Královec: Udělám vše proto, abych si zapískal na Euru 2016

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 12. 2014 11:00
Přední český fotbalový rozhodčí Pavel Královec vstupuje do nového roku s cílem zabojovat o nominaci na mistrovství Evropy 2016. Tím by definitivně potvrdil, že patří mezi současnou evropskou elitu.
Dosavadním vrcholem pro Pavla Královce byl letošní zápas Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Bayernem Mnichov.
Dosavadním vrcholem pro Pavla Královce byl letošní zápas Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Bayernem Mnichov. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Přední český fotbalový rozhodčí Pavel Královec vstupuje do nového roku s cílem zabojovat o nominaci na mistrovství Evropy 2016. Tím by definitivně potvrdil, že patří mezi současnou evropskou rozhodcovskou elitu.

"Úspěšné zvládnutí jarní části Synot ligy, objevit se v jarní vyřazovací části evropských pohárů a vytvořit si takovou pozici, abych měl šanci dostat se na mistrovství Evropy v roce 2016," vyjmenoval na webu fotbal.cz své cíle do nového roku sedmatřicetiletý Královec.

Především se chce pokusit navázat na právě končící rok, který považuje za velmi vydařený. "V mých očích rozhodčího jej beru jako rok, který jsme na trávníku zvládli bez větších konfliktů a incidentů. To je při mé práci vždycky ten nejdůležitější ukazatel a zpětná vazba," uvedl Královec.

"Nebojím se říci, že jsme na domácí i mezinárodní scéně, kam pravidelně jezdíme s ustáleným týmem, válčili bez ztráty kytičky," dodal.

"Příští rok bude klíčový"

Ví však, že vzhledem k nominaci na ME budou rozhodovat zejména výkony v nadcházejícím roce.

"Z tohoto pohledu to bude nejdůležitější a nepochybně klíčový rok. Budeme se snažit vyvarovat závažných chyb, dobře se prezentovat na domácí i mezinárodní scéně a odřídit všechny zápasy tak, jak máme," uvedl Královec.

"My se o to každopádně popereme, a pokud by se to povedlo, byla by to obrovská možnost dobře reprezentovat sebe samé i celý český fotbal. Je to můj sen," dodal.

"City s Bayernem? Naprostý top zápas"

V sebevědomí mu pomáhá i to, že na mezinárodní scéně dostává na starost stále důležitější zápasy. Naposledy například duel Ligy mistrů mezi giganty Bayernem Mnichov a Manchesterem City.

"Byl to naprostý top zápas s maximální sledovaností, po němž jsme navíc sklidili příznivé hodnocení. Když jsme dostali takovou nominaci, tak můžeme doufat ve svěření dalších těžkých zápasů, protože právě takové vás posunou ještě dál," uvedl.

"Třeba se dočkáme v některém z jarních zápasů v Lize mistrů nebo Evropské lize. Před dvěma lety jsme řídili semifinále Evropské ligy a bylo by krásné zopakovat něco podobného i teď," přál si sudí, který již figuroval mezi náhradníky na minulém ME.

"Musím se udržovat i přes Vánoce"

Ačkoliv čeští rozhodčí mají přes zimu volnější program vzhledem k ligové přestávce, Královec se chystá svědomitě na jaro připravovat.

"Ještě před koncem roku se začnu připravovat podle osvědčeného modelu s kondičním trenérem Janem Hanzlem. Začátkem února nás čekají fyzické testy na domácí půdě, ale také v rámci komise rozhodčích UEFA v Aténách. A tam už musím být adekvátně připravený před startem fotbalového jara," dodal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy