Koubek: Tým máme nafouklý, ale všichni znají své role

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
16. 7. 2015 15:20
Plzeňští fotbalisté vstupují do nové fotbalové sezony.
Synot liga: Plzeň - Teplice (Koubek)
Synot liga: Plzeň - Teplice (Koubek) | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Dostat se do pohárů a vyhrát opět ligu. To jsou základní cíle Viktorie Plzeň před nadcházející fotbalovou sezonou. Klub má možná nejnabitější kádr ve své historii a vedení si nic jiného než naplnění těchto úkolů nepřipouští.

"Heslovitě by se ten základní cíl dal shrnout slovy 'návrat do Evropy', chceme navázat na ta předchozí tažení a účastnit se opět základních skupin pohárů, samozřejmě nemůžeme mít jinou ambici než obhájit ligový titul," prohlásil na tiskové konferenci majitel klubu Tomáš Paclík.

Kádr Plzně budí respekt, do již tak silného mužstva přibyli Jan Kopic z Jablonce, Tomáš Kučera z Jihlavy, Aleš Matějů z Příbrami či Egon Vůch z Teplic. De facto všechny posty má Plzeň minimálně zdvojené, někdy i ztrojené.

Nejblíže do sestavy má Kopic

"Konkurence byla v týmu i minulý ročník, ano teď se zdá, že to je hodně nafouknuté a předimenzované, ale čas ukáže, že to tak není. Součástí toho je příchod asi čtyř hráčů, které ale je třeba zabudovat, nejde hned udělat čtyři změny v sestavě jen na základě přestupu. Ti kluci znají svou roli, vědí, že to je proces, a v tomhle u nich není problém," přiznal trenér Miroslav Koubek s tím, že nejblíže základní sestavě má zatím Jan Kopic.

Na dobrou atmosféru v týmu to tedy prý vliv nemá. "Za tu dobu, co jsem v Plzni, je tu asi nejširší kádr. Konkurence je to zdravá, atmosféra dobrá, takže to není tak, že by někdo narušoval naši práci," prohlásil obránce David Limberský.

Ten poprvé převzal kapitánskou pásku od začátku sezony, a musí se tak spolu s ostatními hráči obejít bez lídra kabiny Pavla Horvátha.

"Ta zkušená kostra týmu tady zůstala, takže se to vůdcovství kabiny rozmělnilo mezi ostatní hráče," dodává Limberský.

Horváth chybí, atmosféra je dobrá

Horváth, který už od léta trénuje divizní Domažlice, ale chybí i trenéru Koubkovi, pro kterého byl v klubu prodlouženou rukou do kabiny.

"Pavel Horváth byl originál, takže chybí, to je jasné. I ta atmosféra je trochu jiná, protože měl vlastnosti, které nejdou nahradit. Přesto je udržovaná kolektivním úsilím těch zkušených hráčů, kteří vědí, jak to chodí," řekl Koubek.

A zkušené hráče si Plzeň pojistila. Do roku 2018 prodloužili smlouvy David Limberský a František Rajtoral, ještě o rok déle budou patřit Plzni Daniel Kolář a Radim Řezník.

"Je to čerstvá záležitost z dnešního dopoledne a bereme to jako signál, že ty cíle, které pan Paclík oznámil v úvodu, bereme vážně," uvedl generální manažer Adolf Šádek s tím, že minimálně do konce srpna, tedy do konce kvalifikačních kol pohárů, žádné změny v kádru neproběhnou.

Paclík: Soupeře do pohárů si nevybíráme

"Jednání ani netrvala dlouho, dvě kávičky a bylo dohodnuto, jsem rád, že jsem prodloužil na tři roky, a zdá se, že už to tady doklepu," řekl novinářům Limberský.

Už v pátek bude Plzeň sledovat, koho jí los přidělí pro třetí předkolo Ligy mistrů, velkou váhu tomu ale Západočeši přisuzovat nebudou.

"Vybírat si nemá smysl. My sami jsme zažili, že jsme vyřadili papírově silnější soupeře. My ten okruh protivníků samozřejmě známe, ale mluvit o tom, kdo by byl hratelnější, nemá cenu," nechal se slyšet Paclík.

V sobotu pak viktoriáni odstartují nový ročník utkání Superpoháru, když ve Štruncových sadech přivítají Slovan Liberec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Farský se vzdá mandátu osobně na schůzi sněmovny v polovině února

Poslanec STAN Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu osobně na schůzi sněmovny 15. února, oznámil ve středu na twitteru. Učinit tak na velvyslanectví ve Spojených státech, kam odjel na půlroční studijní stáž, není podle společného stanoviska ministerstva spravedlnosti a úřadu vlády možné, uvedl.

Farský do Spojených států odletěl před týdnem, po tlaku opozice a posléze i koalice a výzvy mateřského hnutí STAN se později rozhodl, že na poslanecký mandát rezignuje. Zákon to ale umožňuje udělat buď osobně, nebo formou notářského zápisu.

V dolní komoře má Farského nahradit ředitelka libereckého Divadla F. X. Šaldy Jarmila Levko (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy