Kováč = návrat krajánka č. 38. Sparta vítala hvězdy i opilce

Kováč = návrat krajánka č. 38. Sparta vítala hvězdy i opilce
"Beckhamovi" českého fotbalu, tedy Radoslav Kováč a jeho manželka Klára, která se ještě pod příjmením Medková stala českou vicemiss, se v létě po 9 letech takřka jistě vrátí do sparťanské rodiny. Radkovi vyprší smlouva v Liberci a už se na Letné domluvil na dvouletém kontraktu, který se mu rozeběhne 1. července. Zbývá už jen podepsat ho.
Do Sparty přišel Kováč z Olomouce právě včas, aby pod trenérem Kotrbou stihl sezonu 2003/04, ve které se rudý tým dostal do osmifinále Ligy mistrů proti AC Milán. V dalším ročníku pod Františkem Strakou pak Sparta i s Kováčem hrála v Champions League třeba proti Manchesteru United. V zimě pak Kováč přestoupil do Spartaku Moskva.
Spartak, West Ham, pak lavička náhradníků v Basileji. V lednu 2013 se Kováč vrací do české ligy, ale Sparta ho tehdy odmítá. Zato Liberec, s Kováčem úspěšně kráčející Evropskou ligou, si ho nemůže vynachválit. Jenže teď mu nabídl novou, ovšem jen roční smlouvu, která Kováčovi nepřišla tak atraktivní jako nabídka od Sparty.
Napočítali jsme, že od roku 2000 se ve Spartě před Kováčem objevilo celkem 37 českých hráčů, co předtím okusili angažmá v zahraničí. Někteří se vrátili jako superhvězdy, třeba Karel Poborský, mnohé jiné osudy ale byly i pohnutější.
Foto: Reuters
Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 1. 2014 5:00
Radoslav Kováč počítá s tím, že se v létě vrátí do Sparty. Spočítali jsme, že půjde o 38. českého hráče, který se po angažmá v cizině objeví na Letné.

Praha - Radoslav Kováč se domluvil se Spartou, že se do ní v létě vrátí. Spočítali jsme, že od roku 2000 bude už 38. českým fotbalistou, co okusil fotbal v zahraničí a pak vyslyšel nabídku Sparty. Pojďme si všechny tyto krajánky připomenout: v pestré společnosti superhvězd typu Karla Poborského najdeme i hráče polozapomenuté, ale i několik rošťáků. Včetně Jana Šimáka, který v průběhu angažmá ve Spartě prošel protialkoholní léčbou

 

Právě se děje

před 19 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy