Kostarický kouč vyzývá sudího: Hlídej Robbenovo filmování!

ČTK Sport ČTK, Sport
4. 7. 2014 23:19
Trenér kostarických fotbalistů se před čtvrtfinále s Nizozemskem obává toho, aby zápas nerozhodl nasimulovaný faul v podání Arjena Robbena.
Ze simulujícího Robbena má obavy trenér Kostariky.
Ze simulujícího Robbena má obavy trenér Kostariky. | Foto: Reuters

Salvador - Trenér kostarických fotbalistů Jorge Luis Pinto se před čtvrtfinálovým zápasem mistrovství světa s Nizozemskem obává toho, aby zápas nerozhodl nasimulovaný faul v podání nizozemské hvězdy Arjena Robbena.

Útočník Bayernu Mnichov už několikrát na turnaji ochotně spadl, proto Pinto vyzval sudího Ravšana Irmatova, ať si dává na simulování pozor.

Právě sporná penalta za přihranný faul na Robbena v nastaveném čase posunula Nizozemce přes Mexiko do čtvrtfinále a Pinto má obavu, aby se něco podobného neopakovalo.

"Žádám FIFA a rozhodčí, ať dávají pozor. Mohl by to být rozhodující faktor zápasu. Robben rád padá a to mi dělá obavy," řekl Pinto na tiskové konferenci.

"Robben je skvělý hráč, ale má tuto špatnou pověst, protože často padá. Proto by za to měl dostat hned žlutou kartu, pokud to proti nám zkusí. Pak už by si to rozmyslel," dodal kostarický kouč.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Unijní lídři budou na summitu v Praze jednat o ochraně plynovodů a kritické infrastruktuře

O ochraně plynovodů a kritické infrastruktury budou na neformálním summitu, který se uskuteční příští týden v Praze, jednat lídři Evropské unii. V sobotu to uvedl předseda Evropské rady Charles Michel, který hovořil s dánskou premiérkou Mette Frederiksonovou o poškození plynovodu Nord Stream. Michel označil poničení plynovodu za hrozbu pro Evropskou unii a sabotáž, uvedla agentura Reuters. Dánské úřady ohlásily, že z potrubí Nord Stream 2 již zřejmě plyn neuniká.

"Jsme odhodlaní zabezpečit naši kritickou infrastrukturu. Lídři budou o tom jednat na nadcházejícím summitu v Praze," prohlásil Michel. Summit se uskuteční v české metropoli ve čtvrtek a v pátek.

Dánská premiérka Frederiksonová v sobotu jednala o poškození plynovodu Nord Stream také s premiérkou Liz Trussovou. "Shodli se, že incident byl jasným aktem sabotáže," uvedl úřad britské premiérky. Podle prohlášení Trussová nabídla pomoc Británie ve vyšetřování poškození plynovodu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy