Kouč Dovalil má starosti, lvíčatům chybí ofenzivní esa

ČTK ČTK
28. 8. 2012 12:59
Dovalil nemůže použít Chramostu, Krejčího, Hušbauera, Daridu ani Kadlece.
Jan Chramosta je zraněný, dokáže ho jednadvacítka nahradit?
Jan Chramosta je zraněný, dokáže ho jednadvacítka nahradit? | Foto: Reuters

Praha - V nominaci trenéra fotbalové jednadvacítky Jakuba Dovalila před závěrečnými dvěma zářijovými zápasy kvalifikace mistrovství Evropy 2013 chybějí ofenzivní opory v čele se zraněným nejlepším střelcem Janem Chramostou. Z devatenácti nominovaných hráčů do pole vstřelili pouze tři z nich po jedné brance.

Česká republika, která vede po šesti utkáních svou skupinu, se nejprve v pátek 7. záři střetne s Černou Horou v Nikšiči. O tři dny později v Jablonci přivítá v posledním zápase kvalifikačního cyklu Wales. K účasti v říjnové baráži by mužstvu mohl ze dvou zápasů dokonce stačit pouhý bod, pokud druhá Arménie nevyhraje svůj poslední zápas.

První místo ještě nemají jisté

"Pro nás jsou to dvě utkání, která se hrají bezprostředně po sobě. Máme to ztížené v tom, že se hraje pátek - pondělí. Vlivem toho, že Arménie vyhrála v srpnu ve Walesu, tak musíme hrát a první místo ještě nemáme jisté," uvedl na dnešní tiskové konferenci Dovalil.

Trápí ho i fakt, že řadu jeho svěřenců vyřadilo z nominace na dvojzápas zranění, problémem je i disciplinární ohrožení dalších hráčů. "V prvním utkání nemůže nastoupit Pavel Čmovš pro dvě žluté karty a momentálně jsou ve stavu zraněných ještě Josef Šural a Lukáš Hejda, který má výron v kotníku," konstatoval osmatřicetiletý trenér.

Mladíkům se rozpadla ofenzivní osa týmu

"Posledním nepříliš příznivým faktorem před tou případnou baráží je, že se nám rozpadla ofenzivní osa sestavy. Vinou zranění nebo posunem do áčka zmizeli Chramosta, Krejčí, Hušbauer, Darida, Kadlec, takže pro nás to budou těžká utkání," řekl kouč, který zatím nemá představu o sestavě.

"Věřím, že ta dvě utkání zvládneme, ale ta osa se bude muset vybudovat celá nová a moc času nezbývá," dodal Dovalil.


Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na závěrečné kvalifikační zápasy v Černé Hoře (7. září) a s Walesem (10. září):

Post Jméno a příjmení Klub
Brankáři Milan Heča Slovácko
Tomáš Koubek Hradec Králové
Roman Valeš Jablonec
Obránci Michal Frydrych Ostrava
Tomáš Kalas Arnhem
Jan Lecjaks Young Boys Bern
Lukáš Hejda Plzeň
Filip Novák Jablonec
Milan Nitrianský Slavia
Tomáš Holeš Hradec Králové
Pavel Čmovš Nijmegen
Záložníci Ondřej Vaněk Jablonec
Marek Hanousek Plzeň
Vlastimil Daníček Slovácko
Jan Kopic Jablonec
Lukáš Mareček Anderlecht Brusel
David Pavelka Sparta
Martin Pospíšil Olomouc
Egon Vůch Teplice
Útočníci Jan Pázler Dukla
Josef Šural Liberec
Stanislav Tecl Jihlava
 

Právě se děje

Další zprávy