Kostelecký Brnu štěstí nepřinesl. Sparta zůstává první

roj
25. 8. 2008 19:03
Brno - Mladá Boleslav 0:2
Brněnský špílmachr Tomáš Polách na kolenou. V zápase o třetí místo měl ale jeho tým navrch. | Foto: Jiří Šidliák

Brno - Ani podpora olympijského vítěze Davida Kosteleckého v hledišti nepomohla fotbalistům Brna v domácí dohrávce čtvrtého kola Gambrinus ligy proti Mladé Boleslavi k bodům.

Podrobný průběh zápasu jsme sledovali ZDE

Brno poprvé v sezoně prohrálo a promarnilo tak šanci vystřídat na čele ligy pražskou Spartu.

Mladá Boleslav se po pondělní výhře 2:0 dotáhla na čtveřici sedmibodových týmů, mezi něž patří i Brno.

Na Žižkově řádil Svěrkoš s Otepkou. Sparta vede ligu

David Kostelecký dostal před utkáním oficiálně brněnský dres se svým jménem napsaným zlatým písmem.

Jenže zlatý střelec z Pekingu si mnoho radosti v hledišti neužil. Brňané nastoupili do zápasu velmi vlažně a nabuzená Mladá Boleslav v prvním poločase zaslouženě získala rozhodující náskok 2:0.

16 Budějovice 4 1

„První poločas byl velmi špatný, hráli jsme pasivně, nechtěli jsme běhat.  Hráče jsem strašně kritizoval. Hroťáci mi nehráli vůbec dobře," stěžoval si po utkání trenér Brna Petr Uličný.

Parádní akci zakončil Sylvestre

Chybující trojice sudích Adam, Gallo, Tacina kupila špatné verdikty na obou stranách, i když více se asi cítí poškozeni domácí.

Boleslavští zaskočili domácí velmi aktivní hrou a po osmnácti minutách se dočkali zaslouženého vedení.

Na začátku pěkné gólové akce byl Mendy, jehož pas usměrnil kolmicí z první Poláček na rozběhnutého Sylvestra, který prostřelil brankáře Bureše mezi nohama. Tři fanoušci v sektoru hostí začali slavit.

„Chtěli jsme být aktivní, vytrvořit si tlak na krajích hřiště a to se nám povedlo," pochavloval si kouč hostů Pavel Hapal.

Čtěte více:
Varadi zachránil Plzni bod. Liberec vedení neudržel
Fotbalisté Slavie i Sparty si v předehrávce zastříleli

Domácí se nemohli dostat do rytmu a těsně před přestávkou navíc podruhé inkasovli, když reprezentační záložník Jan Rajnoch napřáhl z dvaceti metrů a parádní střelou nedal Burešovi šanci.

Po vstřelení gólu z penalty byl Střeští viditelně spokojen.
Po vstřelení gólu z penalty byl Střeští viditelně spokojen. | Foto: Jiří Šidliák

Doška naštvali sudí

Ve druhé půli se hodně přiostřilo. Doškův faul vyřadil ze hry Hrdličku. Faulující hráč vzápětí překonal hostujícího brankáře, jenže sudí odpískal tentokrát zřejmě správně ofsajd.

Hrdlička ještě zkusil chvíli pokračovat ve hře, ale záhy jej musel vystřídat ligový debutant Petr Mach.

Vzápětí se ale rozčiloval znovu Došek a tentokrát oprávněně. Po Bestově přťuknutí se ex-plzeňský forvard trefil podruhé, ale rozhodčí znovu pískal ofsajd.

Brno se po zmněně stran zlepšilo a s blížícím se koncem utkání přišli další šance, jenže v cestě stál vždy v pondělí skvělý gólman Miller.

Deset minut před koncem nejprve vyrazil Marečkovu střelu a vzápětí zneškodnil i stoprocentní šanci po dorážce osamoceného Besty. Vzápětí lapil i Balážovovu střelu.

Do otevřené obrany se mohli prosadit i hosté. Poláček na sebe natáhl hráče, ostrým centrem našel naskakujícíhoPapadopulose, jemuž však zakončení hlavou na malém vápně nesedlo. Ani další brňanská snaha už k brance nevedla.

„V kabině byla velká bouřka. Ze zápasu jsem zklamaný. Soupeř dobře bránil a zaslouženě vyhrál," smutnil trenér Uličný.

Brno - Mladá Boleslav 0:2 (0:2)
19. Sylvestre, 45. Rajnoch
Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Janíček, Hrdlička (61. Mach) - Mendy, Rajnoch (69. Kysela), Sylvestre, Poláček - Papadopulos, Řezníček (67. Opiela).
Brno: Bureš - Švejnoha, Trousil, Živný, Čoupek (79. Oklešťek) - Kalivoda (46. Dvorník), Mareček, Polách, Střeštík (78. Baláž) - Besta, Došek .