Kouč Benítez má v Newcastlu důvěru i po sestupu

ČTK ČTK
25. 5. 2016 20:48
Šestapadesátiletý kouč Rafael Benítez s Newcastlem podepsal novou tříletou smlouvu a rozhodl se nevyužít klauzuli ve svém původním kontraktu, že v případě sestupu může odejít.
Rafael Benítez.
Rafael Benítez. | Foto: Reuters

Newcastle - Španěl Rafael Benítez zůstane trenérem fotbalistů Newcastlu i ve druhé anglické lize. Šestapadesátiletý kouč s klubem podepsal novou tříletou smlouvu a rozhodl se nevyužít klauzuli ve svém původním kontraktu, že v případě sestupu může odejít.

Benítez, který v březnu nahradil odvolaného Stevea McClarena, Newcastle výsledkově i herně pozvedl, ale v Premier League ho zachránit nedokázal. V deseti zápasech pod rodákem z Madridu "Straky" třikrát vyhrály, čtyřikrát remizovaly a třikrát prohrály.

"Láska fanoušků hrála velkou roli na mém rozhodnutí zůstat. Newcastle je velký klub a já chci hrát roli ve velké budoucnosti, kterou mu věštím," řekl na tiskové konferenci Benítez.

Zkušený kouč před Newcastlem vedl Real Madrid, působil také v Neapoli, Chelsea, Interu Milán, Liverpoolu nebo Valencii. Ve druhé lize naposled trénoval v roce 2001 španělské Tenerife.

 

Právě se děje

Další zprávy