Koubek: Horváth hrát nemohl. Ani na deset patnáct minut

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 8. 2014 23:15
Dvaašedesátiletému trenérovi návrat do Edenu zhořkl, protože Viktoria prohrála 0:1, i když měla na kontě mnohem více gólových šancí než soupeř a přepustila vedení v tabulce právě Slavii.
Miroslav Koubek si po zápase stěžoval na to, jak zbytečně jeho tým na hřišti Slavie prohrál. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Celý týden před sobotním šlágrem 5. kola Synot ligy mezi fotbalisty pražské Slavie a Viktorie Plzeň se mluvilo o návratu Miroslava Koubka do Edenu.

Ještě v březnu kouč Slavie, kterému byla ukončena smlouva velmi nestandardním způsobem, převzal před dvěma týdny tým Viktorie a hned ve svém druhém zápase na lavičce Plzně svedl oba nejlepší týmy v ligové tabulce los dohromady.

Dvaašedesátiletému trenérovi však návrat do Edenu zhořkl, protože Viktoria prohrála 0:1, i když měla na kontě mnohem více gólových šancí než soupeř a přepustila vedení v tabulce právě Slavii.

"Ta prohra mě nemrzí z toho pohledu, že byla se Slavií, ale z toho pohledu, jakým způsobem k ní došlo. Je to pro nás zbytečná ztráta, to utkání jsme totiž prohrát vůbec neměli," zlobil se na tiskové konferenci po zápase Koubek.

Pane trenére, komu vyčítáte inkasovaný gól? Gólmanu Kozáčikovi, že na centr z rohového kopu nedosáhl, nebo Bakošovi, který střelce gólu Zmrhala neuhlídal?
Byl to hlavně zbytečný roh, až pak nepohlídaný Jarda Zmrhal. Byla to naše nedisciplinovanost, hloupý gól.

Takže ho vyčítáte Radimu Řezníkovi, který ten rohový kop zavinil?
My jsme věděli, že nás má Slavia největší šanci nás ohrozit ze standardních situací, protože mají vyšší hráče. A taky jsme si řekli, že je k těm situacím pouštět nebudeme, což se bohužel před tím gólem zbytečně stalo. V kabině mi k tomu Radim Řezník řekl, že to chtěl vyřešit fotbalově, bohužel to ale někdy nebývá to nejlepší řešení.

Vnímáte, že právě Jaromír Zmrhal, kvůli jehož stavění do základní sestavy jste byl ve Vašem angažmá na lavičce Slavie kritizován, teď hraje v životní formě?
Jardovi Zmrhalovi to přeju, že teď šel hodně nahoru, chybělo mu sebevědomí, které teď má, což je na hřišti vidět. Víc ale Slavii hodnotit nechci, jsem trenér Viktorie Plzeň, řešit chci své mužstvo, a ne Slavii.

Budete hráčům vyčítat také špatnou střeleckou produktivitu? Gólových šancí jste především v závěru měli na dva zápasy...
Měli jsme šance už v první půli, Pilaře vychytal Karel Hrubeš, Kolář trefil břevno. I po gólu jsme měli spoustu šancí, ale buď jsme stříleli do tyčí, jejich beků, nebo je zachránil dnes vynikající Karel (Hrubeš).

V první půli se však zdálo, že jste se nemohli proti Slavii vůbec dostat k typické hře Viktorie. Čím to bylo?
V první půli jsme měli problémy s agresivitou Slavie, chybělo mi tam větší procento v úspěšnosti vyhraných soubojů. Navíc jsme si několikrát zbytečně zahrávali po našich individuálních chybách. Po nepozornosti Limberského nás málem potrestali, ale zachránil nás Kozáčik.

Nepomohlo by Vám do závěrečných minut zařazení Pavla Horvátha, který opět zůstal celé utkání jen na lavičce?
Pavel Horváth není stále stoprocentně zdravotně v pořádku, takže jsem neuvažoval ani o tom, že ho pošlu na hřiště na posledních deset patnáct minut. Nemyslím si ale, že by mě Hrošovský nebo Hořava mě nějak výrazně neuspokojili. Výhrady mám ke všem hráčům na hřišti, ale ty jim řeknu osobně.

Hráči Vašeho týmu si po zápase stěžovali, že ve druhé půli ještě za stavu 0:0 se měla kopat penalta pro Plzeň po hře rukou Milana Nitrianského v pokutovém území Slavie. Jak byste tuto situaci zhodnotil?
V kabině se samozřejmě neslo, že ta ruka byla metr ve vápně, ale já se k tomu nemůžu vyjadřovat, protože jsem to neviděl. Každopádně pokud ta ruka ve vápně byla, tak by penalta samozřejmě vývoj zápasu výrazně ovlivnila.