Kotel Plzni nakonec nezavřou. Zato asociace navýšila pokutu

Luděk Mádl Luděk Mádl
17. 11. 2014 9:30
Odvolací komise Fotbalové asociace zrušila disciplinární trest, který Plzni zakazoval vpustit fanoušky do tradičního kotle
Pyromaniaci přijdou Viktorii Plzeň dráž, ale do kotle se fanoušci smějí vrátit
Pyromaniaci přijdou Viktorii Plzeň dráž, ale do kotle se fanoušci smějí vrátit | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - V poháru proti Hradci Králové i v ligovém utkání s Bohemians 1905 nakonec požene fotbalisty Viktorie Plzeň do boje jejich kotel.

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR totiž zrušila původní disciplinární trest, který Viktorii zakazoval vpouštět své příznivce ve dvou soutěžních utkáních do sektorů za brankou, kde se tradičně scházejí vlajkonoši.

Trest byl udělen za chování fanoušků Plzně v utkání se Spartou, kdy průběh zápasu komplikovaly opakovaně použité dýmovnice.

Disciplinární komise FAČR proto klubu udělila pokutu 50 000 korun a na dva soutěžní zápasy jí uzavřela kotel. (více zde)

Radostová: Zdvojnásobili jsme pokutu

Plzeň se proti tomuto trestu odvolala. A byla úspěšná. Odvolací komise FAČR projednala věc opravdu promptně.

"Sešli jsme se na mimořádném zasedání před utkáním s Islandem a jednohlasně jsme se rozhodli takto: Odvolací komise ruší trest uzavření části hlediště, na druhou stranu jsme ale vyměřenou pokutu zvýšili z 50 000 na dvojnásobek, tedy na 100 000 korun," řekla deníku Aktuálně.cz předsedkyně odvolací komise Kateřina Radostová.

Jak už zmínil generální ředitel plzeňského klubu Adolf Šádek, Viktoria se pokusí usvědčit viníky z řad svých fanoušků a bude po nich způsobenou škodu, tedy vyměřenou pokutu, vymáhat.

Ve středu hraje Viktoria pohárovou odvetu s Hradcem Králové (na půdě soupeře vyhrála 2:1). V neděli pak v ligovém utkání hostí tým Bohemians 1905. Pokud nedojde k dalším nepředloženostem, měli by mít příznivci Viktorie volný přístup do hlediště, jak jsou zvyklí.

Podzimní část sezony pak Plzeň uzavře v Jablonci.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy