Krejčí je v nominaci lvíčat. Šanci na Euro ale neztrácí

Sport Sport
9. 5. 2012 12:40
Jakub Dovalil nominoval sparťana k zápasům lvíčat
Ladislav Krejčí je na jaře nejlepším sparťanem.
Ladislav Krejčí je na jaře nejlepším sparťanem. | Foto: Eduard Erben

Praha - Sparťanská kometa Ladislav Krejčí má stále velkou šanci na to, že ho kouč českého národního týmu Michal Bílek vezme na červnový evropskýšampionát.

A to i přesto, že se devatenáctiletý levonohý křídelník objevil v nominace české jednadvacítky na zápasy evropské kvalifikace s Černou Horou a v Andoře.

Euro nebo lvíčata? Podle trenéra jednadvacítky Jakuba Dovalila jsou Krejčího šance padesát na padesát.

"Může to mít ještě nějaký vývoj, ligové soutěže ještě neskončily a může se někdo zranit. Krejčí je zatím u nás, ale pokud se Michal Bílek

Povolání talentovaného fotbalisty by mohlo být největší senzací Bílkovy konečné nominace. Sparťan je v jarní části sezony jasně nejlepším hráčem letenského klubu a i kouč národního týmu připustil, že leváků je nedostatek.

"Takových v týmu moc nemáme. Dokáže se prosadit ve hře jeden na jednoho i v koncovce. Je oporou Sparty," pochválil Krejčího Michal Bílek.


Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na zápasy evropské kvalifikace s Černou Horou (1. června) a v Andoře (5. června):

Post

Jméno a příjmení

Klub

Brankáři

Marek Štěch

West Ham

Roman Valeš

Jablonec

Tomáš Koubek

Hradec Králové

Obránci

Pavel Čmovš

Nijmegen

Marek Kysela

Inter Milán

Tomáš Kalas

Arnhem

Michal Frydrych

Ostrava

Jan Lecjaks

Young Boys Bern

Milan Nitrianský

Slavia

Filip Novák

Jablonec

Tomáš Přikryl

Sparta

Záložníci

David Pavelka

Slovácko

Josef Hušbauer

Sparta

Vladimír Darida

Plzeň

Ladislav Krejčí

Sparta

Vlastimil Daníček

Slovácko

Egon Vůch

Teplice

Jan Kopic

Jablonec

Jan Navrátil

Olomouc

Marek Hanousek

Dukla

Útočníci

Stanislav Tecl

Jihlava

Jan Chramosta

Mladá Boleslav

Tomáš Wágner

Plzeň

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy