Kouč Belgie: I na lavičce máme kvalitní hráče

ČTK ČTK
17. 6. 2014 22:10
Belgie nakonec úvodní zápas skupiny H v Belo Horizonte s Alžírskem vyhrála 2:1, když obrat zařídily góly střídajících hráčů.
Marc Wilmots, trenér Belgie
Marc Wilmots, trenér Belgie | Foto: Reuters

Belo Horizonte - Belgie nakonec úvodní zápas skupiny H na fotbalovém MS v Brazílii v Belo Horizonte s Alžírskem vyhrála 2:1, když obrat zařídily góly střídajících hráčů.

Nejprve v 70. minutě vyrovnal Marouane Fellaini a o deset minut později se o vítězný gól postaral Dries Mertens. První z nich přišel na hřiště v 65. minutě, druhý po přestávce. "Zachránili nás střídající hráči," řekl trenér Marc Wilmots. "Vždycky jsem říkal, že náš tým není jen základní jedenáctka, a dnes se to potvrdilo," dodal.

Podle předpokladů měl být zápas pro Belgii jasnou záležitostí. Jenže Rudí ďáblové se od začátku trápili a po Fighúlího penaltě, nařízené za Vertonghenův faul, dokonce prohrávali.

"Myslím, že půlka Belgie mi psala na mobil, abych na hráče křičel, že při fotbale se běhá. Ale hráli jsme dobře, soupeř měl jen jednu šanci, při které jsme udělali malou chybu a byli jsme potrestáni," citovala Wilmotse agentura Reuters.

"Čekali jste snad, že jim dáme 4:0 nebo 5:0? Alžírsku v žebříčku FIFA patří 22. místo, navíc na mistrovství světa nejsou slabé týmy. Pro vítězství musíte jít za hranici bolesti," přidal trenér, kterého prý obrat nepřekvapil, protože od začátku měl v úmyslu soupeře unavit.

"O přestávce nebyla v šatně veselá nálada, ale řekl jsem hráčům, že až dáme gól, všechno se obrátí," poznamenal pětačtyřicetiletý kouč, který byl do dneška posledním belgickým střelcem na světových šampionátech. "Alžírsku postupně docházely síly, zatímco my hráli trpělivě a nakonec jsme se dočkali odměny," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy