David Pavelka

Slovácko

Josef Hušbauer

Sparta

Vladimír Darida

Plzeň

Ladislav Krejčí

Sparta

Vlastimil Daníček

Slovácko

Egon Vůch

Teplice

Jan Kopic

Jablonec

Jan Navrátil

Olomouc

Marek Hanousek

Dukla

Útočníci

Stanislav Tecl

Jihlava

Jan Chramosta

Mladá Boleslav

Tomáš Wágner

Plzeň

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Centrum afghánského Kábulu zasáhla silná exploze. K výbuchu došlo poblíž diplomatické čtvrti

Centrum afghánského hlavního města Kábulu dnes podle svědků zasáhla silná exploze. K výbuchu došlo poblíž diplomatické čtvrti a rušného náměstí s tržištěm, kde stojí řada vládních budov včetně prezidentského paláce, stejně jako řada kanceláří mezinárodních médií a humanitárních agentur, informovala agentura Reuters. Zatím není jasné, zda si výbuch vyžádal nějaké oběti a nepřihlásila se k němu žádná z ozbrojených skupin.

V posledních měsících se po celé zemi vyostřil konflikt mezi afghánskými vládními silami a radikálním hnutím Tálibán, které získalo kontrolu nad značnou částí území.

Afghánská vláda a zástupci Tálibánu vedou rozhovory v katarském Dauhá, které ale zatím příliš nepokročily kupředu. Zvláštní americký vyslanec pro afghánské rozhovory Zalmay Khalilzad dnes prohlásil, že Tálibán žádá v mírových rozhovorech "lví podíl na moci" v rámci jakéhokoli politického urovnání situace.

"V tuto chvíli žádají lví podíl na moci v budoucí vládě a odvolávají se na vojenskou situaci, tak jak ji nyní vidí," řekl Khalilzad v online konferenci Aspenskému bezpečnostnímu fóru.

O situaci v Afghánistánu dnes jednal také americký ministr zahraničí Antony Blinken během telefonátu s afghánským prezidentem Ašrafem Ghaním. Oba představitelé se shodli na nutnosti urychlit afghánské mírové rozhovory a odsoudili pokračující útoky Tálibánu, uvedla agentura Reuters s odvoláním na americké ministerstvo zahraničí.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 19 minutami

Boeing kvůli závadě odložil plánovaný start zkušebního letu kosmické lodi Starliner

Společnost Boeing kvůli závadě odložila plánovaný start druhého zkušebního letu kosmické lodi CST-100 Starliner k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Plavidlo bez posádky mělo vzlétnout ve 13:20 východoamerického času (19:20 SELČ). Informovala o tom agentura Reuters

Inženýři Boeingu odhalili během příprav "známky neočekávané polohy ventilů" v pohonném systému lodi, uvedla společnost v prohlášení. Podle Boeingu byl problém objeven při kontrolách systémů lodi po několika bouřích, které region zasáhly.

"Jsme zklamáni dnešním výsledkem a potřebou odložit start Starlineru," uvedl šéf kosmického programu společnosti Boeing John Vollmer. Dodal, že týmy Boeingu a americké vesmírné agentury NASA zajistí bezpečný průběh mise, i kdyby jim to mělo trvat delší dobu.

NASA později informovala, že start zkušebního letu bude pravděpodobně přesunut na středu 4. srpna ve 12:57 východoamerického času (18:57 SELČ).

Zdroj: ČTK
Další zprávy