Kováč pomohl srazit Spartu: Je to zvláštní, přeju jí titul

Aleš Vávra Aleš Vávra
4. 5. 2013 21:00
Liberečtí Radoslav Kováč, Ondřej Kušnír a trenér Jaroslav Šilhavý zažívají smíšené pocity. Porazili Spartu, které přejí titul.
Radoslav Kováč dovedl coby kapitán fotbalisty Liberce k důležité výhře nad Spartou.
Radoslav Kováč dovedl coby kapitán fotbalisty Liberce k důležité výhře nad Spartou. | Foto: ČTK

Liberec - Bezchybným výkonem vymazal ze hřiště nejlepšího střelce Gambrinus ligy Davida Lafatu.

A jako kapitán dovedl liberecký Slovan k výhře nad svým bývalým týmem, pražskou Spartou.

Letenským tak stoper Radoslav Kováč notně zkomplikoval cestu k mistrovskému titulu, který v rudém dresu sám získal před osmi lety.

Sparta po porážce 0:2 na stadionu U Nisy ztrácí na vedoucí Viktorii Plzeň čtyři kola před koncem už pět bodů. Z posledních dvou zápasů vytěžila jediný bod a její šance se rázem výrazně ztenčily.

Ve Spartě jsem prožil fantastické roky

Po zápase, který Slovan ovládl díky brankám Michaela Rabušice a Jiřího Štajnera, zkušený obránce přiznal své smíšené pocity.  

"Přál jsem, nebo vlastně ještě stále přeju titul Spartě. Prožil jsem tam dva fantastické roky, tak to prostě je," uvedl Kováč. "Je to zvláštní pocit, ale nedá se nic dělat," dodal.

Před zápasem se bavil s kamarádem Miroslavem Barankem, který je členem sparťanského realizačního týmu.

"Nijak jsme se nehecovali. On dobře věděl, o co jim tady jde, že to musí zvládnout. Nakonec jsme ten zápas zvládli lépe my a já jsem za to rád," podotkl třiatřicetiletý fotbalista, který je podle kouče Jaroslava Šilhavého jedním z hlavních důvodů, proč Liberec v jarní části sezony válí a oproti očekávání ještě velmi důrazně bojuje o celkové třetí místo.

"Sparta už je bez šance"

Podle Kováče už Sparta pětibodovou ztrátu na Viktorii Plzeň nedožene.

"Kolik zbývá, čtyři kola? Ty brďo...no... Já nechci malovat čerta na zeď, ale víte jak to je. Je to pět bodů z dvanácti a Plzeň je zkušený a výborný tým. Neznám přesně los, ale tohle už bude pro Spartu velmi složité," vyjádřil jednoznačný názor Kováč.

Podobně smíšené pocity měl po utkání také další bývalý sparťan Ondřej Kušnír.

"Jako sparťan samozřejmě fandím Spartě, aby titul udělala. Na druhou stranu ale teď oblékám dres Slovanu a to je pro mě hlavní. Myslím si, že Sparta má pořád ještě naději. Ve hře je dvanáct bodů, stát se může cokoli," oponoval Kušnír kolegovi Kováčovi.

Šilhavý: Víťovi jsem přál úspěch

A do třetice všeho sparťanského. Také trenér Jaroslav Šilhavý po utkání vyjadřoval jistou lítost nad tím, že jeho tým Spartu porazil. Liberecký lodivod ve Spartě nepůsobil, ale titul přál svému velmi dobrému příteli Vítězslavu Lavičkovi.

"Víťovi strašně přeju úspěch, přál jsem mu letos titul. I nám jako Slovanu by se to víc hodilo, protože v Poháru České pošty by nám případná finálová účast zajistila poháry," zasmál se Šilhavý.

"Nedá se nic dělat, Víťa je můj velký kamarád, ale na hřišti jsme soupeři," dodal liberecký kouč.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Slovenská policie obvinila exprezidenta Kisku v souvislosti s firmou KTAG

Slovenská policie podle listu Sme obvinila exprezidenta Kisku v souvislosti s jeho rodinnou firmou KTAG. Kiska stíhání označil za politickou kampaň.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy