Kovář s Huškem podali trestní oznámení, jde jim o očištění jména

ČTK ČTK
11. 12. 2013 17:07
Brankář Přemysl Kovář a záložník Luboš Hušek chtějí očistit své jméno a podali v souvislosti s článkem ve Sportu trestní oznámení
Luboš Hušek a Přemysl Kovář se cítili zprávou ve Sportu natolik dotčeni, že podali trestní oznámení.
Luboš Hušek a Přemysl Kovář se cítili zprávou ve Sportu natolik dotčeni, že podali trestní oznámení. | Foto: CPA Eduard Erben

Estoril - Fotbalisté Liberce neřeší spekulace ohledně srpnového utkání 3. kola první ligy v Mladé Boleslavi, které prohráli 0:4 a jímž se podle deníku Sport hlavně kvůli dvěma lacině inkasovaným brankám zabývá v souvislosti s vyšetřováním sázkařské aféry policie. Brankář Přemysl Kovář a záložník Luboš Hušek, na jejichž chyby při prvních dvou gólech Sport upozornil, chtějí očistit své jméno a podali v souvislosti s článkem trestní oznámení.

"Musíme bojovat kvůli očistění jména, v pátek jsme podali trestní oznámení," řekl dnes novinářům Kovář, který se s libereckým týmem chystá na čtvrteční závěrečný zápas základní skupiny Evropské ligy v Estorilu.

Šilhavý: Za svými kluky stojím

Informace v tisku ho prý zprvu hodně zasáhla. "První dva dny jsme z toho byli v šoku. Nechci říct rozhození, spíš naštvaní. Víme, že jsme čistí a naštvalo nás to, co se psalo v tisku. Ale hodili jsme to za hlavu, nechtěl bych to dál rozpitvávat," uvedl liberecký brankář, který v Mladé Boleslavi dostal laciný gól z dálky. Předtím při úvodním gólu chyboval pro změnu Hušek. Sport ani jednoho z nich z korupce nenařkl.

Za oběma hráči pevně stojí kabina i trenér Jaroslav Šilhavý. "Samozřejmě pro Liberec i pro kluky, kteří byli jmenovaní, to bylo nepříjemné. Ale teď nepociťuji, že by se tím nějak trápili. Vím, že podnikli kroky, aby se očistili, a teď se soustředí na zápas. Osobně to považuji za podpásovku, ještě tímhle způsobem, jak se to prezentovalo," uvedl Šilhavý.

Kovářovi ihned po uveřejnění článku vyjádřil podporu po telefonu. "Věřím klukům, jsem přesvědčený, že se očistí. Ale ten stín tam zůstane, protože se to objevilo v denním tisku. Přemu Kováře znám dlouho, dostal se do ligy a chce se dostat dál, tak proč by tohle dělal? Vůbec tomu nevěřím," uvedl Šilhavý.

Kováč: Tohle je vrchol

Naštvání z článku neskrýval ani kapitán Radoslav Kováč. "My děláme pro český fotbal koeficient a oni na nás vytáhnou takovéhle sr... To je vrchol. Kovi (Kovář) si to bral strašně moc k srdci, je to pro něj těžké," uvedl Kováč.

"Ale neřešíme to. Měli jsme pohovor, i trenér k tomu něco říkal. Hoši, jsou to nesmysly, hoďte to za hlavu. Za čtrnáct dní to zmizí," řekl Kováč.

Liberečtí jsou přesvědčeni, že spekulace ohledně zápasu v Boleslavi nijak neovlivní jejich čtvrteční duel o postup ze základní skupiny Evropské ligy v Estorilu. "Jdeme do zápasu s čistou hlavou," uvedl Kovář.

"Podle mě nás to stoprocentně nijak nerozhodilo. Máme zkušené kluky, kteří tohle pohlídají. Těm mladým vysvětlí, že je to blbost. Tím je to za námi, udělali jsme za tím tlustou čáru," řekl obránce Jiří Fleišman.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Síť hobbymarketů Bauhaus v Česku spustila svůj e-shop

Síť hobbymarketů Bauhaus dnes v Česku spustila e-shop. Nabízí doručení domů i vyzvednutí v prodejně. Provoz internetového obchodu společnost připravovala od roku 2020. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

V e-shopu Bauhausu je v současné době dostupných zhruba 40 000 produktů. Nabídku bude firma postupně rozšiřovat, a to i o zboží vlastních značek jako Swingcolor, Gardol nebo Probau. Internetový prodej je podle vedoucího oddělení E-business ve společnosti Bauhaus Václava Ptáčníka v dnešní době nezbytností.

Uvedl, že český zákazník je zvyklý na vysoké standardy, proto se firma podle něj rozhodla pro lokální řešení. "Z tohoto pohledu pro nás pozdější spuštění e-shopu může být paradoxně benefitem, protože jsme mohli k realizaci využít ty nejmodernější technologie. Díky tomu nejen smažeme jistý technologický dluh, který jsme měli, ale dokážeme nabídnout něco navíc," řekl Ptáčník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy