Kouč Íránu láteří: Rozhodli Messi a sudí. Jak může spát?

ČTK Sport ČTK, Sport
22. 6. 2014 0:34
Kouč íránských fotbalistů Carlos Queiroz se jen těžko smiřoval se smolnou porážkou 0:1 s Argentinou na světovém šampionátu v Brazílii.
Íránský fotbalista Dejagah se hádá se sudím v utkání MS proti Argentině
Íránský fotbalista Dejagah se hádá se sudím v utkání MS proti Argentině | Foto: Reuters

Belo Horizonte - Kouč íránských fotbalistů Carlos Queiroz se jen těžko smiřoval se smolnou porážkou 0:1 s Argentinou na světovém šampionátu v Brazílii. O výsledku podle něj rozhodly dvě osoby - vítězným gólem v 91. minutě Lionel Messi a rozhodčí Milorad Mažič. Vyčítal mu především neodpískanou penaltu na začátku druhé půle.

"Nakonec rozhodly o výsledku dvě osoby. Číslo jedna byl rozhodčí, číslo dvě Messi. Rozhodčí všechny sporné situace posoudil v náš neprospěch a upřel nám jasnou penaltu," tvrdil po zápase Queiroz.

Portugalský kouč si byl jistý, že argentinský bek Pablo Zabaleta na startu druhé půle fauloval ve vápně. Po souboji s ním upadl íránský ofenzivní záložník Aškan Dejagah.

Queiroz chtěl penaltu a vyloučení

"Doufám, že nebudu potrestaný, ale tohle měla být penalta a červená karta. Neexistuje žádná omluva, nic, co by vysvětlilo, proč srbský rozhodčí nenařídil penaltu," řekl na tiskové konferenci Queiroz.

"Jak ten chlap může dneska nebo po zbytek života spát? Se vší úctou bych chtěl mít možnost promluvit si s ním mezi čtyřma očima. Proč nám to udělal?" zlobil se kouč Íránu.

Argentinský trenér Alejandro Sabella tvrdil, že z jeho pohledu od lavičky o penaltu nešlo. Stejný názor měl Zabaleta. "Nebyla to žádná jasná penalta," uvedl aktér sporného souboje.

 

Právě se děje

Další zprávy