Konec bojkotu. Ostravští ultras budou zase fandit

ČTK ČTK
27. 1. 2016 10:13
"Zásadní důvody bojkotu pominuly s odchodem minulého vedení. O těch dlouhodobějších, stejně jako o personálních změnách v klubu nebo ceně a způsobu distribuce vstupenek, jsme měli v uplynulých dnech možnost jednat se zástupci klubu v čele s panem Brabcem. Výsledkem je ukončení bojkotu ze strany fanoušků," uvedli ultras na svém webu.
Ultras Baníku
Ultras Baníku | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Ostravští fotbaloví ultras se vrátí na domácí zápasy Baníku. Aktivně fandící příznivci slezského klubu na internetových stránkách chachaři.cz oznámili, že po příchodu nového majitele klubu Václava Brabce končí svůj bojkot. Poslední tým prvoligové tabulky tak od začátku jara bude mít při domácích duelech opět hlasitou podporu "kotle".

"Zásadní důvody bojkotu pominuly s odchodem minulého vedení. O těch dlouhodobějších, stejně jako o personálních změnách v klubu nebo ceně a způsobu distribuce vstupenek, jsme měli v uplynulých dnech možnost jednat se zástupci klubu v čele s panem Brabcem. Výsledkem je ukončení bojkotu ze strany fanoušků," uvedli ultras na svém webu. Ukončení bojkotu fanoušků potvrdil i Baník.

Ultras nenavštěvovali domácí zápasy téměř rok kvůli napjatému vztahu s vedením klubu, především s bývalým majitelem Petrem Šafarčíkem, kterému příznivci vyčítali nekompetentní a netransparentní způsob řízení společnosti. Fanoušci jezdili Baník podporovat pouze na venkovní zápasy. Ultras nějaký čas bojkotovali domácí duely už i předloni kvůli nesouhlasu se sbíráním osobních údajů při registraci karty fanouška.

Baník má od začátku ledna nového majitele. Od Šafarčíka koupil klub podnikatel Brabec, který se nyní snaží vyřešit dluhy ostravského celku. Baník je po podzimní části první ligy poslední s pouhými čtyřmi body a po 50 letech mu hrozí sestup. V zimě se stal novým trenérem Vlastimil Petržela.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Agrární komora a Zemědělský svaz svolaly protest formou jízdy zemědělské techniky. Vadí jim změny v dotační politice

Agrární komora a Zemědělský svaz svolávají na čtvrtek protest formou jízdy zemědělské techniky v celé zemi. Vadí jim změny v dotační politice.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Praha dokončila geologický průzkum metra D, stavba má začít na jaře

Pražský dopravní podnik dokončil geologický průzkum metra D za 1,8 miliardy korun a čeká na stavební povolení. Potíže bránící stavbě průzkum neodhalil. Stavba má začít na jaře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy