Kováč = návrat krajánka č. 38. Sparta vítala hvězdy i opilce

Kováč = návrat krajánka č. 38. Sparta vítala hvězdy i opilce
"Beckhamovi" českého fotbalu, tedy Radoslav Kováč a jeho manželka Klára, která se ještě pod příjmením Medková stala českou vicemiss, se v létě po 9 letech takřka jistě vrátí do sparťanské rodiny. Radkovi vyprší smlouva v Liberci a už se na Letné domluvil na dvouletém kontraktu, který se mu rozeběhne 1. července. Zbývá už jen podepsat ho.
Do Sparty přišel Kováč z Olomouce právě včas, aby pod trenérem Kotrbou stihl sezonu 2003/04, ve které se rudý tým dostal do osmifinále Ligy mistrů proti AC Milán. V dalším ročníku pod Františkem Strakou pak Sparta i s Kováčem hrála v Champions League třeba proti Manchesteru United. V zimě pak Kováč přestoupil do Spartaku Moskva.
Spartak, West Ham, pak lavička náhradníků v Basileji. V lednu 2013 se Kováč vrací do české ligy, ale Sparta ho tehdy odmítá. Zato Liberec, s Kováčem úspěšně kráčející Evropskou ligou, si ho nemůže vynachválit. Jenže teď mu nabídl novou, ovšem jen roční smlouvu, která Kováčovi nepřišla tak atraktivní jako nabídka od Sparty.
Napočítali jsme, že od roku 2000 se ve Spartě před Kováčem objevilo celkem 37 českých hráčů, co předtím okusili angažmá v zahraničí. Někteří se vrátili jako superhvězdy, třeba Karel Poborský, mnohé jiné osudy ale byly i pohnutější.
Foto: Reuters
Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 1. 2014 5:00
Radoslav Kováč počítá s tím, že se v létě vrátí do Sparty. Spočítali jsme, že půjde o 38. českého hráče, který se po angažmá v cizině objeví na Letné.

Praha - Radoslav Kováč se domluvil se Spartou, že se do ní v létě vrátí. Spočítali jsme, že od roku 2000 bude už 38. českým fotbalistou, co okusil fotbal v zahraničí a pak vyslyšel nabídku Sparty. Pojďme si všechny tyto krajánky připomenout: v pestré společnosti superhvězd typu Karla Poborského najdeme i hráče polozapomenuté, ale i několik rošťáků. Včetně Jana Šimáka, který v průběhu angažmá ve Spartě prošel protialkoholní léčbou

 

Právě se děje

před 6 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
Další zprávy