Královec bude na Euru plnit roli čtvrtého rozhodčího

ČTK ČTK
20. 12. 2011 16:00
Český rozhodčí bude na Euru po 16 letech
Pavel Královec bude prvním českým rozhodčím na Euru po 16 letech
Pavel Královec bude prvním českým rozhodčím na Euru po 16 letech | Foto: Jan Cigánik

Nyon - Pavel Královec je na seznamu rozhodčích pro mistrovství Evropy 2012. Na turnaji v Polsku a Ukrajině, kam postoupila i česká reprezentace, bude podle oficiálních stránek UEFA plnit roli čtvrtého sudího.

O 31 zápasů se celkem podělí 12 hlavních rozhodčích, mezi kterými je nejzkušenější Angličan Howard Webb.

Čtyřiatřicetiletý Královec bude plnit funkci čtvrtého rozhodčího spolu s Marcinem Borskim (Polsko), Tomem Haraldem Hagenem (Norsko) a Viktorem Švecovem (Ukrajina).

Je tak prvním českým sudím, který se do evropského šampionátu zapojí od Václava Krondla, který patřil mezi hlavní sudí na Euro 1996.

Čtěte také:
Sudí Královec pískal Ligu mistrů, hráči Villarealu se po něm sápali

Do hry však zasáhne pravděpodobně pouze v případě zranění některého z hlavních rozhodčích. Těmi budou Cüneyt Cakir (Turecko), Jonas Eriksson (Švédsko), Viktor Kassai (Maďarsko), Bjorn Kuipers (Nizozemsko), Stéphane Lannoy (Francie), Pedro Proenca (Portugalsko), Nicola Rizzoli (Itálie), Damir Skomina (Slovinsko), Wolfgang Stark (Německo), Craig Thomson (Skotsko), Carlos Velasco Carballo (Španělsko), Howard Webb (Anglie).

Většina z nich se na Euro představí poprvé. Pouze Webb již rozhodoval evropský šampionát v roce 2008 a spolu s Lannoyem, Starkem a Kassaiem byl i na mistrovství světa.

Jména asistentů a brankových rozhodčích, kteří se na evropském šampionátu představí poprvé v historii, budou oznámena posléze.

 

Právě se děje

Další zprávy