Krach Realu. Bez Benzemy poprvé v sezoně prohrál a pustil na první místo Barcelonu

7. 11. 2022 23:22
Fotbalisté Realu Madrid ve 13. kole španělské ligy prohráli 2:3 s Vallecanem a po první porážce v sezoně přišli o první místo. V tabulce jsou obhájci titulu druzí za Barcelonou, na kterou ztrácejí dva body.
Ivan Balliu slaví vítězství Vallencana nad Realem Madrid
Ivan Balliu slaví vítězství Vallencana nad Realem Madrid | Foto: Reuters

V nominaci Realu ve třetím utkání za sebou chyběl útočník Benzema. Držitel Zlatého míče má dva týdny před startem mistrovství světa v Kataru, kde by měl pomáhat Francii obhajovat titul, stále svalové problémy.

Real na stadionu městského konkurenta prohrával od páté minuty, kdy se prosadil Comesana. "Bílý balet" sice v závěru poločasu skóre otočil zásluhou Modričovy penalty a gólu Militaa, ale těsně před přestávkou vyrovnal García.

O výhře Vallecana rozhodl z penalty za Carvajalovu ruku v 68. minutě Trejo. První pokus mu Courtois zlikvidoval, ale protože gólman Realu nestál na brankové čáře, dostal domácí kapitán druhou šanci a tentokrát se štěstím uspěl.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Vallecano - Real Madrid 3:2 (5. Comesana, 44. García, 68. Trejo z pen. - 37. Modrič z pen., 41. Militao).

1. FC Barcelona 13 11 1 1 31:4 34
2. Real Madrid 13 10 2 1 31:13 32
3. Atlético Madrid 13 7 3 3 21:13 24
4. Betis Sevilla 13 7 3 3 17:9 24
5. Pamplona 13 7 2 4 15:12 23
6. San Sebastian 13 7 2 4 17:16 23
7. Bilbao 13 6 3 4 21:14 21
8. Vallecano 13 6 3 4 20:16 21