Koubek zažil debakl. Dostal pět gólů a Augsburg podlehl Mönchengladbachu

6. 10. 2019 15:28
Fotbalisté Mönchengladbachu porazili v 7. kole německé ligy doma 5:1 Augsburg a dostali se do čela tabulky. Český brankář Tomáš Koubek inkasoval třikrát už v úvodní čtvrthodině. Celé utkání v dresu poraženého týmu odehrál i záložník Jan Morávek.
Radost hráčů Borussie Mönchengladbach
Radost hráčů Borussie Mönchengladbach | Foto: Reuters

Koubka překonal už ve druhé minutě zblízka Zakaria. V osmé a 13. minutě přidal další dvě branky střelami na bližší tyč Patrick Herrmann. Borussia dala takhle rychle tři góly v bundesligovém zápase naposledy v roce 1981 v utkání s Uerdingenem.

Krátce před pauzou Koubek chyboval v rozehrávce, promáchl míč a nejlepší střelec Mönchengladbachu Alassane Pléa zvýšil na rozdíl čtyř branek.

Po pauze oba celky vstřelily po jednom gólu. Mönchengladbach se dostal do čela ligové tabulky po více než osmi letech.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Mönchengladbach - Augsburg 5:1 (8. a 13. Herrmann, 2. Zakaria, 39. Pléa, 83. Embolo - 80. Niederlechner), Wolfsburg - Union Berlín 1:0 (69. Weghorst), Eintracht Frankfurt - Brémy 2:2 (55. Rode, 88. Silva - 27. Klaassen, 90.+1 Rashica z pen.).