Kovaný Sparťan Straka údajně bude trénovat Slavii

Sport Sport
1. 10. 2011 17:10
Oficiálně nepotvrzenou zprávu přinesl deník Sport

Praha - František Straka, někdejší kouč Sparty a zapřísáhlý příznivec tohoto klubu, by podle deníku Sport měl být po tomto ligovém kole jmenován trenérem úhlavního rivala Rudých, pražské Slavie.

Straka by měl na lavičce nahradit Michala Petrouše, který v novém ročníku dovedl Sešívané v osmi zápasech k pouhé jediné výhře a naposledy si musel vytrpět porážku 0:3 v derby.

"Mohu potvrdit, že bylo osloveno několik subjektů. S žádným z nich nebyla uzavřena definitivní dohoda, příslušná jednání budou pokračovat také v neděli," uvedl pro ČTK tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

Čtěte také: Sparta ovládla derby, slávistický rival na ní nestačil

"Nemůžu se k tomu vyjádřit, dokud se k tomu oficiálně nevyjádří klub. Bylo by to absolutně nefér," citoval Straku deník Sport.

Straka, který jeden zápas vedl i českou fotbalovou reprezentaci, trénoval Spartu krátce v roce 2004, ovšem i přes dobré výsledky jej po několika měsících nahradil při svém druhém období v tomto klubu Jaroslav Hřebík.

Od té doby vystřídal třiapadesátiletý rodák z Českých Budějovic devět trenérských štací v Česku, Slovensku, Německu, na Krétě, v Austrálii a naposledy v Polsku, kde trénoval Arku Gdyně.

 

 

Právě se děje

před 9 minutami

Na Slovensku pokračují blokády hraničních přechodů, včetně některých s Českem

Na Slovensku druhým dnem pokračovaly obnovené blokády některých silničních hraničních přechodů, kterými chtějí slovenští autodopravci prosadit u vlády výrazné snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. Slovenský závod automobilky PSA musel v noci na několik hodin přerušit výrobu, protože měl kvůli blokádám problémy s dodávkami ze zahraničí. Kabinet premiéra Petera Pellegriniho na středečním jednání schválil rozšíření úlev na mýtném a připravuje snížení silniční daně.

Zmíněná opatření nejsou podle Pellegriniho plně v souladu s požadavky Unie dopravců Slovenska (UNAS), která za protesty stojí. Premiér také řekl, že kabinet už nemá důvod pokračovat v jednáních s nespokojenými dopravci. Vládní opatření podle něj podpořila větší organizace autodopravců Česmad Slovakia.

Dopravci zablokovali kamionovou dopravu na vybraných přechodech s Českem, Maďarskem i Polskem. Slovenská policie dopoledne upozornila na rozsáhlé kolony na severu země v souvislosti s blokádami přechodů s Českem, a to Svrčinovec-Mosty u Jablunkova a Makov-Bílá-Bumbálka. Odpoledne byla na obou přechodech doprava obnovena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy