Kollerův gól prohře Monaka nezabránil

ČTK
11. 2. 2007 23:07
Paříž - Gól Jana Kollera Monaku k výhře ve francouzské fotbalové lize nepomohl, Lyon bez Baroše konečně vyhrál.

Fotbalisté Lyonu v 24. kole francouzské ligy konečně zvítězili, což se jim v předchozích šesti zápasech nepovedlo. V sobotu Lyon uspěl v souboji s Lorientem, který zdolal nejtěsnějším výsledkem 1:0.

Jediným úspěšným střelcem byl brazilský útočník Fred. Český reprezentant Milan Baroš za Lyon, který vede tabulku s čtrnáctibodovým náskokem, tentokrát nenastoupil.

Francouzský mistr z posledních pěti sezon se dostal do největší krize za uplynulé roky, když v posledních pěti ligových zápasech dvakrát remizoval a třikrát prohrál. Navíc vypadl také z Francouzského poháru, ale tentokrát šel za výhrou od úvodních minut. Pomohlo mu také, že se již v 7. minutě prosadil Fred a umožnil tak spoluhráčům soustředit se především na obranu.

Ani branka českého útočníka Jana Kollera nezabránila porážce fotbalistů Monaka na hřišti Paris St. Germain. Pařížané, kteří nezvítězili v předchozích dvanácti zápasech, tentokrát uspěli a za výhru 4:2 si připsali první tříbodový zisk od konce října. Monako je třinácté, St. Germain o dvě příčky za ním.

Koller, který nastoupil až do druhého poločasu, se prosadil čtyři minuty před koncem, když jen upravil skóre. Monako totiž zaspalo první poločas, v kterém dvakrát inkasovalo. Nejprve se po standardní situaci prosadil Diane a pak si vlastní branku vstřelil brankář Roma, který neobratně zasahoval proti agilnímu Dianemu.

Monako po pauze snížilo zásluhou Piquionneho, ale tentýž hráč odmítl vyrovnání, když neproměnil penaltu. Monako se dostalo k závěrečnému tlaku, ale ten ovoce nepřinesl.

Domácí, za které odehrál celé utkání obránce David Rozehnal, přesně zakončili dva rychlé protiútoky a rozhodli. Jaroslav Plašil odehrál za Monako celých devadesát minut.

Tým českého trenéra Ivana Haška St. Etienne uhrál remízu 1:1 na hřišti Auxerre. To vedlo po brance Akalého, ovšem Moussilou čtvrthodiny před koncem vyrovnal. Český reprezentant Marek Heinz odehrál v dresu St. Etienne celý zápas.

Hned čtyřmi brankami se prezentoval útočník Savidan, který tak pomohl Valenciennes zvítězit v Nantes 5:2. Savidan se prosadil poprvé v 19. minutě a další tři branky přidal v druhé půli.

Jednoznačné vítězství 3:1 si připsali fotbalisté Lensu v duelu se Sochaux. Domácím pomohly k výhře dvě branky v rozmezí 100 sekund, když se nejprve v 28. minutě prosadil obránce Hilton a o chvíli později zvýšil Keita.

Na druhém místě tabulky tak Lens odskočil pronásledovatelům z Lille, před kterými má náskok čtyř bodů.

Sochaux je šesté už jen o skóre před Bordeaux, které ve večerní dohrávce porazilo 1:0 Olympique Marseille. Domácím stále chyběl zraněný Vladimír Šmicer, jako střelec se prezentoval v 75. minutě Faubert, díky němuž dělí oba soupeře od sebe v tabulce už jen jediný bod.

Výsledky - 24. kolo:
Paris St. Germain - Monako 4:2 (4. Diane, 35. vlastní Roma, 81. Gallardo, 85. Rodriguez - 49. Piquionne, 86. Koller), Toulouse - Lille 1:0 (90. Tafforeau), Auxerre - St. Etienne 1:1 (19. Akalé - 75. Moussilou), Lyon - Lorient 1:0 (7. Fred), Nantes - Valenciennes 2:5 (78. Keseru, 86. Guillon - 18., 49., 72. a 87. Savidan, 75. Dufresne), Nice - Troyes 3:0 (45+3. a 57. Laslandes, 77. Ederson), Rennes - Nancy 1:1 (85. Utaka - 56. Kim), Le Mans - Sedan 3:2 (14. Samassa, 67. Romaric, 72. Grafite - 38. Job z pen., 90+2. Ouadah), Lens - Sochaux 3:1 (28. Hilton, 30. Keita, 58. Dindane - 85. Tosič), Bordeaux - Marseille 1:0 (75. Faubert).