Kouzelný skřítek Lahm končí v národním týmu. Už ve třiceti

ČTK Sport ČTK, Sport
18. 7. 2014 10:48
Kapitán fotbalových mistrů světa Philipp Lahm ukončil necelý týden po finálovém vítězství nad Argentinou reprezentační kariéru.
Philipp Lahm pozvedl trofej pro mistra světa, pár dnů poté se rozhodl skončit v národním týmu.
Philipp Lahm pozvedl trofej pro mistra světa, pár dnů poté se rozhodl skončit v národním týmu. | Foto: Reuters

Berlín - Kapitán fotbalových mistrů světa Philipp Lahm ukončil necelý týden po finálovém vítězství nad Argentinou reprezentační kariéru. Třicetiletý obránce za německý národní tým odehrál 113 utkání a vstřelil pět branek.

Lahm se v neděli připojil k Fritzi Walterovi (1954), Franzi Beckenbauerovi (1974) a Lotharu Matthäusovi (1990) a jako čtvrtý německý kapitán v historii mohl pozvednout trofej mistra světa. Jeho konec v národním týmu potvrdil prezident německého fotbalového svazu Wolfgang Niersbach.

"Philipp mi ráno volal a osobně mě o tomto kroku informoval. Rychle jsem si uvědomil, že by bylo pošetilé ho přemlouvat. Byl nejen skvělým hráčem, ale vždy i vzorem pro ostatní. Poděkoval jsem mu za všechno, co pro nás udělal," řekl Niersbach.

Mnichovský rodák Lahm debutoval v německém národním týmu před deseti lety v přípravě proti Chorvatsku a napevno se usadil na pravém kraji obrany. V poslední době naskakoval, podobně jako v Bayernu Mnichov, i do záložní řady. Hráč přezdívaný "Kouzelný skřítek" se podílel na stříbru z ME 2008 i bronzech z MS 2006 a 2010.

 

Právě se děje

před 56 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy