Konečně výhra! Češi v přípravě rozstříleli Ukrajinu

6. 9. 2011 21:27
Česko - Ukrajina 4:0
Oslava gólu Jana Rezka
Oslava gólu Jana Rezka | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Až v pátém utkání po březnové výhře nad Lichtenštejnskem se čeští fotbalisté mohou znovu radovat z vítězství.

Nelichotivou sérii prolomili v přátelském utkání s Ukrajinou, kterou na Letné deklasovali 4:0.

Bílkovi svěřenci se trefovali vždy zkraje poločasů.

Dvě branky vsítil Michal Kadlec, po jednom gólu přidali Jan Rezek a Daniel Kolář.

Utkání Česko - Ukrajina jsme sledovali online ZDE
Euro: Česko do baráže namíří remíza Skotů s Litvou

Při úvodním nastoupení hráčů na hrací plochu rozpoznal z necelé poloviny zaplněný stadion, že v základní sestavě došlo oproti zápasu ve Skotsku hned k sedmi změnám.

Ráz utkání daly hned první minuty. Stejně jako v sobotu si došel pro penaltový faul Rezek, tentokrát byl však evidentně povalen a o správnosti nařízení pokutového kopu nebylo pochyb. Penaltu proměnil Kadlec a Češi už od 3. minuty vedli.

Úspěšný exekutor se za chvíli zapsal mezi gólové střelce ještě jednou, když hlavou usměrnil Pudilův roh - 2:0.

Jenže poté domácí hra upadla do podprůměru a aktivity se ujala Ukrajina. Z jejich převahy se urodila akce Konopljanky, kterého Pospěch ledabyle nechal nasprintovat do šestnáctky a před jehož centrem musel zachraňovat Sivok. Ve 40. minutě hosté dokonce dostali míč do sítě, ovšem gól nebyl kvůli ofsajdu uznán.

Začátek druhé půle znovu rozradostnil české fanoušky. Po narážečce s bývalým spoluhráčem z Plzně Kolářem zvýšil na 3:0 Rezek a za několik minut se gólově prosadil i sám nahrávající.

Druhý poločas se tomu úvodnímu podobal nejen ve svém počátku, ale také v dalších minutách. Česká iniciativa znovu opadla a Ukrajinci měli několik možností ke snížení. Jenže ani z jejich strany se už o přehnané aktivitě nedalo hovořit, a tak se i přes velké šance Ševčuka a Šindera zmírnění debaklu 4:0 nedočkali.

Přípravné fotbalové utkání v Praze na Letné:

Česká republika - Ukrajina 4:0 (2:0)
3. z pen. a 12. Kadlec, 47. Rezek, 51. Kolář. Rozhodčí: Trutz - Benko, Vorel (všichni SR). ŽK: Kolář, Rezek - Kučer, Ševčuk. Diváci: 7322.

ČR: Drobný - Pospěch (60. Gebre Selassie), Sivok, Kadlec, Pudil - Hübschman - Rezek (71. Petržela), Kolář (68. Vacek), Plašil, Pilař - Pekhart (58. Lafata). Trenér: Bílek.
Ukrajina: Dikan - Butko, Kučer, Krivcov, Ševčuk (76. Fedeckij) - Gaj (46. Rakickij), Timoščuk - Jarmolenko (85. Kaliničenko), Milevskij (57. Selezňov), Konopljanka (52. Voronin) - Děvič (80. Šinder). Trenér: Blochin.