reklama
 
 

Krásky okolo fotbalu: Sylvie Meisová

28. 7. 2005 12:25

Když se van der Vaart upsal Hamburku, mnozí si klepali na čelo. Hvězdného záložníka získal průměrný německý klub za "pouhých" 155 miliónů korun. Někdejší slavná postava oranjes Johann Cruyff prohlásil, že ani trochu nechápe, proč tam Rafael vůbec šel.

Ale van der Vaart hledal hlavně klid. V rodném Nizozemsku byl neustále pod mediálním dohledem, právě i díky vztahu s bývalou modelkou Sylvií. Novináři si nebrali servítky, propírali slavnou dvojici ze všech stran.

Obrovský talent

Snad kýžený klid nalezne van der Vaart právě v Německu. Ale ani to není jisté. Rozruch působí nejen on svým herním projevem, ale svou vizáží i jeho snoubenka.

Teprve dvaadvacetiletý fotbalista toho už stihl hodně. Patří k základním kamenům reprezentace, v Ajaxu nosil kapitánskou pásku.

Už jako dítě patřil k velkým talentům, proto neunikl pozornosti skautů. Od roku 1993 vyměnil malý klub De Kennemers za dres slavného Ajaxu. V sedmnácti už poprvé vyběhl na ligový trávník a o rok později si oblékl i oranžový dres reprezentace. Senzační kariéra! Byl čtvrtým nejmladším reprezentantem v nizozemské historii.

Soupeř tehdy sice nebyl z nejslavnějších, Nizozemsko hrálo proti Andoře, ale Rafael si rozhodně nestěžoval. A pro dovršení všeho mu ve dvaceti v Ajaxu navlékla jedna z legend klubu Ronald Koeman kapitánskou pásku.

Rafael je míčový kouzelník. Dokáže parádně přihrát, ale i tvrdě zakončit. Má tah i čich na branky, je výtečný v soubojích jeden na jednoho. A všichni kolem něj mu věští fantastickou budoucnost.

Není divu, že se mu brzy začaly hrnout i nabídky na reklamní spolupráci. A jejich přísun ani nyní neustává. Když se navíc po jeho boku objevila Sylvie Meis, která je považována za jednu z nejkrásnějších žen v Nizozemsku, je jich o to víc.

Moderátorka televizních pořadů například na stanici MTV je častou výzdobou pokojíčků pubertálních mladíků v Nizozemsku a je velmi žádaným "zbožím". Právě proto, že Sylvie patří k celebritám, je dvojice často přirovnávána k Beckhamovým. Ovšem s tím rozdílem, že van der Vaart nestaví nijak na odiv své bohatství. Žije spíše skromněji, nesnaží se poutat pozornost.

Smlouva v Ajaxu mu letos končila a předpokládalo se, že zamíří do některé z atraktivních světových soutěží. Tedy třeba do Itálie nebo Španělska. Místo toho si zvolil severoněmecký Hamburk.

Zda tam bude spokojený, se teprve ukáže. Jisté však je, že na nizozemské hvězdě postaví klub svou budoucnost. Od Rafaela si v Hamburku slibují mnohé, především pak účast v Lize mistrů. A to nejlépe už v příští sezóně.

autor: SportPlus | 28. 7. 2005 12:25

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama