Královec sťal Mönchengladbach třemi penaltami. Spravedlivé, píší v Německu

16. 9. 2015 8:30
Český fotbalový sudí Pavel Královec byl v úterní Lize mistrů pořádně vidět, když španělské Seville odpískal proti Borussii Mönchengladbach tři pokutové kopy v rozmezí 18 minut. Německá média ovšem dávají rozhodčímu za pravdu.
Pavel Královec
Pavel Královec | Foto: Milan Kammermayer

Sevilla - To se jen tak nevidí. V úterním prvním zápase základní skupiny Ligy mistrů zahrávala Sevilla proti Mönchengladbachu tři pokutové kopy v rozmezí 18 minut. A nařídil je český sudí Pavel Královec. Dvě z nich španělský celek proměnil a nakonec zvítězil 3:0. Kdo by ovšem očekával velké protesty z německé strany, ten by se spletl, tamní média i zástupci klubu dali rozhodčímu za pravdu.

"Tři penalty? Jo to nepříjemné. V kabině jsme si říkali, že španělský tým nesmíme takhle pouštět do pokutového území, a když už ano, že musíme být opatrní, ale bohužel," byl po zápase smutný záložník Borussie.

Zatímco poločas byl bezbrankový 0:0, okamžitě po přestávce už začala úřadovat píšťalka Královce, který měl v utkání ještě k dispozici slovenského pomezního Slyška a dalšího Čecha Wilczeka, na brankových čarách mu zase pomáhali krajané Ardeleánu a Paták.

Ve 46. minutě nařídil penaltu poprvé, když se svalil na zem Vitolo po zákroku brankáře Sommera.

"Sice tvrdé, ale spravedlivé rozhodnutí," píše německý deník Die Welt. Trenér Borussie Lucien Favre je na Královce o něco přísnější. "Z těch tří zákroků tenhle asi jediný nemusel být odpískaný, bylo to minimálně hraniční, na druhou stranu Vitolo je dobrý herec, všichni jsme to věděli, ale stejně jsme mu umožnili se předvést," shodil i přesto chybu na hráče kouč.

Další penaltová situace přišla už o dvě minuty později. Brouwers opět složil Vitola. Úvodní střelec Gameiro ovšem tentokrát nastřelil břevno a pokutový kop neproměnil.

A do třetice, 66. minuta a skluz Jantschkeho, který trefil spolu s míčem i Gameira a byla z toho další penalta. Tentokrát se její exekuce ujal Banega a bylo to 2:0.

V závěru pak ještě pečetil výsledek 3:0 Konopljanka. "Sevillu jsme často snadno pouštěli až k bráně, to byl zásadní problém, a proto jsme si zasloužili prohrát," uzavřel hodnocení zápasu trenér Favre. Sudí Královec tak z utkání vyšel s čistým štítem.