Kopic hráčem listopadu, mezi kouči obhájil výhru Šilhavý

ČTK Sport ČTK, Sport
5. 12. 2014 16:29
Nejlepším hráčem první fotbalové ligy za listopad byl vyhlášen záložník Jablonce Jan Kopic.
Jan Kopic.
Jan Kopic. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Nejlepším hráčem první fotbalové ligy za listopad byl vyhlášen záložník Jablonce Jan Kopic. V anketě Ligové fotbalové asociace získal od fanoušků 2261 hlasů a o 140 hlasů porazil bosenského útočníka Jihlavy Murise Mešanoviče.

Třetí skončil mladoboleslavský gólman Aleš Hruška. Mezi trenéry obhájil říjnové vítězství jablonecký Jaroslav Šilhavý před jihlavským Romanem Kučerou a plzeňským Miroslavem Koubkem.

Čtyřiadvacetiletý Kopic měl v posledním měsíci podzimní sezony výbornou formu a pomohl Jablonci k tomu, že přezimuje na třetím místě tabulky. V závěrečném letošním utkání s Plzní vstřelil vyrovnávací gól, který ale k bodům nestačil, protože Viktoria v nastavení rozhodla o výhře 2:1.

"Vždycky je lepší být první než poslední, proto mám z téhle ceny radost. Neřekl bych, že mám životní formu, ale cítím se dobře a je to vidět i na hřišti," uvedl v tiskové zprávě Kopic.

"Všichni jsme díky výsledkům Jablonce sebevědomější a já doufám, že Spartu s Plzní na jaře ještě potrápíme. V sezoně je pro mě a pro Jablonec minimální cíl Evropská liga," dodal autor čtyř podzimních ligových branek, kterého za výkon s Plzní ocenil i reprezentační kouč Pavel Vrba.

Jabloneckou nadvládu v listopadovém vydání ankety zvýraznil kouč Šilhavý. Trenérem měsíce se stal podruhé za sebou, což se zatím povedlo jen bývalému kouči Plzně Vrbovi.

"Vyhrát dvakrát po sobě trenéra měsíce mě těší, nemám slov. Je to práce trenérského i hráčského týmu. Beru to jako motivaci pro další práci. Chceme se dobře připravit na jaro a Spartu s Plzní ještě potrápit," uvedl třiapadesátiletý trenér.

Hráč měsíce: 1. Kopic (Jablonec) 2261 hlasů, 2. Mešanovič (Jihlava) 2121, 3. Hruška (Mladá Boleslav) 2061.

Trenér měsíce: 1. Šilhavý (Jablonec) 2170, 2. R. Kučera (Jihlava) 2153, 3. Koubek (Plzeň) 2128.

 

Právě se děje

Další zprávy