Kolumbie porazila na úvod Copy América domácí tým USA

4. 6. 2016 9:22
Kolumbijští fanoušci mohli na úvod Copy América slavit.
Kolumbijští fanoušci mohli na úvod Copy América slavit. | Foto: ČTK

Santa Clara - Fotbalisté Kolumbie vstoupili do šampionátu Copa América Centenario vítězstvím 2:0 nad týmem USA. O úvodní branku mimořádného ročníku turnaje se postaral svou premiérovou trefou v národním dresu Cristian Zapata, druhý gól přidal před poločasem z pokutového kopu James Rodríguez.

Zapata zaskočil na stadionu v kalifornské Santa Clara domácí fanoušky už v 8. minutě, kdy se prosadil volejem z deseti metrů. Clint Dempsey promarnil v 36. minutě šanci na vyrovnání, když se jeho rána otřela o levou tyč. Čtvrtfinalisté mistrovství světa naopak své vedení zvýraznili poté, co rozhodčí odpískal DeAndremu Yedlinovi ruku v pokutovém území.

Záložník Realu Madrid se při penaltě nemýlil a ve druhém poločasu už se skóre nezměnilo. Dempsey nevyužil po hodině hry svou další šanci, jeho hlavičku obrana Kolumbie zneškodnila na brakové čáře.

Mimořádný ročník šampionátu Jižní Ameriky se letos hraje ke 100. výročí založení CONMEBOL a poprvé v historii se turnaj koná mimo jihoamerický kontinent. Místo tradičních dvanácti týmů se ho účastní 16 mužstev, vedle deseti zemí z Jižní Ameriky v USA hraje i šest reprezentací konfederace CONCACAF.

Ničeho nelituji, vzkázal z vězení Navalnyj rok po svém zatčení

Maskovaný muž v pondělí v podvečer přepadl pobočku banky v Máchově ulici v Mladé Boleslavi. Na personál namířil krátkou střelnou zbraň a dožadoval se vydání peněz. Z banky si odnesl větší částku, její výši policie neupřesnila. Událost se obešla bez zranění, po pachateli kriminalisté pátrají, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. O jakou banku šlo, neuvedla. V Máchově ulici je pobočka Moneta Money Bank.

Událost se stala kolem 17:30. "Do banky vešel muž ve věku 30 až 40 let, asi 180 centimetrů vysoký. Na hlavě měl kuklu, takže mu byly vidět jen oči. Hovořil česky a dožadoval se vydání finanční hotovosti," řekla mluvčí. Pachatel měl podle ní na sobě šedou pláštěnku, černé kalhoty a černé boty.

Kriminalisté po muži pátrají, pomáhají jim psovodi se služebními psy. "Na místě je několik hlídek, které prohledávají okolí," uvedla Schneeweissová. Policisté zároveň vyhodnocují kamerové záznamy a prověřují, zda měl pachatel funkční zbraň, nebo mohlo jít o maketu.

Muž si podle mluvčí peníze odnesl v igelitové tašce nebo pytli. Jak velkou částku odcizil, policie neuvedla. Schneeweissová pouze řekla, že šlo o větší obnos. Přesná částka se podle ní musí ještě vyčíslit, více informací by policie mohla zveřejnit v úterý. Pokud se jí do té doby nepodaří chytnout pachatele, policisté zveřejní také záznamy z kamer.

Aktualizováno před 38 minutami

Útočník přepadl se zbraní v ruce banku v Mladé Boleslavi, policie po něm pátrá

Kriminalisté po muži pátrají. "Na místě je několik hlídek, které prohledávají okolí," uvedla Schneeweissová. Policisté zároveň zjišťují, zda měl pachatel funkční zbraň, nebo mohlo jít o maketu.

Obránce Král byl vyhlášen nejlepší hráčem týdne v AHL

Český hokejový obránce Filip Král z celku Toronto Marlies byl vyhlášen nejlepším hráčem uplynulého týdne v nižší zámořské soutěži AHL. Dvaadvacetiletý odchovanec Komety Brno v hodnoceném období na farmě týmu Toronto Maple Leafs bodoval ve všech čtyřech zápasech a zaznamenal dvě branky a čtyři asistence.