Koubek: Naše výhra? Jako probuzení z umělého spánku

Ivo Pospíšil
19. 9. 2010 10:15
Přes bojovnost ke kvalitě, věří Koubek
Ani jedna světlice nehořela, ani jeden dělbuch na Bazalech neexplodoval. Potyčky mezi fanoušky byly jen žertem.
Ani jedna světlice nehořela, ani jeden dělbuch na Bazalech neexplodoval. Potyčky mezi fanoušky byly jen žertem. | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Na výhru čekali skutečně dlouho, konkrétně od 1.8 2010. Tehdy Baník Ostrava porazil ve třetím kole Gambrinus ligy Brno 3:0. A pak dlouho nic.

Tým, který v loňském ročníku do poslední chvíle bojoval  o titul začal ztrácet jeden zápas za druhým, až se propadl na samotné ligové dno.

Čtěte také:
Baník poznal po delší době výhru. Olomouc nadělovala
Typická věc v derby? Řepkův faul, žertuje Kisel
Plzeň vládne dál. V lize je výjimečná, přiznal Komňacký

Prohrál pět zápasů v lize za sebou, a to ještě nepočítáme neúspěch v předkole Evropské ligy s běloruským Mogilevem, nebo čerstvou blamáž v domácím poháru s třetiligovým Slavičínem.

Až nyní si mohli hráči, fanoušci i realizační tým oddechnout. V sobotním duelu devátého kola se Bazaly konečně dočkaly třech bodů. Baník totiž udolal 1:0 nováčka z Hradce Králové.

"Čekali jsme na to dlouho, ale nijak nejásám. Přirovnal bych to k tomu, když se pacient probouzí z umělého spánku a jeho stav se ještě bude muset hodně zlepšit. Zvládli jsme to díky nasazení, bojovnosti a morálněvolním vlastnostem. Musím uznat, že Hradec na tom byl herně asi lépe než my v této situaci," přiznal na oficiálních stránkách klubu kouč Miroslav Koubek.

Hradec si bod zasloužil, přiznal ostravský kouč

I on mohl na mizernou formu svého týmu doplatit. Po zápase s Teplicemi dokonce nabídl rezignaci. Vedení ho však ve funkci podrželo a důvěru mu vyjádřilo i po zápase s Libercem nebo již zmíněném propadáku se Slavičínem.

"Neublíží nám to, spíše psychicky prospěje. V této fázi hrajeme zápasy o šest bodů. Posun jsem viděl v odhodlání a vůli, byly tam i nadějné situace, které jsme nedotáhli. Udělali jsme hodně chyb a připomnělo mi to německé rčení Přes bojovnost ke kvalitě.""

"Měli jsme i nějaké šance, ovšem také chyb jsme udělali dost. Přiznávám, že Hradec si asi zasloužil bod, jenže my moc potřebovali vyhrát a vydřeli jsme to. Poděkovat chci fanouškům. Události po zápase ve Slavičíně byly pro mě šokem, ale ti, co přišli tentokrát, nám opravdu moc pomohli," dodal Koubek.

Baník se tak opět zvedl z ligového dna. V nedohrané tabulce mu s osmi body patři čtrnáctá příčka. Jenže týmy za ním, a sice Ústí s Brnem mají ještě zápas k dobru.

"Bylo to pro nás hodně složité, museli jsme ten zápas stůj co stůj zvládnout a povedlo se. Doslova jsme to vydřeli vůlí," pochvaloval si autor jediné branky Tomáš Frejlach.

"Tahle výhra je hodně radostná. Hráli jsme o život a za každou cenu museli vyhrát, což se povedlo. Neříkám, že by se před tím nemakalo, ale víme, že v Liberci nebo Boleslavi to nebylo ideální. Když budeme pracovat, tak se možná dočkáme i toho hezkého, co fotbal nabízí," uzavřel i kapitán Martin Lukeš.

 

Právě se děje

Další zprávy